Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бъгове/Дефекти при Lg G5
#1

Обмислям да си го купя не знам все още та отварям темата за да пишете какви дефекти сте срещнали в телефона си. Защото чета, че някой има дефект с луфт, друг с дисплей и така на татък. Ако може пишете тук дефектите и бъговете които сте срещнали.

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
Аксесоари
#2

Единствения проблем, ако може да се нарече така, който имам е, че понякога след рестарт не действа пръстовия отпечатък, но го прави рядко и щом го рестартирам пак се оправя. Никакви други проблеми нямам. Няма луфтове за сега. Много съм доволна от телефона. Работи бързо и няма лагове.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Цитирай
#3

Купих си телефона миналата седмица и още на същия ден забелязах, че има дефект - по време на разговор звука се изкривяваше и се получаваше много неприятно "дрънчене" в ухото. Занесох го директно в сервиза на LG, за да не чакам тези от Технополис. На другия ден ми се обадиха, че е готов, но когато отидох, се оказа, че не му е правено нищо, защото техника казал, че няма проблем с телефона. След разговор с него, той се съгласи да смени слушалката и вчера си получих телефона - чува се перфектно, както и трябва да е. Та това е дефекта, с който се сблъсках аз, но едва ли го има при другите телефони, май просто аз съм си карък Big Grin Иначе телефона е чудесен, много му се радвам Smile
Цитирай
#4

Няма как да не се получава луфт телефона е модулен и има лек ръб но не е фрапантно работи перфектно бъгове все още не съм открил който си го вземе че усети разликата

Въздържай се от епитети към останалите участници във форума
Цитирай
#5

Странна работа !?!?!
В мобилното подразделение на LG падат глави заради провала на този модел,защото босовете го отчитат като провал,а тук се омаловажават неща като ужасяващ дизайн и сглобка....Smile


http://m.koreaherald.com/view.php?ud=201...0843&ntn=0
Цитирай
#6

Никакви луфтове няма засега. Държи се много добре. Направи ми проблем с пръстовия отпечатък, изтрих стария и си направих нов. Засега е ОК. Снимките са просто супер. А дизайна е.... Различен от самсунг, който не е променян 3 години. Не сгреших в избора.

2x s22 ultra 128 and 1x galaxy s21 ultra 256 gb
Цитирай
#7

Дизайна е супер ,както и самата изработка...Не знам какви глави са хвърчали ,но определено телефона си заслужава. Недостатък е малката батерия .. Тези дисплеи са поне за 4Ah _ва
Като казах дисплей ...мдаа , обърнатата поляризация е нещото, което дразни и внася дискомфорт ,когато съм със слънчеви очила ... А дали това е бъг , всеки да си преценява Wink

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Цитирай
#8

Дa Ви припомня, че темaтa е зa бъгове и дефекти и е редно в нея дa обсъждaт хорa, които лично сa се сблъсквaли с тaкивa.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#9

Сори. Засега да чукна на дърво никакви. Един път пръстовия отпечатък и това е.

2x s22 ultra 128 and 1x galaxy s21 ultra 256 gb
Цитирай
#10

При мен единственият проблем беше със зареждането (вероятно е било нещо с юсб-то на телефона, не разбирам много), но в интернет намерих сервиз за смартфони GSMService24 , оправиха ми го много бързо и от тогава не съм имал други проблеми.
Цитирай
#11

Здравейте на всички от форума. От 2-ва месеца имам.Lg G5 . Изобщо не съм доволен от него. Ще ви разкажа историята на кратко. Телефона е закупен от vivacom. Проблемите започват от третата седмица след като съм го купил. Появи се синя точка на дисплея ,която според мен беше заседнал,изгорял пиксел.Телефона го връщам във vivacom на 08.08 и ми казват че до 30 дни ще го поправят или заменят с нов. След 31 дена ми казаха че не подлежи на поправка и го заменят с нов. (Тогава се зарадвах,че ще ми го сменят с нов) Отивам там и се оказва ,че го нямат в наличност и ще го доставят след 2 дни. (Казах им ,че няма проблем ,все пак съм изчакал 31 дни ще мога още 2) Обаждат ми се по телефона и ми казват че устройството е доставено и мога да си го взем. Отивам там и ми показват златният вариант,но моят беше titan .Проверяват къде има Titan цвета и ми казват до отида пак след 2-3 дни.(Тогава много се ядосах, но си казах че няма как да го доставят на момента и си тръгнах) След 3 дни отивам пак и казват че още го нямало в техния магазин.(След тези думи им вдигнах скандал). Отивам пак след 2 дни и най-накрая го доставили , но понеже било неделя не са могли да пуснат формуляр, но пак се стигна до скандал и ми го дадоха.Там го пробвах нямаше никакви проблеми всичко си работи ок. Прибрах се и след 6-7 часа пак се развали дисплея.Когато вляза в някое приложение и се върна в началния екран ми остват части от това приложение.Утре пак ще го връщам и вече никога няма да си взема телефон от тях. Дано да има вариант да ми върнат парите или да взема друга марка с доплащане от моя страна.Супер много се разочаровах от Lg g5 .Да видим какво ще стане.Пак ще пиша когато има развитие.Чао за сега. Bu Bu
Цитирай
#12

О това е много лошо да не би всичките им бройки да са с дефект,моя го ползвам от около 2 месеца нямам проблеми,за първи път чувам такива проблеми с дисплея

Huawei P30 Pro
Цитирай
#13

Днес ходих във vivace и ми казаха че по ми вината пиксели са изгорели??. Казаха ми че директно ще го сменят с нов без да го пращат в сервиз. След 1-2 дни ще го дпставят ще отида да си го взема. Дано той да няма нищо изгоряло.Пс ползвате ли модулите?
Дали ще има още модули? Някой къможе cam plus modula има ли допълнителна батери
Цитирай
#14

Някой , който го е ползвал по-дълго може ли да каже дали се бели покритето ако е без гръбче ?
Цитирай
#15

Покритието се драска много лесно така че със сигурност без гръбче ще се дере или обели

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#16

Имам странен проблем с интернета. Нямам достъп само на приложенията Play Store, Gmail и YouTube. Всички останали си имат интернет?

edit: Оправих се. От AdAway беше, трябваше да я обновя до последната версия. Предполагам е свързано с това, че редактира hosts файла.

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#17

Здравейте, обмислям да си взема G5, но в XDA има доста голяма тема с проблеми с GPS-а, като не разбрах това само за някои партиди и страни ли се отнася или до всички. Моля да споделите дали имате такива проблеми
Цитирай
#18

Аз нямам проблеми с GPS-a

Huawei Mate 20 Pro Blue
LG G5 Silver
Цитирай
#19

Здравейте!

Имам конкретен въпрос към всички притежатели на G5. Преди месец си закупих LG G5-H850 и от почти самото начало забелязвам неприятен проблем. При работещ дисплей от слушалката се чува неприятен високочестотен звук и изчезва при изключване на дисплея. Изпратих апарата в оторизирания сервиз, но ми го върнаха с обяснение, че проблем не е открит. Първият ден след връщането звукът го нямаше, но на вторият ден пак се появи. Ресторнах апарата и пак не изчезва. Реално телефонът си работи перфектно, но този звук е ужасен. Имам LG G4, но той не издава абсолютно никакъв звук при работа. 

Та въпросът ми към вас е някой да се е сблъсквал с подобен проблем? G5-цата ви издава ли изобщо какъвто и да е шум при работа с него?
Цитирай
#20

Аз нямам проблеми,за първи път чувам за такъв проблем,щом при работещ дисплей прави проблема значи има някакво смущение или проблем със слушалката,дисплея ,хардуерен проблем връщай го пак да си го правят

Huawei P30 Pro
Цитирай
#21

@radinak , да не ползваш някоя програма за запис на разговори или за разпознаване на музика като Shazam ?
Опитай и без сим карта и виж дали пак ще се появява шума.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#22

От 2-3 дни имам странен проблем. Вързал съм се към нет и нет има (независимо wi-fi или мобилен), както вляза в приложение (напр: инстаграм, facebook, massanger и други, които искат интернет) не иска да се обнови и пише, че няма връзка. Спирам го, чистя последни програми, пускам пак и тогава се обновява. И тая гимнастика я правя с всяко приложение, искащо нет....

След рестарт и кеш не се оправи, използвам Adaway ако има някакво значение, но Host файла е актуален.
Някакви идеи?

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#23

Пробвай без Adaway и виж как ще е.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#24

Окей, ще тествам и ще пиша пак след ден-два!

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#25

Здравейте,

Купих си G5 точно преди месец и до преди 1-2 дена бях страшно доволен от телефона. Оттогава обаче се появи наистина странен проблем. Първоначално пръстовият отпечатък отказа да работи (под "работи" имам предвид изобщо не разпознава наличието на пръст върху повърхността, без значение по какъв начин и кой пръст опитвам да поставя). Опитах няколко рестарта, но нищо не помогна. Махах батерията, пак я слагах, какво ли не правих, но пръстовият отпечатък не работеше. След известно време Power бутона също отказа - без значение колко го натискам, нито се отключва, нито се заключва, нито скрийншот мога да правя, нито мога да го рестартирам. Общо взето нямаше никаква индикация, че функциите на този бутон работят. По едно време обаче, съвсем неочаквано, пръстовият отпечатък заработи, но физическото натискане на бутона не води до никакъв резултат. Към момента телефонът цикли на lock screen-а, където постоянно светва и изгасва. Бих искал да попитам дали съм първият с подобен проблем и дали има някаква възможност да си включа телефона без да използвам power бутона. Благодаря Ви!

Samsung Galaxy S4 KitKat 4.4.2 |[/size]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)