Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бъгове/Дефекти при Lg G5

Сток искам да флашна на чисто да видя дали ще продължи да ми прави тези номера. Надявам се да е от софтуера, че ако е от хардуер и както не го прави постоянно трудно ще го покажа в сервиза

Huawei Mate 20 Pro Blue
LG G5 Silver
Цитирай
Аксесоари

Здравейте,изключих телефона да не хаби батерия и след това не тръгна.Преди това не ми е правил никакви проблеми.Изключвам да е зарядно или батерия.
Цитирай

През LG Brige както ми писа колегата не става да се флашне на ново само си проверява за грешки и уж инсталира нещо но няма никаква промяна в телефона

Huawei Mate 20 Pro Blue
LG G5 Silver
Цитирай

Така и аз да се оплача от моя телефон. След почти две години вярна служба телефона влезе в сервиз с няколко проблема. Първо на дисплея остават сенки от предишно приложение. Второ слабия сигнал на ГПС и последното е проблем с отпечатъка и самия бутон. Като ми върнат телефона ще пиша какво са сменяли ако някъде е описано разбира се.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай

Аз моя два пъти го давах в сервиз на теленор заради сенки и ми го връщат с ъпдейтнат софтуер и с наличните сенки..

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай

Няма смисъл да го даваш в сервиз... Аз вече се отказах моя да го давам. И аз имам същия проблем със сенките. След 3-4 давания в сервиза се отказах. LG го имат този проблем при G4, G5, V10, а сигурно и при други модели. Ползвай си телефона и не се занимавай. Аз вече LG няма да си купя! А на скоро се предаде и G4-ката на баща ми. Имали проблем с платката и трябва да се смени но искат 160лв за нова. Просто няма смисъл да се прави. Още по-лошото е че и G5 имат такъв проблем с платката....
Цитирай

И при мен се появиха такива сенки на дисплея на шестия месец. Дадох го в теленор след седмица ми го върнаха със сменен дисплеи след това не съм забелязал да ги има пак остатъчните образи. В моя случай не бяха пипали софтуера даже и фактори ресет не са му правили. Когато е констатиран един и същ проблем от сервиза три пъти, се подменя стоката с нова. Ако проблема е фабричен и не може да се отремонтира, се подменя директно с нова бройка, или се възстановява паричната му стойност! Носи им го ти го оправят нали затова е гаранцията!!!
Цитирай

На мен ми сменяха 3 пъти телефона. Първия го ремонтираха 2 пъти и на третия път го смениха с друг. Не искаха да ми върнат парите. Но този който ми дадоха нямаше зарядно, слушалки и другите неща в кутията. Това означава че е използван. И той имаше същия проблем с екрана. Върнах го на другия ден и от Vivacom директно го смениха с нов. Сега с този третия. И този го връщах 2 пъти обаче след всеки ремонт описват различни сменени части... Така няма как да ми върнат парите. Нали трябва 3 пъти да се ремонтира от един и същ проблем. Те винаги пишат различни неща. И заради това вече се отказах да го връщам.
Цитирай

Телефона не е изтърван,винаги е бил с кейс на шпиген.Та преди малко не го бях ползвал 20 мин.,седеше си на масата и го обръщам,гледам стъклото на камерата с дупка,а до преди час си беше здраво стъклото.Точно на основната камера има една дупка,иначе и аз имам проблема със сенките на дисплея...Имах ЛГ Г3 преди и с него имах ядове - пукнат панел,платката изгоря, гаранцията покри всичко.Какво да правя сега, да ходя ли до Мтел?

LG G5
Цитирай

Относно сенките, преди седмица си сложих lineageOS. Веднага след инсталацията забелязах как започна да се отпечатва статус бара, а преди lineage-а бях сигурен, че го нямаше този проблем... Днес се върнах пак на стоковия ром и няма и следа от сенките. Даже го оставих на макс яркост за 30 минути на феиса за да проверя и пак нямаше, а в lineage-а статус бара(и не само той) се отпечатваше много бързо. Някой с обяснение?
Цитирай

Така беше и при мен в началото съвсем леко се отбелязваха. В последно време обаче 1 минута работа и готово. Моят е стоков без рут не е отключван буутлоадера просто дисплея прегрява от нещо и започва да остават сенки.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай

(2018-05-12, 14:41:18)nedkoff написа:  Така беше и при мен в началото съвсем леко се отбелязваха. В последно време обаче 1 минута работа и готово. Моят е стоков без рут не е отключван буутлоадера просто дисплея прегрява от нещо и започва да остават сенки.

Наясно съм с това, но при мен случая е друг. Как при единия ром за 30 секунди сенките  се появяват при другия за 30 минути нищо?
Цитирай

И аз съм със стоков ром и няма и минута ако ще от фризера да го изкарам пусна клипче в тубата и виждам статус бара...+ бутоните доло..

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай

Това си е много често срещан проблем при по-старите дисплеи на LG. Аз също го имам. Решил съм го като съм сложил едно приложение за Screen overlay което блокира част от синята светлина и намалява тези следи до минимум. Казва се Eye Protector (синя иконка с око). Слагате го на 5-6% и разликата почти не се забелязва след няколко часа, но екранът се държи значително по-добре.

1+6
9.0 Pie
Цитирай

Днес си взех телефона от ремонт сменени са дисплея, дъното и бутона с пръстовия отпечатък. В комбинация с новата батерия която си взех преди 2 месеца телефона стана почти нов.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай

Днес телефона ми започна да снима с основната камера много зле.. С широкоъгълната камера снима много добре...но с основната все едно не е 16мп

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай

С кое приложение? Пробва ли с някое друго? Аз сега снимам предимно с на Гугъл камерата, снимките излизат една идея по-добре.
Цитирай

с фабричното което си има телефона,кое на гугъл? може ли линк?

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай

(2018-07-07, 14:47:45)bLck написа:  с фабричното което си има телефона,кое на гугъл? може ли линк?

ForumXda

Има портретен режим(замазва фона) и прави по-добри снимки при по-слаба светлина.
Цитирай

Относно призрачните очертания от предишно приложение в/у дисплея, аз си решавам проблема като настроя на 75%  яркост на екрана  и пусна един клип в youtube за 2-3 мин. и всичко изчезва. Това е дефект на Quantum дисплеите , но за разлика от "прегарянето" на  Super Amoled дисплеите на Самсунг , тук проблема е поправим.

Huawei P40 Pro + Watch GT 2
Цитирай

Аз се справях с този проблем с филтърно приложение, което намаля синята светлина, но не беше много ефективно. Преди няколко дни обаче в XDA ме посъветваха да сменя kernel-a (трябва руут и откл. буутлоадър) и от настройките на новия кернел се правят корекции на дисплея, които веднага решиха проблема.

1+6
9.0 Pie
Цитирай

Момчета, имаше една тема в XDA свързана с проблема със загряването на телефона и един пич беше написал тема какво е направил, за да не загрява толкова телефона, четох я преди 2 часа, но забравих да я буукмаркна и сега от 30 минути не мога да я намеря..., ако може някой да помогне?

Xiaomi 11T Pro 8/256
Цитирай

Да не е тази? https://forum.xda-developers.com/lg-g5/h...t-t3821462


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Да, благодаря ти много..но сега имам друг проблем..при снимане на Slow Motion видео, цветовете се променят като на този клип - https://youtu.be/C7a7wK50Tgs
Какво да правя, някакви идей?

Xiaomi 11T Pro 8/256
Цитирай

Ами в коментарите на този клип е предложено връщане на фабрични. На мен ми се струва обаче че е заради дефектен сензор.

1+6
9.0 Pie
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)