Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Оптимизацията на Mi4 и аксесоари?
#1

Имам някои въпроси около оптимизацията и допълнителни аксесоари, затова ще ги споделя в тази тема. 


1. Кейс с матова повърхност, за по-добър хват, но да може да се почиства лесно (понеже след работа си чистя телефона - в лаборатория работя)
Нещо такова:
http://www.ebay.com/itm/For-XiaoMi-Mi-4C...SmC20W65Pw

Мога ли сам да си залепя протектора - залален стъкло (Nillkin)?

Зарядно - оригинално (2.0А е предостатъчно?) с поне 1,20м дължина (него може и отделно да го закупя).
Слушалки/хендсфрии с активен бутон-пад (за вдигане, затваряне, превъртане на станции...).
Видях, че препоръчавате Pistone 2nd gen, но мен ми трябва предимно за говорене - т.е. и mic.
-------------------------------------
2.
Клавиатурата е малко опростена, "?" е при библиотеката със знаците, а искам да е на главната клав-ра - дори като втора функция. Но, искам да останат "," и "." - т.е. 3 знака.
 Цифрите също са скрити като втора функция...

Kaк може да се направят шорткъти към камера или voice recorder или дадено приложение - с помощта хардуерните бутони?
В крайна сметка има ли барометър?
Локацията не съм намерил все още откъде да си я изключа.

Ще получавам ли някакви ъпдейти с този Stable ROM?
* малко инфо за апарата - в атачмент.
--------------------------------------
3. Търся си стъкълце за IR-диода.
- Вчера забелязах, че има драскотина на стъклото на камерата, в периферията на обектива е, но предполагам влияе - мисля че е отвътре, понеже само един ден го ползвах когато го забелязах! Може ли и то да се подмени и в бъдеще ако е с кейс - тя е открита, как мога да я защитя - с скрийн протектор ли, но това би влошило прозрачността!?


Прикачени файлове Миниатюри
   

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Аксесоари
#2

За закаленото стъкло не знам.Аз си поръчвам за 2ри път.1вия път не го сложим мн добре и 1 път ми падна телефона настрани и се спука.Купих си 2ри път и всичко залепих както трябва,но след 1 месец се отлепи в горния десния ъгъл,не знам какво става.Ако някой има решение да сподели ако може.
#3

@hakama, това за барометъра не го разбрах, даже и да има, не съм го ползвал. Моят дисплей е с "Nillkin" - не е мръднало стъклото и си го сложих сам. За слушалки вече ти писах, какви ти препоръчвам. Зарядно препоръчвам да си намериш друго и по възможност със същия ампераж. Стъкълце за диода няма да намериш - къде е оригиналното? За този къстъм ROM ти отговорих на лични и не знам защо питаш пак за него, може би просто не ми вярваш? Явно моите отговори не те устройват. Ако е така, чакай отговор от други колеги.

Sent from my XT1580

 
#4

(2016-05-24, 17:54:44)NoMaD написа:  За  този къстъм ROM ти отговорих на лични и не знам защо питаш пак за него, може би просто не ми вярваш? Явно моите отговори не те устройват. Ако е така, чакай отговор от други колеги.

Sent from my XT1580

По инерция съм го написал.  Blush
Слушалките - не са ли само за слушане? Rolleyes
Стъклото липсваше - с дефект е, но работи IR.

PS: Качих и файла вече

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
#5

@hakama, сега с този ROM от снимката ли си? Защото на ЛС ми беше писал за друг. Или го префлашна вече?

 
#6

С този си е, не съм го пипал, нещо не сме се разбрали явно, затова за по-сигурно направих снимка.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
#7

@hakama, съдейки по снимката за този ROM не би трябвало да има проблеми с ъпдейти за него, стига да ги има разбира се. Само английски ез. ли е в менюто? За ъпдейти проверявал ли си?

 
#8

Има и български.

Възможно ли е включения браузер да смучи батерията и при изключен екран (на мобилен нет' Н+)?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
#9

При включения мобилен нет ли?

Sent from my XT1580

 
#10

Да.
48ч и е на 5%, а ползвам предимно стария (с 2 карти съм...)

Сега гледам:
Apps 82%
Browser 54%
Android 7%
Android system 6%....

Hardwear 18%
Svreen 6%
Voice calls. 5%
Cell standby 4%
Wlan 0%

С какво приложение да го изследвам по-обстойно, не ми харесва как се изтощава (изведнъж) 
-яркостта я държа ниска

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
#11

Колега по принцип избягваме във форума такива общи теми в, които да се пита за каквото се сетиш. Разрови се малко из раздела и прочети за телефончето, всичко което те интересува вече е писано и, ако не е тогава отваряш тема с конкретен въпрос. Надявам се до довечера да се ориентираш защото ще заключа темата Wink

[Изображение: 21693249.jpg]
#12

А рома от снимката не е ли xiaomi.eu? Последния официален Стейбъл е 7.1.2.0 и български няма
Ъпдейти за него НЯМА, освен ако не си ги сваляш ръчно.
Браузъра поне в новите версии има опция за нотификации, която трябва да спреш
Друг вариант е да се отиде в Additional settings-Battery-Manage app battery usage-Choose apps-System apps и да спреш на browser-a background Процесите, но може и като го оставиш да зарежда страница на заден план да се бъгва, така че.. внимателно с тези настройки
#13

@hakama, не ми стана ясно и колко часа екран прави след едно пълно зареждане?

 
#14

Не съм проверявял за ъпдейти?
Не видях колко минути е екрана, утре ще проверя, като се разреди. Но е относително-зависи на каква яркост го ползвам, аутоматика.

Ами ако си кача опера или мозила?

Да, пише xiaomi.eu
------------
За хендсфрито не ми стана ясно. Пробвам това от LG, но ме чуват зле с него :/ Ще трябва и него да поръчвам.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
#15

@hakama, според мен друг браузър не ти трябва, стоковия си е най-добър. Както са писали в предишните постове, актуализациите, ако искаш такива и ти се занимава с тях, ще си ги качваш на ръка. И как стои въпроса с езиците в менюто на телефона? Последно има ли български или не?

 
#16

Има, щом е xiaomi.eu
#17

@hakama, провери и зарядното, дали зарежда без поблем и ако има, мой съвет е да го смениш с някакво друго.

 
#18

Абе стига с тия зарядни. Вече 6 телефона на xiaomi съм имал и никога не е имало проблеми със зарядното или с преходника от комплекта.
2 ампера си зареждат за час и половина макс и това е.
#19

В случая не става за зарядното или преходника, а за колебания силата на тока подаван от него при заряд.

Sent from my XT1580

 
#20

(2016-05-26, 05:59:52)dp4u4umi6ev написа:  Колега по принцип избягваме във форума такива общи теми в, които да се пита за каквото се сетиш. Разрови се малко из раздела и прочети за телефончето, всичко което те интересува вече е писано и, ако не е тогава отваряш тема с конкретен въпрос. Надявам се до довечера да се ориентираш защото ще заключа темата Wink

Таа мисля, че дадох достатъчно време да се ориентира колегата и да намери къде да чете това, което го интересува, та  Lock

[Изображение: 21693249.jpg]
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)