Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Полезно 2в1-СИМ+SDcard
#1

Ето едно доста практично решение как да ползваме в един и същи слот и Сим карта и SD карта,като гледам с такива слотове са не само нашите P8 lite а и някой модели на Samsung,лично аз ще пробвам само да намеря малко време.
Приятно гледане.
 
https://www.youtube.com/watch?v=HFPF9MPmQss
Цитирай
Аксесоари
#2

Наистина интересно, доколкото видях картата памет си остава така само от сим картата трябва внимателно да се отдели металния чип ама е доста рисковано да не унищожим самата сим карта, на клипа пича май нещо я нагряваше
Цитирай
#3

Няма страшно може да се нагрее и с пламък от свещ лекичко и пластмасата сама пада като я дръпнеш с пинсета,може да се потренира човек на стара неработеща карта и след това действаш,не виждам нещо кой знае какво сложно.
Цитирай
#4

Не разбрах само с какво се залепя чипа върху сим картата, с капчица дали ще стане.
Цитирай
#5

С двоинолепещо тиксо или топъл силикон за да може да коригираш ако я поставиш накриво.
Цитирай
#6

Да, става с моментно лепило. Приятел с Xiaomi е правил тази "гимнастика".


Прикачени файлове
.jpg 2sim+SD.jpg Размер: 93.24 KB  Сваляния: 223
.jpg 2sim+SDa.jpg Размер: 18.18 KB  Сваляния: 240

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#7

Успях снощи с това начинание - ето го резултатът при мен (huawei p9 lite)


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#8

Нещо пилил ли си свободно ли влиза чекмеджето, и с какво я залепи.
Цитирай
#9

(2017-03-15, 17:33:02)esil2 написа:  Нещо пилил ли си свободно ли влиза чекмеджето, и с какво я залепи.

sd картата търка върху пила (от към надписите), като първо прагчето в края. после с капчица. оразмери първо - къде да лепнеш сим чип-а. моят малко накриво го лепнах, ама проработи. Smile
Цитирай
#10

Демек да изпиля само прагчето.
Цитирай
#11

В края на краищата нищо не стана чипа на сим картата неможе да влезе целия влиза само до половината и опира незнам защо пилих прага и залепих чипа ама не стана ....единственото което се случи е че неискаше да тръгне сд картата не я разпознава телефона вероятно защото отиде малко лепило на пластинките ,но като ги осурках малко с шкурката взе че тръгна което е добре.
Цитирай
#12

На това упражнение ми идва в повече елемента ''направи си сам''. Аз не бих се занимавал с подобни глупости. SD картата не прилича на нищо след това, а можете и да я увредите. Освен това, става използваема само със залепената за нея сим карта. Хората по клипчетата го правят с карти, които могат да жертват. Освен това, P8 Lite не е с достатъчно голяма батерия за интензивно използване на 2 сим карти и допълнително се обезсмисля крайния резултат.
Цитирай
#13

Да прав си разбрах че няма смисъл без това втората карта работи в 2G режим изхабих работеща сим карта ,но ще си взема друга и вероятноста да се повреди и сд картата е голяма от това шкурене като я вкарах даде грешка ,но се оправи повече няма да се захващам с такова начинание Smile
Цитирай
#14

"""HERUS На това упражнение ми идва в повече елемента ''направи си сам''. Аз не бих се занимавал с подобни глупости. SD картата не прилича на нищо след това, а можете и да я увредите. Освен това, става използваема само със залепената за нея сим карта. Хората по клипчетата го правят с карти, които могат да жертват. Освен това, P8 Lite не е с достатъчно голяма батерия за интензивно използване на 2 сим карти и допълнително се обезсмисля крайния резултат.

Да прав си разбрах че няма смисъл без това втората карта работи в 2G режим изхабих работеща сим карта ,но ще си взема друга и вероятноста да се повреди и сд картата е голяма от това шкурене като я вкарах даде грешка ,но се оправи повече няма да се захващам с такова начинание [Изображение: smile.png]"""

Всеки има право на мнение. При мен имаше нужда и смисъл и се получи. След гледане на доста клипове в youtube, малко труд и с успокоението, че ако прецакам sim-чипа ще ходя в мтел за нов. Втората sim работи само в 2G, ама си я ползвам така или иначе само за разговори. Не съм усетил фрапиращ разход на батерията със всекидневно ползване на интернет.
   
   
   
   
Цитирай
#15

Само трябва да поясниш за P8 Lite или за P9 Lite говориш.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)