Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Може би говорим за burn in?
#1

Здравейте, приятели. След като безгрешното апаратче навърши третата си година, установих, че нещо митично обгръща екрана, особено на сив фон. Та, при дълго вторачване на изцяло сив фон, успях да видя като сянка силата на сигнала на мобилния оператор, както и батерията. При още по-дълго вторачване видях и една лента, която след известни разсъждения установих, че е синята лента на приложението Facebook, разположена в горната част на дисплея. Ако направя една равносметка, най-често съм в социалната мрежа... Но въпросът ми е - това признак на остаряване на екрана ли е? Толкова ли са трайни Amoled дисплеите - 3 години и довиждане? И не на последно място, прецедент ли е това явление при мен или и други фенове на марката са се сблъсквали с него? Дали се поправя няма да питам, тъй като вероятно ще се окаже, че трябва да сменям дисплея. Което значи да сменя Ноута :p

PS: На таблета ми, който е от серията Galaxy Tab, подобно Burn In явление няма, вероятно то не съпътства LCD дисплеите, какъвто е случая с моя таблет...
Цитирай
Аксесоари
#2

Да колега дисплея ти е прегорял на статичните иконки този ефект се забелязва най добре на сив, бял и син фон. Няма и как да е иначе тъй като Oled технологията има много по кратък живот от около 15 хил. часа спрямо LCD-тата на които живота е около 60 хил. часа. А и друг фактор има при S2 и Note 2 матриците им са RGB SAMOLED, което предполага още по бързо износване тъй като синия подпиксел е по малък спрямо този в новата PenTile (Diamond Pixels) матрица и заминава по бързо, защото неговия живот е най кратък. Решението е нов дисплей.
Цитирай
#3

И при мен е така. Моя нот2 е от първите и все още работи добре, но още след първата година това явление започна да се забелязва. Решил съм, че за мен това не е проблем, понеже се забелязва при фокусиране върху проблема.

Samsung Galaxy Note II N7100 OS: 4.4.4 PROJECT NEMESIS
Цитирай
#4

Благодаря, колеги. Контрастната картина на OLED технологията явно изисква своите жертви. Вероятно и самите Самсунг се опитват да усъвършенстват и се надявам ако в един момент обновя до предстоящия Note 7, издръжливостта да е подобрена. GT, благодаря ти за разясненията, интересна ми стана философията на нашата марка, тъй като преди 4 години пускат galaxy s3 с PenTile, а половин година по-късно шитват Note 2 с RGB-то от времето на S2. Вероятно заради повече детайлност, но ето го резултатът. Както и да е, важното е, че 3 години никак не са малко за смартфон и останах доволен. Благодаря ви още веднъж, момчета!
Цитирай
#5

Не се притеснявайте и двата телефона, които съм имал единият е N8, а другият Galaxy S3 екраните прегоряха. Явно при по-старите е така. При N8 стана след около 3 години употреба, а той е с обикновен Amoled екран, а при Galaxy S3 мина някъде около година и половина иначе пък и двете телефончета все още си работят прекрасно.Даже със CM13 върнах към нов живот старата S3-ка. Един от моите приятели имаше Huawei P1 и там стана същото.Забелязал съм, че на един друг приятел с Galaxy S5 все още не се е появил такъв проблем, а го ползва телефончето над 1 година.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)