Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Tutorial] Инсталиране на Custom Recovery TWRP
#1

Убедете се, че bootloader-а е отключен(Задължително условие)

Сваляте TWRP 3.0.2
Копирате сваления файл в папката, където са инсталирани ADB драйвърите
Влизате в режим fastboot( Свързвате телефона към компютъра и натискате едновременно бутоните Volume Down+Power)
Отваряте папката с къстъм рекавърито и дравйрите, натискате "Shift" и с десен клик на мишката стартирате командния ред (Open Command Window Here)
Изпълнявате в отворилият се прозорец следните команди като след всяка от тях натискате "Enter"

Код:
fastboot devices
(Трябва да ви изпише серийният номер на телефона)
Код:
fastboot flash recovery recovery_3.0.2.img
Код:
fastboot reboot
(Телефона, ще се рестартира)

Вече имате инсталирано къстъм рекавъри, подходящо за флашване на ZIP файлове и ROM-ове

Към този момент 26.05.2016 това е последната версия на TWRP, която е задължителна за работа с Android 6.0
Цитирай
Аксесоари
#2

Много добре обяснено и подредено както всяка твоя тема  Smile
Цитирай
#3

@sokkoban благодаря ти и аз за усилията,но мисля,че моята работа е по-дълбока,направих всичко по описаните стъпки и пак съм на позицията с логото. После като се прибера ще пробвам още нещо,ако не стане оставам без Хуавейчето
Цитирай
#4

Няма начин да се брикне с отключен бут
Ако нищо не помага, ще налеем цял фабричен ром чрез fastboot
Цитирай
#5

А как да го деинсталирам?
Цитирай
#6

Най-лесно е да си флашваш рекавърито с P8 Lite Multi Tool
Цитирай
#7

Нещо не се получава при мен,в дивайс менажера в компа ми изписва че нямам драйвър за устройството при работещ телефон дава устройство ALE-L21 липсва драйвер,при загасен телефон в режим fastboot същата история и предполагам затова като дам команда fastboot devices нищо не се получава.А какви ли не драйвъри сменях и пробвах,100 пъти изчетох всичко писна ми вече.
Цитирай
#8

Къде трябва да са свалени тези adb драйвери?
Цитирай
#9

На компютъра се свалят за да може adb-то да вижда телефона.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)