Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 2.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(SD) Redmi Note 3 - Стоков ром посредством MiFlash

Има си фастбуут команда, ако не знаеш кой ти е телефона;
fastboot getvar product

И съответно сравняваш по таблицата:
[Изображение: eJN9bwe.png]
Цитирай
Аксесоари

Да попитам в глобал стейбъл работи ли slow motion (mode) на видео камерата ? Понеже аз съм със глобъл 6.12.22(beta) и при мен не работи.

edit: Май обърках темата Smile

hTC Sensation S-OFF | Rom ViperS 3.1.2 | SebastianFM-v1.5.2 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 | Anker 1900
Samsung Galaxy S ІV I9505 Stock | Root |
Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Snapdragon) | unlock | Root |
Xiaomi Mi 6 |unlock|
Xiaomi Mi 9T Pro
Oneplus 8
Samsung S22 Plus 256GB
Цитирай

(2016-07-15, 07:52:25)radiboi написа:  Да разпознава го.
Но като почна флаша следя дали драйвърите са си на мястото и виждам, че изчезват от дивайс менаджера?
Ако е важно  съм със снапдрагон процесор.
Пътя също мисля че е правилен. Няколко пъти проверявах.

при мен се получава абсолютно същото ... мислех, че от версията на miflash, щото ми излиза 2015, но и с 2016 сега телефона не може да се разпознае. драйверите изчезнаха(не се разпознава в device manager-a), но на портовете седи Qualcomm HS-USB Diagnostics 900E (COM20)
Цитирай

Това с портовете е странен режим. Ако имаш фастбуут опитай с този скрипт:


Прикачени файлове
.zip fastboot_edl.zip Размер: 183.92 KB  Сваляния: 2
.7z fastboot_edl.7z Размер: 135.02 KB  Сваляния: 2
Цитирай

(2017-02-12, 13:17:00)suffer написа:  Това с портовете е странен режим. Ако имаш фастбуут опитай с този скрипт:

това го бях свалил и пробвал ... не става.

от device manager-a изчезна "xiaomi composite mdb interface", а преди си стоеше наред с "Android ADB interface" ... в момента е наличен драйвер "Android Bootloader Interface"
Цитирай

Гарантирано ми е сработвал след 900Е, но на kenzo
Цитирай

ако не мога да го вкарам в edl режим, възможно ли е изобщо да го флашна? успявам да влезна във fastboot режим, но до там


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Има скрипт за вкарване в едл от фастбуут.
Ако ти е заключен буутлоудъра нямаш друг избор

https://forum.xda-developers.com/android...t-t3394292
Цитирай

(2017-02-18, 15:24:30)suffer написа:  Има скрипт за вкарване в едл от фастбуут.
Ако ти е заключен буутлоудъра нямаш друг избор

https://forum.xda-developers.com/android...t-t3394292

Да точно това щях да му предложа и аз , понеже съм се сблъсквал с този проблем , на мой приятел телефона е същия Кейт версията (СЕ) . По този начин на заключен буутлоудър телефона си влиза без проблем в ЕДЛ режим , и си се флашва без проблем !

Xiaomi Redmi Note 5  4/64 Red
Цитирай

.png 03.png Размер: 27.28 KB  Сваляния: 20
 ... на мен изобщо не ми излиза като устройство.
Цитирай

Оправи си драйвърите, пусни USB Debugging..
Цитирай

(2017-02-20, 08:51:53)suffer написа:  Оправи си драйвърите, пусни USB Debugging..

всички драйвери бяха наред преди да започна флашването(usb debugging също беше активиран), но след неуспешното флашване ... в device manager-a вече не излизат същите неща, като преди, а телефона не може да влезне в edl режим - нито през fastboot, нито по някакъв друг начин ... пробвал съм на лаптопа и на PC-то ....  ако намеря друг лаптоп - "девствен", някой би ли написал стъпките една след друга и да е сигурен в тях, защото при мен всичко си беше наред - и правилния ром бях изтеглил, и правилните драйвери бях поставил(всичко в device manager-a излизаше така, както трябва да излиза), но в крайна сметка при флашването заби на едни % и до там ...
Цитирай

... и на "девствения" лаптоп нищо не се получи. изобщо не знам кво става вече с тоя телефон ... нито излизат устройствата в device manager-a както преди, нито нищо.
ако някой знае къде мога да го дам в пловдив да го оправят, ще ми е от полза.
благодаря.
Цитирай

Aз съм от пловдив и мога да съдействам, но ме интересува наистина ли е kate? (Special edition)
Дори да си ми казвал преди не съм запомнил, затова питам пак, защото софтуер за Kate устройство е зареден в ми флаша
Цитирай

    ... от това, което намирам в нета за въпросните цифрички, би трябвало да е kate


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай

Фастбуут ще каже най-добре
Цитирай

някой връщал ли е до xiaomi(китай) гаранционен телефон?
Цитирай

Не, но като за начало можеш да пишеш на http://www.mi.com/en/support/
Има waranty.прочети какво се иска и се свържи с тях да питаш. Навремето имах познат с казус, касаещ телефон от topone.това му бяха пратили


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Аз съм връщал ! Свързваш се с фирмата(сайта) която ти го е продала, казваш си номера на поръчката ,който са ти дали при покупката, те ти дават адреса на сервиза им в Китай или офис. През Български Пощи за 18-19 лв. излиза до Китай( в документите пишеш- подарък или каквото ти кажат китайчетата, задължително под 30$ в графа стойност на пратката за да няма данъци и пр.) И почва чакането, естествено можеш да го следиш с тракинг номер през сайта на пощата до границата а после в китайските пощи сайта(БГ пощи сайта препраща към него). Мен ме бавиха 4 месеца (1 месец стоя в София на летището докато се напълни самолета за китай ...) И останалото време до де го получат, проверят, отремонтират и върнат . А даже не ми и писаха че са ми го пратили, добре че ми се обадиха от пощата. Успех ?

Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Здравейте! Телефона се прецака,започна рестарт и приключи. Помагайте! Свети Mi, и постоянно рестартира.
Цитирай

Специални благодарности на Suffer, направихме среща в Пловдив и с неговия EDL кабел след инсталиране ръчно на драйвери успя да изведе телефона от режим на диагностика 900Е. БЛАГОДАРЯ!!!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)