Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(SD) Redmi Note 3 - Отключване, Custom Recovery, Root
#1

Здравейте, в тази тема, както се вижда и от заглавието, ще опиша трите основни и любими процедури на флашохолиците, а именно: Информация за официално, неофициално отключване на Bootloader, Инсталиране на Custom Recovery, Получаване на Root права.


I. Отключване на Bootloader


II. Инсталация на ТWRP - Custom recovery (само за официално отключени Bootloader-и)
III. ROOT (само за официално отключени Bootloader-и)
Полезни връзки:

1. Redmi note 3 toolkit: http://en.miui.com/thread-246711-1-1.html
2. Unbrick инструкции за всяко Xiaomi устройство: http://en.miui.com/thread-285515-1-1.html
3.  Redmi note 3 FAQ: http://en.miui.com/thread-284662-1-1.html
4. Redmi note 3 незабавно отключване на bootloader-a: http://en.miui.com/thread-253680-1-1.html
(Не съм го чел, не съм го тествал. Правете го на свой риск)
5. Фикс за автоматичната яркост (изисква root): http://en.miui.com/thread-293853-1-1.html


Прикачени файлове
.zip AutoBrightnessFix.zip Размер: 827 bytes  Сваляния: 26
Цитирай
Аксесоари
#2

suffer гоям си.  Big Grin

XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO 6/128
Цитирай
#3

Вчера си взех Note 3 Pro 16GB
Но беше отключен и с рековъри...
Само му сложих последното рековъри и последния Дев ром.
Много хубаво, беше така отключен Smile
С едно Редми 3 голямо чакане беше, голямо флашване.
Телефончето е бомба!

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#4

по късно ще добавя в пост 1 следните полезни линкове:
1. Redmi note 3 toolkit: http://en.miui.com/thread-246711-1-1.html
2. Unbrick инструкции за всяко Xiaomi устройство: http://en.miui.com/thread-285515-1-1.html
3.  Redmi note 3 FAQ: http://en.miui.com/thread-284662-1-1.html
4. Redmi note 3 незабавно отключване на bootloader-a: http://en.miui.com/thread-253680-1-1.html
(Не съм го чел, не съм го тествал. Правете го на свой риск)
Цитирай
#5

Здравейте! Опитах се да инсталирам ТВРП по горния метод, но след рестарт на телефона, отново виждам стоковото рековъри. Чета по другите форуми , че за да се избегне тази опция, преди да флашна TWRP.img, трябва да флашна моднато boot.img за съответната версия на рома, който използвам към момента. Успявам да намеря обаче моднати boot.img файлове само за по-стари версии на ромовете, а този , с който съм в момента Global Stable 7.3.2.0 не мога да намеря. Бях попаднал на една инструкция как да си го направиш, но не мога да я намеря вече. Въпроса ми е някой има ли моднат boot.img за Global Stable 7.3.2.0 рома и дали действително се нуждая от него. Но без него така и не ми се получава. Пробвах с временно вкарване на телефона в TWRP за да го руутна, но след това изпадна в боотлооп и се наложи фастбоот преинсталация през ми Флаш за да го оправя. Bootloader-a ми е официално отключен.
Чета в 4pda, че при използване на TWRP cofface не било нужно използването на boot.img, но не съм използвал тази версия и не знам дали е пълнофункционална.

Samsung Galaxy S8 Dual Sim Orchid Grey
Цитирай
#6

Как флашваш рековърито?

По принцип след като флашнеш рековърито веднага трябва да направиш рестарт в рековъри, а не да ти зареди системата. Това се прави за да може новото флашнато рековъри, да презапише стоковото.

Sent through Hermes

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#7

Това не го знаех, че трябва да направя рестарт в рековъри след инсталацията и може би затова след рестарт на системата виждам пак стоковото. Значи след командата fastboot reboot накрая след инсталацията на рековърито, с клавишната комбинация ли трябва да вляза в рековърито?

Samsung Galaxy S8 Dual Sim Orchid Grey
Цитирай
#8

Ще напиша как е командата, да я има...

С "fastboot flash recovery recovery.img" се флашва Рековърито, като на местото на recovery.img може и да е файл с други име, като twrp.img

@ptashkov, ако напишеш само fastboot reboot ще се рестартира в системата директно, освен ако не си играеш да натискаш бутоните...

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#9

По принцип можеш да влезеш в рековъри през fastboot
fastboot boot иметонафайла.img
Цитирай
#10

Благодаря за отговорите, утре ще пробвам да видим какво ще се получи.
Еднъче знам, че с командата fastboot boot иметонафайла.img се влиза временно в рековъри и именно по този начин влязох в рековъри и инсталирах суперсу, след което при рестарта телефона влезе в боотлооп.

Samsung Galaxy S8 Dual Sim Orchid Grey
Цитирай
#11

W

В стоковото реквъври има опция ребут то рекъвъри . Тка влиза в ТВРП ...
Цитирай
#12

@ptashkov
Аз пък моя точно така го root-нах и нямаше bootloop.
С коя версия на super Su тества? Моята е 2.71 бета

@redsys май за ъпдейтъра говориш

На тези телефони стоково рековъри няма - излиза катинка на телефон с кабелче и реално е режим adb sideload
Цитирай
#13

Да...... но при мен се появява понякога някакво китайско с много иероглифи и има няколко реда на английски.

Smile Чувал съм и за ъпдейтъра Smile ама не говоря за него
Цитирай
#14

Аз след flash на custom Recovery веднага си влизам в recovery с клавишната комбинация. И да fastboot reboot recovery - няма такава команда.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#15

Ако визираш мен, не съм твърдял подобно нещо.
С клавишна комбинация влиза в някакво recovery на китайски на жълт фон дори май беше. Има един ред Reboot recovery 90% от другите команди бяха на китайски и така си влиза в TWRP . Това не съм сигурен ,но май беше с Redmi NOTE 3 Mediatek. Там пробвах няколко TWRP на hennessi,защото имах проблеми с инсталирането, все ми даваше грешка.
Цитирай
#16

Според мен е на редми 3, двете версии на ноте 3 нямат такова нещо, а той имаше предвид изказването на @Clapping monkey
Цитирай
#17

Едитнах си мнението преди малко. Извинявам се за грешката. Все ги бъркам fastboot командите с adb, понеже ползвам само тях...

Sent through Hermes

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#18

Здравейте отново. Днес най-накрая успях да му инсталирам рековъри и да му сложа мултиезичния ром от xiaomi.eu, но имах известни проблеми-след флашването на тврп влязох в рековърито чрез класишната комбинация. След което реших да инсталирам първо супер су бета 2.71,след което рестартирах чрез reboot system и телефона отново остана само на логото на ми без да стартира. Рестартирах го и си влезе в тврп пак с клавишите и реших да изчистя кеша, при което обаче с червен шрифт ми изписваше failed to mount '/factory. Пробвах да инсталирам бг рома, но пак същият надпис. След това чрез мифлаш флашнах наново глобал стейбъл, след това тврп и директно без да го руутвам този път инсталирах мулти рома при което телефона си зареди всичко нормално. Сега не смея да инсталирам супер су за да го роотна, но не е болка за умиране. Важното е, че работи доста добре с мулти рома. Благодаря ви за помощта.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Samsung Galaxy S8 Dual Sim Orchid Grey
Цитирай
#19

Можеш да го сложиш спокойно. Аз така направх вчера. 

Аз не инсталирам su, защото някой ромове си имат su или самото recovery те приканва дали да инсталира.  Така, че след флашване на multilanguage ром-а, видях че няма и сложих SU и си работи на шест.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#20

Коя версия на SU сложи, да не би аз да позлвам някаква бъгавa?

Samsung Galaxy S8 Dual Sim Orchid Grey
Цитирай
#21

Аз съм също с мултиезичния и съм със суперсу v2.65 и нямах проблеми със слагането му през twrp, но понякога рома ми бъгва о телефона спира за около 10 сек, което така и не успях да разбера от какво е.

Samsung Galaxy Gio -> Samsung Galaxy S plus -> LG Nexus 5 -> Xiaomi RedMi note -> Xiaomi RedMi Note 3
Цитирай
#22

Да, 2.65 слагам и аз, както си е указано от xiaomi.eu  Точното име на файла е - UPDATE-SuperSU-v2.65-20151226141550.zip.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#23

Ок. Благодаря за отговорите. Ще пробвам с тази версия.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Тази сутрин пробвах с горната версия 2.65 и всичко мина успешно без боотлуп. Благодаря ви за съдействието, явно с версия 2.71 нещо не се получаваше при мен.

Samsung Galaxy S8 Dual Sim Orchid Grey
Цитирай
#24

Здравейте, ето го и моя въпрос: най-накрая и аз се реших и си взех RedMi Note 3 pro prime (snapdragon650, 3/32GB). Дойде със версия MIUI Global 7.3.1.0 Stable и се ъпдейтна до 7.3.6.0 /LHOMIDD. Има 38 езика, но не и БГ. Искам да му сложа Мулти и да го рутна. За целта си направих MIUI акаунт, получих и одобрение за отключване на буутлоудера. Пробвах да го отключва с MiFlashUnlock, но на 50% ми дава грешка, въпреки че четох, за този модел можело да се отключи и с Global Stable ROM. Да, ама не! Явно ще трябва да му кача China dev, но през Ъпдейтър ми дава грешка. Как да го кача - ако може стъпка по стъпка, че от толкова много писано, накрая ми е мармалад в главата.
10х

Sent from my HUAWEI G7-L01 using Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#25

Да не си изтеглил версия за друг модел. Пробвай пак ,но след пълен ресет на телефона.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)