Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(SD) Redmi Note 3 - Отключване, Custom Recovery, Root
#26

Колега,с Мифлаш си качваш чайна дев и си го отключваш.Моя също беше с глобъл стейбъл и забиваше на 50%,след слагането на чайна дев стана от първия път.След това сложих тврп и руут и накрая мулти рома и готово.

Xiaomi MI 9T Pro 6/128
Цитирай
Аксесоари
#27

Мисля, че няма грешка - изтеглих това: miui_HMNote3Pro_6.6.23_8e881f41b7_5.1.zip
Нали е China developer ROM? Проверката на ъпдейтъра не минава. Някой ако може да отговори защо? С ресет не съм пробвал ако въобще има значение.

П.П.
1. Отключването на буутлоудъра стана след като качих MIUI 7 Global 6.5.19 | beta през Ъпдейтър.
2. Флашнах TWRP - след дълго зареждане на ОС и рестарт обратно в Рекавъри - греда - един телефон на екрана, предполагам оригиналното рикавъри. Отново флашнах TWRP като този път не рестартирах в ОС, а обратно в рекавъри. Това се прави за да се запази TWRP, в противен случай се възстановява ориг. рекавъри. Вече си зарежда TWRP. До тук ОК, но при опит да заредя ОС, телефона стартира до Mi логото и толкова - не може да зареди ОС. Как да го излекувам?

П.П.2
Изтеглих последното мулти MIUI8 6.6.23, сложих го на една микро СД карта и - в телефона. После го флашнах през TWRP, рутнах. Всичко си тръгна без грижи.
Вече съм с отключен буутлоудър, TWRP рикавъри, Multilanguage MIUI 8 developer, ver. 6.6.23 и root.

Sent from my HUAWEI G7-L01 using Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#28

с Глобал Дев също става. Трябва да стане и през ъпдейтъра, но проблемът е че май дев версията е по-стара от стейбъла и ще трябва да минеш през МиФлаш
Цитирай
#29

От Global Stable успях да сложа Global developer през ъпдейтъра на телефона, след което отключването на буутлоудъра мина успешно. Единствено ползвах MiFlashUnlock за отключване и фастбуут команди.

Sent from my HUAWEI G7-L01 using Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#30

Браво, жалко само ако си имал някакви данни, защото дори през ъпдейтъра се затрива всичко от телефона
Цитирай
#31

Не, телефона е чисто нов и това е първото нещо, което му правя.

Sent from my HUAWEI G7-L01 using Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#32

http://forum.xda-developers.com/redmi-no...s-t3406708

Полезна тема относно видовете TWRP и обяснения точно за какво и кога да се ползват
Цитирай
#33

Нешто запецнах на поставянето на recovery?Уж минава командата но като ресетирам в рекавери излиза един телефон и да поставя кабел. Малко помошт няма да ми е излишна
Цитирай
#34

Или е заключен телефона, или не влизаш директно в рековъри след инсталацията
Цитирай
#35

Или нямаш рековъри

Sent from my MI NOTE Pro

Ако не си слагал последните ромове нямат рековъри

Sent from my MI NOTE Pro

OnePlus 3T
Цитирай
#36

Как се влиза директно в recovery. Пиша fastboot reboot. Буутлоадера е откл.
Цитирай
#37

Пишеш fastboot boot иметонарековърито.img и трябва да ре вкара. Иначе от изкл. Телефон е power+Vol+
Цитирай
#38

Значи след инсталация. Да не пиша командата fastboot reboot. а другата. Или да извадя кабела и да опитам ръчно да вляза в recovery.
Цитирай
#39

С командата ще ти е по лесно, но тя не гарантира че имаш инсталирано рековъри
Цитирай
#40

Ако е гарантира. Просто искам да кача на български ром.

В момента съм global dev откл. Буутлодер. Егати сложното Xiaomi.
Цитирай
#41

Тъй като рикавърито няма права да пише в "system" за това когато телефона се стартира се презаписва стоковото рикавъри. Ако искаш да влезеш в TWRP инсталирай го, но после не пиши командата да се ребуутне телефона направо дърпай кабела задръж power бутона  докато се изключи и после power+Vol+. Или както ти е написал suffer направо докато си в fastboot пишеш fastboot boot иметонарековърито.img
Цитирай
#42

Качих българска версия 7.5 от xiaomi bg като влязох в recovery чрез командата, не знам дали е останало. Засега положението ме устройва. Благодаря за помоща на отзовалите се.
Цитирай
#43

Няма българка версия, това което си качил е най - вероятно от Xiaomi eu. Както няма и Xiaomi bg

Sent from my MI NOTE Pro

OnePlus 3T
Цитирай
#44

Не знам от български форум го дръпнах.
Цитирай
#45

Ясно е, че миуи.бг, заслугата за превода е тяхна.
Цитирай
#46

Някой пробвал ли е да отключи по този начин bootloader-а? Ако го отключа така, след инсталация на мултиезичен ром от xiaomi eu ще се заключи ли пак?
Цитирай
#47

Можеш да инсталираш седмичния мултиезичен ром при този начин на отключване,но след като изтриеш файла emmc_appsboot.mbn.
Намира се в архива в папка firmware-update,като свалиш рома просто отвори архива с winrar и изтрий файла без да разархивираш и през twrp си слагаш рома.Този файл е самия bootloader ти вече си го заменил с хакнатия и не можеш да сложиш рома директно защото се бриква тела и после трудно се съживява аз така изпатих с моя.Вече ако имаш разрешение за отключване трябва да се флашне оригиналния bootloader и след това да се отключи.

PocoF2Pro
Цитирай
#48

За това с триенето на файла и зареждане през twrp сигурен ли си ? И аз отключих по този метод и сега търся два часа последния ром н xiaomi.eu  за fastboot обаче безуспешно.Ако си сигурен че няма да го отухля през twrp ,да взема да пробвам.Изрично пишат да не се флашва по този начин.Искам някой който го е правил и да е сигурен в резултата да каже получава ли се.
И още нещо.В момента съм с глобалния ром и има последен ъпдейт.Сваля се и след рестарта влиза в рековерито.Ако избера да се флашне официлния ром,без да изтрия въпросния файл предполагам ,че пак ще се брикне?

Huawei Honor 6 (H60-L02) /Xiaomi Redmi Note 3
Цитирай
#49

Аз по този начин си флашвах всяка седмична версия от xiaomi.eu свалях рома, докато получа права за официалното отключване.Какъв fastboot търсиш в xiaomi.eu няма да намериш там има само седмични и стабилни версии.Най добре си ползвай глобален в него вече има и бг език поне докато ти разрешат отключването.

PocoF2Pro
Цитирай
#50

Глобален стейбъл с бг не виждам а има.Ако имаше нямаше да търся друг ром.Току що съживявам телефона,че след няколко опита да трия файла и да се мъча да инсталирам,успях да го изпратя във вечните ловни полета.Нещо с изтриване на файла не се получава.

Huawei Honor 6 (H60-L02) /Xiaomi Redmi Note 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)