Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(SD) Redmi Note 3 - Отключване, Custom Recovery, Root
#51

бг ще има. засега е в глобал бета само, така че сигурно на 16.08 ще го има и за стейбъла
Цитирай
Аксесоари
#52

Сложих аз тая бета,ама бг езика е под всякаква критика.Може да се каже,че е на 10%.

Huawei Honor 6 (H60-L02) /Xiaomi Redmi Note 3
Цитирай
#53

http://en.miui.com/thread-296053-1-1.html

Ако някой реши да слага TWRP и да руутва телефона, може да го направи и с тази програмка. Това е мързелив и безопасен начин, като от вас се изисква да натискате само ENTER и да изпълнявате това, което е изписано на екранчето. Лично изпробвано от мен на моя телефон с официално отключен буутлоадър.За TWRP използвайте #4, което пък в последствие ви спестява "печенето" на boot.img файлове.
Цитирай
#54

Китайците бяха бързи тоя път.С предния редми  ноте 3 МТК така и не се докопах до заветния смс.Реших ,че е от Мтел-ската ми карта и зарязах отключването.С този ,след като го отключих по неофициалния начин и след като точно два пъти го убих докато се мъчих с ромовете,реших пак да пробвам официално и стана чудо.Получих си смс- а и още на втория ден (без да получа друго уведомление)  вече съм готов.Странна работа са тез китайци.

Huawei Honor 6 (H60-L02) /Xiaomi Redmi Note 3
Цитирай
#55

има ли разлика между различните тврп,гледам за къстъм кернел се иска да е alka twrp,з абелязах че има и някакво cofface twrp
Цитирай
#56

Нормалното TWRP изисква patch-нат boot.img, за да можеш да флашваш стокови ромове през него
Cofface и Alka са идентични - не ти трябва пачнато ядро, за да флашваш стоков ром, но Cofface не може да прави Full Backup, а само на Boot, system, data и още 1-2 дяла.
Alka-та от своя страна може да прави на Firmware и EFS както и на много други дялове, което реално го прави най-доброто засега, понеже само флашваш рековърито и други гимнастики не ти трябват.
ЕFS дяла ти съдържа данните за IMEI, Wifi MAC, сериен номер, MEID И т.н. Добре е да имаш бекъп на този дял.
Цитирай
#57

Аз съм с нормалното TWRP. Искам да сложа alka TWRP, но мога ли да го флашна през текущото ТВРП, илипак трявба да го флашна с командата през фастбоот върху текущото. Дали през фастбоот ще има някакви проблеми.

Samsung Galaxy S8 Dual Sim Orchid Grey
Цитирай
#58

През нормалното twrp в опцията install трябва да има install img. Оттам можеш да флашнеш друго, както и през flashify и, вероятно, през twrp manager
Цитирай
#59

флашнах алка тврп но като влезна ми изкарва 0мб,никакви файлове не намира
п.п сложих и cofface-същата работа Sad
Цитирай
#60

Е, то не гледа само в една папка. Разцъкай там файловия мениджър. Къде си сложил .img файла с recovery-то?
Цитирай
#61

разцъках нр ами превъртах всочки папки и настройки.най горе до името тврп показва 0мб(нула).как мога да сменя това да нее в read only moďe?
Цитирай
#62

В менюто Mount.
Аз си флашнах рековъри през Flashify -удобно е


ето как е при мен в рековъри иначе:


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#63

(2016-08-15, 22:10:17)Wild bear написа:  флашнах алка тврп но като влезна ми изкарва 0мб,никакви файлове не намира
п.п сложих и cofface-същата работа Sad

  Пробва ли с това
Цитирай
#64

сега пробвах и последния вариант-седи си на ми логото.няма такава драма.по принцип си ги слагах с flashify но сега няма руут,а и за него ми иска да влезна в невъзможното рекавъри.ще търся някой руутнат ром да флашна
Цитирай
#65

Здравейте приятели и аз съм вече горд собственик на ноте 3 про,купих го отлючен но как да разбера дали ми е отключен официално блутлоудера или не ? Рекаварито ми на китайски как да му променя езика,благодаря ! [Изображение: 790e99a1eeadff1af8569e1e46fcdd70.jpg]
Цитирай
#66

(2016-08-16, 12:22:11)Wild bear написа:  сега пробвах и последния вариант-седи си на ми логото.няма такава драма.по принцип си ги слагах с flashify но сега няма руут,а и за него ми иска да влезна в невъзможното рекавъри.ще търся някой руутнат ром да флашна

За да root-неш ти е нужно TWRP recovery и SuperSu 2.71
след това през флашифай можеш да си флашнеш каквото искаш


@delev17:
   
Install              Wipe

Backup           Restore

Mount             Settings

Advanced       Reboot


oтиваш на Settings и след това натискаш най-десния tab - с планетката. Оттам вярвам че ще се оправиш вече
Цитирай
#67

(2016-08-16, 13:02:38)suffer написа:  За да root-неш ти е нужно TWRP recovery и SuperSu 2.71
след това през флашифай можеш да си флашнеш каквото искаш


@delev17:
   
Install              Wipe

Backup           Restore

Mount             Settings

Advanced       Reboot


oтиваш на Settings и след това натискаш най-десния tab - с планетката. Оттам вярвам че ще се оправиш вече
Много благодаря ! А има ли как да разбера как е отключен официално или не , и дали ще се заключи ако инсталирам друг ром?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Цитирай
#68

Във fastboot режим се прави това.
С командата: fastboot oem device-info.
Трябва да пише True на реда Bootloader unlocked
Цитирай
#69

Благодаря много за информацията ,много сложно ми звучи но ще почетат малко да навляза в тънкостите

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Цитирай
#70

Не е сложно, просто това е кратката версия Big Grin
Цитирай
#71

(2016-08-16, 14:30:53)suffer написа:  Не е сложно, просто това е кратката версия Big Grin
Благодаря ти много ! 😀


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Цитирай
#72

флашнах 7.5.4 руутнах,сложих алка тврп,смених ядрото с radon,ааааа Smile
Цитирай
#73

(2016-08-17, 11:21:05)Wild bear написа:  флашнах 7.5.4 руутнах,сложих алка тврп,смених ядрото с radon,ааааа Smile
Здрасти и на мен ми предстоят подобни операции , коя версия на радон инсталира и как се държи бързото зареждане ,благодаря !

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Цитирай
#74

сложих последната версия-2.3 май беше.само дозаредих до 100 % не съм го засичал
Цитирай
#75

(2016-08-17, 17:37:29)Wild bear написа:  сложих последната версия-2.3 май беше.само дозаредих до 100 % не съм го засичал
Сподели мнение как се държи ,когато имаш наблюдения и трябва ли да се руутва устройството преди да се инсталира ,благодаря !

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)