Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Odin не разпознава телефона след софт брик
#1

От скоро съм със нова платка и всичко работеше, но беше стоково. Реших да слагам моя си ром. Один не разпознаваше телефона. Инсталнах два файла за рут и cmw recovery през стоковия рековъри, които не изискват один - идеята бе после да си сложа моя ром. Нищо сложно. Ако беше тръгнал один...

Та сега си седи на логото. Не мога да вляза в рековъри, няма такова явно. Влизам само в download mode, но odin не го разпознава. 

Тествах на 4 различни компютъра, 2 лаптопа, 3 различни кабела. Да тествах различни версии на один и драйвъри.

Единствено на единия лаптоп реших да инсталирам win 7 на ново. И там при слагане на кабела в лаптопа докато е в download mode ми изписва, че не намира драйвъри за  Mass Storage Controller.

Инсталиран samsung usb drivers - рестарт и нищо. Седи си в device manager, че лисват драйвъри. Намерих в един линк описание за същия проблем и линк към драйвърите инсталирха ги, но нищо Mass Storage Controller си стои без драйвъри.

Цял ден съм се лутал от теми на теми в чужди форуми и тествал какво ли не. Дано пропускам нещо. - идеи ?

П.С. чистил съм буксата, опитвал съмс е да я повдигна. Зарежда си, но один не го намирам.

ОТ device manager, ако добавя ръчно драйвърите от тези които има в windows,  кои да сложа като алтернатива, защото няма samsung ?

SGS2 4.3.1 Slim-4.3.build2.2-1766 | SGS4 - Stock | Sony Xperia M nicki 6.0.1 Resurrection Remix | LG G Pad 8.3 - LG V500 - 6.* | Lenovo Vibe P1 Turbo -  Xiaomi Mi Max 16GB всичките си ги зареждам и ръчкам! ;]
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако може точно модела да напишеш с коя версия на андроид е бил последно и точно кои файлове му флашна.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#3

До колкото тествах всичко и четох, май май ще му сменям конектора за зареждане.

Иначе - точната версия не я знам но е 4.1.2 - на старата платка зная всичко наизуст, но тази скоро я взех. Нито модел на модема нито нищо знам а и аз стигна ли до один ще се оправя..ама ама...

Флашнах http://vipmodelsbg.eu/s2/ - теглени са от xda - утре мога да дам линкове но едва ли ще ти потрябват, че хронологията ми от днес за sgs2 е голяма в браузъра. Идеята на файловете е, че се инсталират от стоковото рекавъри и не е нужен один.

Единствено не съм тествал с един къс кабел на нокиа по малък от педя - през годините са ми минали доста телефони на приятели за поправка и ако другите не са сработвали този на нокиа винаги правеше връзката. Ще е цяло чудо да е само от кабела, но се съмнявам. Но не мога да намеря този кабел из нас и ще търся от приятели.

http://ecx.images-amazon.com/images/I/31...SY300_.jpg - въпросния кабел.

Утре на работа от 20 служебни pc-та ако не тръгне, изключвам фактора Pc(има и XP и 7) и търся проблема в кабела и буксата.

Не съм се сещал с едно убунту да тествам дали ще стане нещо, но краен вариант.

П.С. до преди това не е бил рутван или нещо такова - платката я взех от момиче(само платката) и като го сложих видях, че всичко му е стоково. Но все отлагах да си сложа моя кернел и ром, че беше адски бавен....и така...главоболия!


Оправих проблема. Купих си втора ръка платката с буксата за зареждане и веднага телефона бе разпознат от Odin. Сложих си рома и кернела и работата спи.

Ако се сблъскате с такъв проблем първо се опитайте да почистите буксата, ако не стане я повдигнете леко с отверка/или нещо което да повдигне от долу на горе крачето(извадете батерията преди това). Често при повечето случай това помагало при доста постове в xda. Ако това не помогне - нова букса/платка.

SGS2 4.3.1 Slim-4.3.build2.2-1766 | SGS4 - Stock | Sony Xperia M nicki 6.0.1 Resurrection Remix | LG G Pad 8.3 - LG V500 - 6.* | Lenovo Vibe P1 Turbo -  Xiaomi Mi Max 16GB всичките си ги зареждам и ръчкам! ;]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)