Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia M5 (E56xx)
#26

(2016-08-13, 22:41:47)Monipeev написа:  Не би трябвало проблема да е в това,  че мелодията не е поставена в конкретна папка.
Иначе, намираш мелодията от вътрешната памет,  потвърждаваш тази която желаеш,  но въпреки това при позвъняване остава старата мелодия?
Странно е ако при теб проблема не е в местоположението на мелодията.

Да, това правя в общи линии. Използвам "файл камндър", но чрез него не мога да избирам мелодия за телефона. Преместих въпросната песен в папка "рингтонс" на вътрешната памет, след което избрах мелодията чрез приложението музика...

Не е сериозен проблем това, но си е дразнещо. Надявам се с новия андроид проблемът да изчезне.

Благодаря за съпорта!
Цитирай
Аксесоари
#27

Искам да ви попитам за снимките, които правите.

Днес снимах едни гълъби и на 2 от снимките птиците си имат сянка - на разстояние от самата птица има по-бледо копие. Много се изненадах и се чудя от какво се получи.
Ето как изглеждат - http://imgur.com/a/XBAho

Другото, което забелязах - предишният ми телефон беше галакси с3 нео и правеше много добри снимки. Сега на режим пейзаж например - сякаш снимката няма детайли. Опитах и на супер автоматичен - и там нещо не ми харесва. Не само до светлината, защото и с другия съм снимала при по-слаба светлина - да кажем облачен ден.

Някакви наблюдения в тази посока?
Цитирай
#28

Здравейте,

Имам странен проблем на Сони М5. Проблема се явява в това, че всички часовници в телефона забиват (изостават), освен този при заключен екран. Спират на едно положение и когато реши сам се сменя часа. Това се явява проблем със алармата ми, която не звъни, а и отделно не е никък приятно.

Някакви идеи или съвете?
ПП. Вече му връщах заводски настройки.
Цитирай
#29

Моят днес замина на сервиз за камерата.
Дясната страна на снимките не е на фокус изобщо, размазва се. Обърнах го и тогава лявата страна на снимката не е на фокус. Рестартирах, върнах заводски настройки и резултатът е все така лош.

Надявам се да отстранят проблема  и дано да е бързо. Много съм разочарована.
Цитирай
#30

@bvel, След опита със заводските настройки и нулевия ефект, направи поправка на софтуера с Xperia Companion, а ако има актуализация, направи я и следи за положителен резултат.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#31

Моят телефон се върна със сменен заден капак, но за съжаление проблемът си остава. И пак го върнах за ремонт.
Стана ми любопитно - след като са го сменили дали са го тествали, преди да ми го изпратят. Този път им оставих 4 снимки в самия телефон, надявам се да ги видят, защото много ясно си личи как обектите в дясната страна на снимките са размазани. За мой късмет Smile в този момент имаше спрял камион с надписи, на които съвсем ясно се вижда размазването.
Сега пак чакам.
Цитирай
#32

Здравейте !
Преди време имах желание за М4, но отзивите, че много грее, ме отказаха от него.
Какви са ви впечатленията от М5 ? За сега няма много писано по форума.
Доволни ли сте, оправдава ли си цената ?

HTC Desire X Blue
LG L Bello White
LG Nexus 5X
Huawei P10 Lite Blue 4GB RAM
Цитирай
#33

(2016-09-18, 20:51:46)LiquidSun написа:  Здравейте !
Преди време имах желание за М4, но отзивите, че много грее, ме отказаха от него.
Какви са ви впечатленията от М5 ? За сега няма много писано по форума.
Доволни ли сте, оправдава ли си цената ?

Малко със закъснение, моето мнение:
Минусите за мен са малката батерия(много бързо си отива, най-вече на 4G) и малко вътрешна памет.
Камерата е много добра, работи бързо. 
За цената ми е трудно да се ориентирам, защото с план и без план цените са доста различни.


За греенето - мисля, че малко субективно - понякога е по-топъл, но едва ли нещо плашещо.

Моят телефон се завърна със сменена камера, надявам се да нямам повече проблеми.
Цитирай
#34

(2016-09-11, 15:47:36)bvel написа:  Здравейте,

Имам странен проблем на Сони М5. Проблема се явява в това, че всички часовници в телефона забиват (изостават), освен този при заключен екран. Спират на едно положение и когато реши сам се сменя часа. Това се явява проблем със алармата ми, която не звъни, а и отделно не е никък приятно.

Някакви идеи или съвете?
ПП. Вече му връщах заводски настройки.
Намери ли решение на проблема? И при мен го има и май е този андроид 6.0 ...
Цитирай
#35

Здравейте колеги имам следния проблем със моята М5 проблема е следния от няколко дни насам телефонат ми се изключва от само себе си без причина и не може да се включва от копчето за включване-изключване а само с usb кабел или зарядно с андроид 6.0 съм пробвах да го върна до фабрични настройки за сега без успех дайте идеи какво да правя ако ли не да го нося да го оправят
Цитирай
#36

@marto123, След като си преминал през фабрични настройки и няма резултат, преинсталирай софтуера с програмата Xperia Companion на компютър и ако тогава отново няма резултат, ще трябва да помислиш за сервиз.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#37

то с тая програма не е ли едно и също, защо си мисля че само го връща до фабрични настройки
Цитирай
#38

Не, не го връща само до фабрични, а преинсталира и презаписва операционната система на ново в системния дял.

Фабричните настройки просто изтриват настройки и инсталирани допълнително приложения.
Цитирай
#39

ще опитам и това Smile

Брато пробвах и това няма резултат като го ползвам няма проблеми работи както трябва но като е в джоба ми и съм в движение се изключва от нищото
Цитирай
#40

проблемът се оказа в софтуера върнах го понеже е гаранционен и са го преинсталирали за сега върви добре и няма проблем и дано вече да няма Smile
Цитирай
#41

колеги отново ще попитам за мнение и съвети какво да правя проблемът беше следния с Сони М5 съм изключваше се от самосебе си и не мога да включа от копчето за включване, а само чрез зарядно или usb кабел занесох го в техномаркет понеже е гаранционен и го върнаха в сервиза булграм наскоро го взех и беше с преинсталиран софтуер с андроид 6.0 съм отначало нямаше проблеми, но 2 дни по късно телефона пак прояви същия проблем но този път се изключва от самосебе си на 58% и не мога да включа по какъвто и да е начин, а само посредством зарядно или usb кабел моля ви помогнете и дайте съвет какво да правя пробвах с фабрични настройки и експириа компанион същата работа според вас какъв е проблема и какво да правя, също така искам да знам има ли някой с М5 който да има същия проблем като моя и какво е направил
Цитирай
#42

@marto123, Направил си необходимото с ресет и преинсталиране на софтуера, като резултат няма.
Връщай го отново към сервиза, още повече, че е гаранционен.
При актуална гаранция на устройство, нека държим да си го обслужват, надявам се коректно.
Опиши ситуацията с вече минал апарат през сервиз и преинсталиран софтуер, но в последствие появил се отново проблем и дано този път да обърнат по-сериозно внимание на проблема, било то решим или нерешим.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#43

в крайна сметка е гаранционен и ще им го нося докато не си го оправят Smile
Цитирай
#44

Здравейте, и аз от няколко дни съм собственик на М5,но имам проблем с камерата. Много трудно фокусира (или аз нещо не се справям). А като искам клип да направя, в случая на танцуващи деца (концерт) изобщо не фокусира и всичко е размито. Преди бях с Xperia L
Цитирай
#45

в крайна сметка си взех телефона ремонтиран от сервиз Булграм сменен е контролния модул ще видим как ще се представи от тук нататък забелязах, че малко дунапреновия бонбон ми лагва от време на време как да оправя това някакви мнения и съвети?
Цитирай
#46

(2016-11-18, 21:48:22)JaklinaPriest написа:  Здравейте, и аз от няколко дни съм собственик на М5,но имам проблем с камерата. Много трудно фокусира (или аз нещо не се справям). А като искам клип да направя, в случая на танцуващи деца (концерт)  изобщо не фокусира и всичко е размито.  Преди бях с Xperia L

Кой режим на камерата използваш?
Когато снимам правя по няколко снимки на едно и също нещо, защото наистина не винаги успява да фокусира.

Закупих си и едно приложение, което се справя доста добре, но пак поредица от снимки си трябват, че в началото се ядосвах как пропускам моменти.
Цитирай
#47

Колеги някой има ли представа от къде да сваля андроид 6.0.1 за модела че този 6.0 е много бъгав...
Цитирай
#48

Здравейте,случвало ли е ви се да пада батерията мн.бързо?Тела е на 8 мес. С включен нет и ровичкане пада 30 % за час и половина,нормално ли е това?

Изпратено от моят E5603 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy A8 (2018) , Android 8.0 - Oreo
Цитирай
#49

(2016-09-27, 10:44:23)ribbon написа:  Моят телефон се завърна със сменена камера, надявам се да нямам повече проблеми.

Аз имам същият проблем. Докато правеше страхотни пейзажни снимки, просто спря- не може да ги фокусира. Пратих го в гар.сервиз, като преди това бях ъпдейтнала софтуера през компютър. Писахме, че е направен и въпреки това ми го върнаха с направен такъв в сервиза и сменен заден какак. Още при приемането го върнах обратно. Сега чакам да видя, дали са направили друго.
Цитирай
#50

(2016-08-14, 08:18:02)Quiksilver написа:  Да, това правя в общи линии. Използвам "файл камндър", но чрез него не мога да избирам мелодия за телефона. Преместих въпросната песен в папка "рингтонс" на вътрешната памет, след което избрах мелодията чрез приложението музика...

Не е сериозен проблем това, но си е дразнещо. Надявам се с новия андроид проблемът да изчезне.

Благодаря за съпорта!

Колега ако не си решил проблема с рингтона, мелодията трябва да е в вътрешна памет/media/ringtones
Ако нямаш media.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)