Анкета: Карти памет ила облачни услуги? Кое предпочитате и защо? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Карти памет
67.01%
65
67.01%
Облачни услуги
32.99%
32
32.99%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Темата е заключена
Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Карти памет или облачни услуги? Кое предпочитате и защо?
#1

 AndroidBG ви пита... 



"Карти памет или облачни услуги? Кое предпочитате и защо?"


[Изображение: SD-vs-Clouds.png]



С участието си в Анкетата заявявате, че сте запознати с правилата за участие в Анкетите!
Аксесоари
#2

Предпочитам карта памет, но важните неща се съхраняват в поне 2 облака. 2, защото не им вярвам и да не стане като с Copy да решът да прекратят услугата.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
#3

Облачни услуги защото магат да се достъпят от всяка една точка на света . Картата може да се повреди да бъде загубена...

Smile
#4

Карта памет. Моята е 32 GB SanDisk и е постоянно с мен, така че не са ми нужни такива глезотии. Облачните услуги не могат да се използват като заместител на SD картата, за да се флашне ром или нещо друго
#5

И двете за по-сигурно.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


#6

Макар да нямам в момента карта памет, гласувах за нея понеже съхранявам важната информация в лаптопа (винаги е с мен!). Имам и няколко облака под ръка за всеки случай (държа само софтуер там) ако ми падне батерията на лаптопа и най-вече да раздавам линкове към тях Smile

#TeamPixel
#7

Карта памет - така мога да имам колекция от песни/клипове без да е нужен какъвто и да е интернет, а за качество да не говорим. И тук не говоря за някакви стриймвания на mp3-ки, а директно flac-ове по 20 - 30 - 40MB-та и клипчета по 500 - 800MB. Дори да разполагах с неограничен интернет пак бих предпочел картата памет.
Програми и разни други важни неща ги имам в "облаците" за всеки случай, както и на PC също.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
#8

Карта памет - 64GB и нагоре. Smile

POCO F5 12/256 GB





#9

И аз ползвам двете, но гласувах за карта. понякога нямам добър обхват и не мога да разчитам само на облак. В този ред на мисли - ползвам картата за текущи неща, а облаците за бекъпи.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
#10

Карта памет. По същата причина като centur.
Ползвам облаци само като backup на backup-а от външния ми хард диск.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
#11

И двете

Xiaomi Mi 10T lite 5G, Samsung A7 2018, Mi Box S, Mi Band 5.
#12

Предпочитам карта памет. Но използвам и облак, за да мога да споделям от разстояние.

Lenovo P70 + MIUI 9
#13

Мисля, че двете са с различно предназначение. Картата памет е за използване на ''нещата'' нужни ти на момента, а облаците за бекъпи и запазване на информация, която да достъпиш когато имаш нет, също и за споделяне.

[Изображение: 21693249.jpg]
#14

Предпочитам карта памет, защото нивата й на достъпност и сигурност са по-големи в сравнение с тези на "облака". "Облакът" може да бъде достъпен само при наличие на Интернет връзка и някои компании, предлагащи такава услуга, следят какво се записва там, докато картата памет си е винаги в устройството и достъп до данните има само човека, държащ мобилното устройство.

Android потребител от април 2013 Smile
#15

Карта с памет... мобилният интернет от операторите все още не е толкова изгоден и добър за да си позволя постоянно споделяне и качване в облак... но пък относно сигурност - и двете!
#16

Ползвам и двете но за различни неща. И двете си имат предимства и недостатъци.

времето е като парите - никога не стига
#17

Аз живея в облака. Всичките ми данни са там и нищо ценно не държа локално. Устройствата са само екрани.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
#18

Предпочитам данните ми да са при мен и да има бекъп на облака. Реално нещата не седят така и всичко е някъде там в нищото.

Nexus 6
#19

Карта памет определено, защо?
Защото облачните услуги винаги изискват интернет. Няма да си хабя мегабайтите за снимка или документ, което като ми потрябва да го имам винаги на разположение, а не да се налага да го СВАЛЯМ.
Другата причина е "лично". Например, живея в Австралия, имам много сканирани лични документи, сертифицирани, всичко, как така аз ще ги кача в Облачна услуга, откъде да знам аз кой гледа и т.н. Не им вярвам ич...

Samsung Galaxy S10+ Green
#20

Карта памет, бекъп на клауд услуга. Също така е по-лесно споделянето с хора, когато трябва да разменям видео кадри примерно.
#21

Облъчна услуга, използвам промоцията на mail.ru и сега имам 1024 Gb, а за 2 год. съм заел 170,87 Gb, качам си филми които ми харесат
след 20 год. няма къде да ги намеря (ако съм жив).
#22

Важните файлове си ги backup-вам на компютъра, като винаги ги дублирам и на една флашка, която е постоянно с мен Smile
#23

Облачни услуги?!
Ползвам разбира се, но първо ти дават сериозни гигабайти, в последствие се оказва че били на промоция и хайде 1-5 гигабайта и трябва да триеш от облака. Иначе архивирам на облак и на преносим диск.

Samsung Galaxy S6 edge, Samsung Galaxy S7 edge
"Само идиот може да си помисли че пътува,когато се вози на въртележка"-Е.Д.
Cam
#24

Облак! Удобно е защото във всеки един момент имаш достъп до всичко. Стига да си го качил там Big Grin

Samsung Galaxy S22 Ultra 
#25

Ще помоля последните няколко колеги и да гасуват в анкетата! Защото идеята е да се види колко процента предпочитат едното и колко другото.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)