Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mx5 -блокиран с Flyme парола
#1

Здравейте и помагайте!
Положението е следното: телефона зарежда ОС, но е блокиран и иска парола за Flyme за да се отключи. Ползва го дъщеря на мой колега, закупен от Китай преди може би половин година, първи собственик. Не съм сигурен точно коя версия е Flyme, но мисля че е А. До оня ден е работел без проблеми. По нейни думи телефона сам се е заключил. Също уж никой никога не е активирал Flyme акаунт на този телефон, така че тя не знае нито име, нито парола. Пробвано е да се отключи и с пръстов отпечатък, с който винаги си е отключвала телефона - безуспешно. Рестарт естествено не помага. Пробвах да вляза в Recovery с vol up + power - безуспешно - телефона се включва, след малко угасва, извибрира и стартира ОС, все едно няма инсталирано рикавъри. Единствено успяваме да влезем във fastboot.
Въпроса ми е какво може да се направи в този случай за да й отключим телефона.

Sent from my HUAWEI G7-L01 using Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
Аксесоари
#2

Не съм сигурен, но доколкото знам няма отключване, имат много добра защита и единствения начин да се ползва отново телефона е като се смени дъното.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
#3

Изключваш телефона задържаш Power и Увеличаване на звука после гледаш клипа.



Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#4

Пробвах - Не става! Не влиза в рикавъри, вероятно точно защото е заключен.

Sent from my HUAWEI G7-L01 using Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#5

На меизу защитата е по добра от Аифона заключилисе няма отключване .Моят става половин година стои така заключен отворих го и пробвах с вариянта джеи так с даване на късно на самата платка но пак нищо и сега ще поръчам ново дъно   http://www.aliexpress.com/item/Original-....91.PknJAK
само това е вариянта да оживее наново.В българия няма кои да го отключи само в завода в китаи ,доколкото знам са пвавени опити от нащи сервизи с запитване но китаиците отказват да съдеистват.Сменяш си дъното и готово става нов телефон.Отваря се значително лесно има клипове как става аз си закупих нужните инструменти и в момента ми р разглобен и като пристигне дъната платка я сменям и готово.Новите дъна с  с европеиска версия на формуера .

Huawei p30 pro
Цитирай
#6

Само да знаеш, че това на линка е refurbished, със сменяна памет, но поне са му сложили "някаква" екранировка.
Цитирай
#7

За информация - след неколкократна размяна на съобщения с IMEI и SN, търговеца от aliexpress се съгласи и изпрати своя юзърнейм и парола. И докато се пробвахме да ги въведем няколко пъти неуспешно, телефонът се отключи. За жалост не разбрахме как точно стана. Имам чувството, че докато се борехме, някой /търговеца/ дистанционно отключи телефона. По-интересното е, че пръстовия отпечатък сработи точно така, когато и преди проблема, а в менюто нямаше въведен Флайми акаунт. Незнам може ли дистанционно да се отключи и веднага след това да се изтрие даден акаунт от телефона, но сякаш точно това бе направено. Както и да е, сагата свърши.

Sent from my HUAWEI G7-L01 using Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#8

Привет,
за изминалите две години има ли някой ново решение?
И какво стана с платката на колегата turboie?

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)