Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Отсрещната страна не вижда номера ми.
#1

Привет! Отскоро ползвам Z2Pro, но днес мои приятели, с които говоря ми казаха, че не виждат номера ми, когато ги търся. Изписва им "Неизвестен номер" или нещо от този сорт. Това се случва само с Теленорската карта - рязана е. Теленорската СИМ е в слот - 2. При МТел нямам проблем - също е рязана карта, в слот-1 е.
Дали проблемът е свързан с факта, че картата е рязана. Теленорската беше с по-голям чип, но момчето, което я сряза ми каза, че независимо, че отнема малко от чипа досега не е имало рекламации заради проблеми с ползването на такива карти. Действително телефонът си чете контактите, а и търси, и приема повиквания. Единствено отсрещната страна не виждат номера ми. Това явно е било още от както го ползвам, но днес ми обърнаха внимание.
Дали има някаква настройка в телефона за скрит номер или пък проблемът е в срязаната СИМ?
Ако е в някаква настройка, къде точно да влезна в менюто. Разгледах цялото меню , но не намерих условие за скрит номер.
Цитирай
Аксесоари
#2

Просто пробвай с друга карта за същия проблем.

Sent from my XT1580

 
Цитирай
#3

(2016-06-04, 17:44:01)Tre Fill написа:  Привет! Отскоро ползвам Z2Pro, но днес мои приятели, с които говоря ми казаха, че не виждат номера ми, когато ги търся. Изписва им "Неизвестен номер" или нещо от този сорт. Това се случва само с Теленорската карта - рязана е. Теленорската СИМ е в слот - 2. При МТел нямам проблем - също е рязана карта, в слот-1 е.
Дали проблемът е свързан с факта, че картата е рязана. Теленорската беше с по-голям чип, но момчето, което я сряза ми каза, че независимо, че отнема малко от чипа досега не е имало рекламации заради проблеми с ползването на такива карти. Действително телефонът си чете контактите, а и търси, и приема повиквания. Единствено отсрещната страна не виждат номера ми. Това явно е било още от както го ползвам, но днес ми обърнаха внимание.
Дали има някаква настройка в телефона за скрит номер или пък проблемът е в срязаната СИМ?
Ако е в някаква настройка, къде точно да влезна в менюто. Разгледах цялото меню , но не намерих условие за скрит номер.

Има настройка да не мога да кажа в момента къде точно е тя но има и при мене беше така на теленор само и настройката беше нещо от сорта на показване на моя номер автоматично , клетка или винаги и се задава винаги

Xiaomi Mi 8
Цитирай
#4

То, че ще пробвам с друга карта, ще пробвам. Искам да пробвам с друга карта на Теленор, но първо да намеря такава. Ако някой знае къде точно е тази настройка , за която пише  jejemir, нека да сподели.  На мен проблемът не ми пречи, но пък рискувам да не ми отговорят някой път, щом излиза, че търся чрез скрит номер.
Цитирай
#5

(2016-06-05, 07:49:24)Tre Fill написа:  То, че ще пробвам с друга карта, ще пробвам. Искам да пробвам с друга карта на Теленор, но първо да намеря такава. Ако някой знае къде точно е тази настройка , за която пише  jejemir, нека да сподели.  На мен проблемът не ми пречи, но пък рискувам да не ми отговорят някой път, щом излиза, че търся чрез скрит номер.

намерих я ето я стъпка по стъпка
1-настройки
2-настройки за обаждане
3-гласово обаждане
4- тука си избираш сим 1 или 2 натискаш и изчакваш малко
5-идентификация на обаждането
6- избираш номера да се показва
това е

Xiaomi Mi 8
Цитирай
#6

Благодаря! Всичко се оправи.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)