Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HTC Desire 820 No OS
#1

Здравейте,
имам HTC desire 820 с една сим. Бях с лолипоп, руутнах го. Преди няколко дена ми излезе ъпдейт за marshmallow. След рестарт телефона не тръгва. Влиза в TWRP меню. Гледах някви клипове в нета, видях, че не е трябвало да слагам друг софт на вече рутнат такъв. Дадох му Wipe и след това при рестарт ми изписва, че телефона няма ОС. Свалих си SP Flash tool, правя всичко по описанието, но телефона не се връзва. В момента имам достъп до fastboot менюто. Телефона се включва и стига до белия екран с надпис HTC. Компа го засича, windroid също. Има ли някакъв начин да сваля имидж от друг такъв телефона ( във фирмата имаме 5-6) и после да го кача на моя? Или процедурата е по-сложна?
Цитирай
Аксесоари
#2
Exclamation 

Здрасти, при мен се получи подобен проблем само че след update до Marshmallow 6.0.1 и опит за руут и сега телефона не тръгва постоянен рестарт до HTC логото пробвах да го флашна но без успех немога да намеря правилния firmware. Mожеш ли да ми изпратиш снимка от друг такъв desire 820n с една сим карта на раздела информация за софтуера и най доло на още където пише Бейсбанд,версия на ядрото и др. и ще видя какво мога да напрая че и аз се побърках тука от 2 дена се мъча но не намирам правилния софтуер...Angry@@.Благодаря предварително.
[Изображение: 7c7a4387e8c940733e473c6d20d0357d.jpg]

HTC DESIRE 820n 
Цитирай
#3

До автора на темата, опитай с тази тема http://forum.xda-developers.com/desire-8...e-t3376130
И за в бъдеще да знаеш, ота се флашва само със стоково рековъри, не през twrp.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#4

При мен пак се рестартира немога да разбера какъв му е проблема стигна до Upgrading android Optimizing apps и пак рестарт ..... : (

HTC DESIRE 820n 
Цитирай
#5

Моля някои ако се е оправил с този проблем да драсне един два реда че не ми се ходи по сервизи. Благодаря предварително

HTC DESIRE 820n 
Цитирай
#6

Опита ли ресет през bootloader?
Постни информация от fastboot getvar all, за да потърся Ruu, или някакво друго решение на проблема.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#7

Vlaf първо благодаря за отговора да доста пъти имаш предвид factory reset но без успех не мога да намеря никъде това RUU сега си писах с един от съпорта на HTC нямали информация за това устройство IMEI-а ми бил от Latvia и ми даде телефон да говоря с тях но надали ще се обадя 
ще съм много благодарен ако се изнамери нещо че телефона е нов и е в гаранция още или поне беше преди да му отключа bootloadara Big Grin
ето и информацията :

(bootloader) version: 0.5
(bootloader) version-bootloader: 3.19.0.0000
(bootloader) version-baseband: 01.01.010_U10305041_08.01.50512
(bootloader) version-cpld: None
(bootloader) version-microp: None
(bootloader) version-main: 2.10.401.4
(bootloader) version-misc: PVT SHIP S-ON
(bootloader) serialno:
(bootloader) imei:
(bootloader) imei2: Not Support
(bootloader) meid: 00000000000000
(bootloader) product: a51_ul
(bootloader) platform: hTCBmsm8939
(bootloader) modelid: 0PFJ40000
(bootloader) cidnum: HTC__032
(bootloader) battery-status: good
(bootloader) battery-voltage: 0mV
(bootloader) partition-layout: Generic
(bootloader) security: on
(bootloader) build-mode: SHIP
(bootloader) boot-mode: FASTBOOT
(bootloader) commitno-bootloader: da038a09
(bootloader) hbootpreupdate: 11
(bootloader) gencheckpt: 0
(bootloader) mfg-name: 0001
all: Done!

HTC DESIRE 820n 
Цитирай
#8

Изчети тази тема http://forum.xda-developers.com/desire-8...e-t3376130
Би трябвало да си решиш проблема.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#9

би трябвало ама шанс нали писъх още първия път като ми я прати че пак стига до някаде и се рестартира както и да е явно ще го занеса на сервиз ебахти тъпото HTC повече никога няма да си взема......

HTC DESIRE 820n 
Цитирай
#10

Хм, сега видях, че съм ти дал същия линк. Извинявай, ама явно и аз не мога да намеря, нещо по подходящо.
По принцип, е доста странно, че стигаш до оптимизиране на приложенията, това означава, че вероятно всичко си направил като хората, защо обаче се рестартира, не знам.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)