Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с микрофона!
#1

Здравейте, тоя проблем и преди ми се е случвал, но някак си се оправяше от самосебе си. Единият микрофон не работи. Когато включа на високоговорител се включва другия и всичко е ок. Не е падал, не е влизал във вода, не знам защо...

Sony M4 Aqua 8gb white stock
Цитирай
Аксесоари
#2

Телефонът е с един микрофон! Поне така знам... :-)
Цитирай
#3

@vladi_3, Трябва да са два микрофона, като втория би трябвало да се намира до жака за слушалките, ако не се лъжа.
@podayvinototam, провери ги в сервизното меню и виж как ще се държат там.
Може да направиш същото и през Сейф моуд режим, за да видиш дали има разлика.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#4

@Monipeev
Да, прав си! Там е...
Цитирай
#5

Проведох теста, чува се супер заглушено дори и като викам.

Sony M4 Aqua 8gb white stock
Цитирай
#6

И на двата микрофона ли?
В сейф мод опита ли същия тест?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#7

Само единия става да се пробва, в нормален мод пробвах. Не знам как да го включа в сейф мод.

Sony M4 Aqua 8gb white stock
Цитирай
#8

@podayvinototam, Виж в сервизното меню, дали няма да има възможност за тест и на двата микрофона и така да установиш дали и кой е проблема, като след като не те чуват, вероятно основния не работи коректно.
[Изображение: 0f99cc2a43d50fba.png]
За влизане в сервизното меню
*#*#7378423#*#* и преминаваш към Service test.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#9

Да основният не работи, 2-рият си бачка. Идеи как да го оправя?

Sony M4 Aqua 8gb white stock
Цитирай
#10

Преинсталираш. Ако не помогне, разглабяш и почистваш. Ако и това не помогне, купуваш ново микрофонче и го сменяш. Това са ти възможностите да го оправиш.
Цитирай
#11

Здравейте колеги,

Имам телефона от месец и половина и преди два дни случайно установих, че вторият микрофон (този, който се намира до аудио буксата за слушалките) не работи. При превключване на разговор на високоговорител насрещната страна не ме чува.

Направих следните неща:

1. Рестарт / Изключване на телефона - не помогна;
2. Рестарт в Safe Mode - не помогна;
3. Връщане в начално състояние (няколко пъти) - не помогна;
4. Ъпдейт на софтуера до Андроид 6 (през флаш)- не помогна.

Единствено не съм правил опит за поправка на софтуера през PC Companion, защото лаптопа ми е с Виста, а програмата иска Windows 7 или нагоре.

Моля ако някой се е сблъсквал с подобен проблем нека пише.

Телефона е купен от Теленор, мога ли да го занеса директно в ремонтния център в Младост, София или задължително в магазина, от където е купен? Колко време евентуално биха могли да ме оставят без телефон?

Samsung Galaxy A3 2016 (SM-A310F)
Цитирай
#12

@niki_future според мен трябва да го дадеш от търговеца от който си го купил ( теленор)
Цитирай
#13

(2016-07-22, 16:16:19)apt написа:  @niki_future според мен трябва да го дадеш от търговеца от който си го купил ( теленор)

Благодаря за съвета @apt.

Все се надявам да излезе софтуерно решение, защото е нов телефона, но всичко май води към хардуерен проблем с микрофона, а като знам, че нещо не работи направо се побърквам... Не че ще го използвам толкова често този втори микрофон, но все пак..

Samsung Galaxy A3 2016 (SM-A310F)
Цитирай
#14

Привет на всички,
от скоро почна да ми прави проблеми телефона звънят ми и не ме чуват ,забелязах че микрофона работи винаги когато дам на високоговорител. Как мога да направя много е дразнещо ...върнах заводските настройки и пак е така ,понякога работи понякога не
Цитирай
#15

Колега отвори Settings->about phone->Diagnostics (съгласи се ако не си) И от там дай на Тест и тествай микрофона, ако няма плейбак, ходи се възползвай от гаранцията. Преди имах Z3 точко същия проблем стана, и беше за сервиз. И като идеш там направи същото и им докажи че не работи, ако наистина не работи.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)