Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с LG Spirit (Secure booting error)
#1

Приятел ми даде въпросния телефон LG Spirit (H440) с проблема от заглавието.
Не успя точно да ми обясни какво е станало, уж само е пробвал да обнови софтуера. Телефона е станал много бавен и след рестарт се е появил проблема.
Човека не разбира нищо, не знам въобще защо е пипал, така че опити за инсталиране на къстъм рекавъри и руут са изключени.
Направих видео на проблема, дано се разбира какво става.


След изваждане на батерията телефона тръгва за 2-3 секунди с грешка Secure booting error и изключва. След това не стартира повече докато не се извади батерията и всичко се повтаря.
Пробвах да го закача с кабел за компютъра, но въобще не се разпознава. Това на Windows 8.1 с инсталирани LG драйвъри.
Пробвах също и да вляза в download режим с volup и вкарване на кабела, но пак изписва същата грешка и изключва.

Това софт или хард брик е или друг проблем? Ще съм благодарен за някоя насока от къде да започна.

Honor Play


Цитирай
Аксесоари
#2

Не знам до колко ще ти помогне това което ще напиша....
Аз съм собственик на LG Spirit 4G LTE (H440n), закупен от мтел Октомври-Ноември миналата година. Преди около 3 месеца се появиха проблеми с GPS, много трудно локализираше. Изминавам 3-4 км и чак тогава ме локализира. Занесох го в сервиз, оправиха го за няма и седмица (сменили са цялото дъно). След няма и месец (20-25 дни) след смяна на дъното телефона започна да се самоизключва и няма включване. Трябва да му извадя батерията и да я сложа пак и чак тогава можеше да се включи. Занесох го пак в сервиз ( и все още е там), казаха, че пак е проблем с дъното и чакат някакъв отговор от LG.
До преди около тези 3 месеца, телефона си беше перфектен. Нямах никакви проблеми с него.
Така, че може проблема и при теб да е от дъното.
Цитирай
#3

Извади батерията и без нея пробвай да влезнеш в Download Mode.
Мисля, че е софт брик.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#4

Без батерия седи така.
[Изображение: 20160607_084515.jpg]
Държах volup бутона 15-20 сек. Пробвах и с voldown и е същото.

Реших да пробвам какво ще стане ако държа натиснат voldown бутона и пъхна кабела (с батерия).
Излиза този екран и телефона не се рестартира.
[Изображение: 20160607_085307.jpg]

Нямам идея какво значи.

Honor Play


Цитирай
#5

Задръж двете волумета и пъхни кабела без батерия

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#6

Ще пробвам, но чак довечера. Дано да има някакъв резултат.

Edit: Същия резултат като първата снимка от горното ми мнение.

Отказвам се. Ще го върна на човека, ако реши да си го носи на сервиз.

Honor Play


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)