Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с USB порта
#1

От настройки в предоставяне на връзки и мрежи ,връзката ми за USB e неактивна...на какво се дължи това...?!
Цитирай
Аксесоари
#2

Кога точно ти е "неактивна" опцията за USB tethering?

Вързал си го през USB с компютър и опцията е неактивна? В такъв случай, сигурен ли си, че си инсталирал правилно драйвери за устройството, с каква ОС си на компютъра, виждаш ли от ОС на компютъра телефона?
Ако не си вързал телефона с компютър през USB, разбира се, няма как опцията да е активна - това е споделяне през USB, няма как да стане без съединяване през порта с устройството, за което ще споделяш.
BTW, оперативно по-удобно е споделяне през Wi-Fi.

Приложените скрийншоти са при телефон без връзка с компютър през USB (опцията както се вижда не е активна) и от същия телефон, свързан през USB порта с компютър - вижда се и това, че се зарежда - в този случай опцията вече е активна. 
В третия скрийншот опцията е активирана, тогава в статусбара имаш иконка, която индикира това и същевременно в трей областта на Windows 10 (в моя случай) се появява нова локална мрежа с интернет аксес вместо WiFi връзката, която съм използвал до този момент  Smile (горната в балончето в трея, на четвъртия скрийншот, който е от компютъра).

Ако не ти се получава, един вероятен проблем би могъл да бъде и кабелът.

Надявам се да съм помогнал.

Smile


Прикачени файлове Миниатюри
               
Цитирай
#3

Преди известно време опцията си работеше, но спря, седи си прозрачна...със 7ца съм..иначе батерията се зарежда...през wifi има връзка ,опитах със 2 кабела ,но не се получава...назнам, дали това ,че камерата и фенерчето станаха неактивни има нещо общо.. мерси!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)