Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[XiaoMi MI 5] - Инструкци и процедури
#26

Някой с root може ли да ми пише на ЛС

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
Аксесоари
#27

Питай тук!
Личните съобщения „убиват“ форума
Цитирай
#28

Исках да питам как на телефон със отключен Bootloader да:
сложа root без да слагам custom recovery за да мога продължа да получавам ота.
Опита със sideload не се получи, но опитах просто през install и станаSmile странно. Тия магии ми трябват за да активирам camera2 api

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#29

Tрябва да не инсталираш рековърито, а само да boot-неш в него временно, колкото да се флашне super su zip файла.
командата няма да е fastboot flash recovery twrp.img
а
fastboot boot twrp.img
Цитирай
#30

Код:
adb devices

fastboot boot twrp-3.0.2-0-gemini.img

adb sideload SuperSU-v2.68.zip
след boot-ването спира да приема команди! Обаче ръчно си качих supersu, избрах си го от инсалатора и тръгна, без никакво триене на кешове и други...

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#31

Браво.
Ето кой ще пусне тема за root-ването сега Wink
Цитирай
#32

Доста интересна инструкция за ънбрик:

http://en.miui.com/thread-298885-1-1.html
Цитирай
#33

Тъй като не съм добре с английския, каква е разликата с инструкция II от шапката? Ако сметнеш за нужно, изтрий ми съобщението.
Цитирай
#34

Aми добре си се ориентирал. Просто инструкция 2 е как да си флашнеш глобал върху чайна през стоковото рековъри и китайския ми флаш, а тук в тази, дето е на английски, е събрана повече информация и методи за възкресяване на устройството Smile
Цитирай
#35

Нашата (твоята) инструкция номер II е точно за китайския Mi PC Suite. Явно аз нещо пропускам?

П.П. Май разликата е, че в първия начин в английската тема, програмата сама си тегли последния ROM?
Цитирай
#36

да, и го флашва през фастбуут, а не прилагаш сваления от теб архив през програмата
Цитирай
#37

За Global Stable днес е пусната актуализация до MIUI 8.0.5.0.


Прикачени файлове Миниатюри
   

 
Цитирай
#38

Някой вече да е минал на 8.0.5.0.? Мнения за ъпдейта?

 
Цитирай
#39

Аз. Бъгна ми телефона заради root-a и го сложих на чисто през фастбуут. Засега е ок май. След 1-2 зареждания ще имам повече впечатления, но си искам root и опция да забраня разни гугълски неща
Цитирай
#40

В стоковия имейл опцията за преместване на получените съобщения в папка "спам" не е активна - бъг?

Sent from my MI5

 
Цитирай
#41

Здравйете!

Имам следното питане, трябва ли някъде да се въвежда в настройките на телефона, че мрежата 4G или сам си прихваща съответната мрежа по подразбиране. Карата също е 4G. Предварително Благодаря за съдействието!
Цитирай
#42

@sasy, провери Настройки - SIM карта - Оператор - Тип мрежа - избираш си мрежа.

 
Цитирай
#43

Благодаря, нищо не съм пипал всички настройки ми се направиха автоматично! Дори си настройх и служебния e-mail Smile, което си е постижение за мен!
Цитирай
#44

След ъпдейт до 8.1.2.0 спря да ми се актуализира автоматично времето, сега ъпдейтвам на ръка. При някой друг да се наблюдава същия проблем?!

 
Цитирай
#45

Инструкция как да върнем EDL режима на Ми5:
Как да върнем EDL режима.
След процедурата е важно да се флашне ром, в който EDL все още присъства, например 7.2.11.0, в темата има линк, но ще го пусна и тук.
7.2.11.0
Цитирай
#46

Само да споделя, че моя телефон дойде с china stable 8.0.2 и трябваше да му сменя рома с global/china dev, за да отключа буутлоадера. Не стана обаче по никакъв начин(пробвах всичко което се сетих). Накрая си свалих fastboot ром global dev вкарах телефона в edl не мигаше червената лампичка(не мигаше никакъв диод), но се флашна безпроблемно с miflash. Та явно телефона си има edl режим(или поне моя) и с по-висока версия на miui.
Цитирай
#47

Купих на жена мИ ми5 ,но дойде с някакъв стоков ром. Прави гадни снимки моето меизу мх4 прави супЕР снимки Сравнение с ми- То.Това да не е от рома. Ето и снимка на инфотО. По кой начим да сменя рома. Много Съм бос с xiaomi  то.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#48

@kokicha1, ромът не е стоков, а е къстъм и е измислен от самия търговец. Проблемът със снимките може и от това да е.

 
Цитирай
#49

Когато свържа  устройството  за компа mi suita mi казва, че трябва да ъбдейтна устройството. Ако реша да влеза в устройството  през компа ми показва празна папка. По кой начин  да сменя рома  без да го брикна.
Цитирай
#50

през ъпдейтъра, или през китайския пс суит
можеш да пробваш и да го отключиш и дали има режим ЕДЛ
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)