Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[XiaoMi MI 5] - Инструкци и процедури
#51

Някъде има лида прочета какво edl как да задействам ъпдейтара, нещо стъпка по стъпка. Също какво означава Twrp.
Цитирай
Аксесоари
#52

Теam Win Recovery Project: https://twrp.me/about/


ЕDL - download mode - използва се за флашване при заключен буутлоудър, стига да го имаш активиран. На ми 5 го няма по подразбиране.

Как да задействаш ъпдейтъра???
Или си с гаражен ром или искаш ъпдейт, който не е излезнал още
Цитирай
#53

Ъпдейта от точка 2 надежден ли е ? Някой пробвал ли го е ?
Цитирай
#54

От официален към официален не е имало проблем.
Не мога да кажа евентуален "гаражен" ром как се избягва при заключен буутлоудър.
Цитирай
#55

Цитат:Данная тема актуальна для тех, кому пришёл телефон с установленным китайским самопалом.

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry51428131
http://en.miui.com/thread-293457-1-1.html

Възможно е и с китайската MIPCSuite да стане, но и аз съм го правил само с официални ромове.
Цитирай
#56

Логично е да стане, ама ако рискуваш и се омаже нещо почти няма оправия освен Edl кабел или отключен bootloader.
Хубавото на китайския pc suite е че си има бутон, с който може да се върнат фабрични настройки на телефона
Цитирай
#57

Пристигна ми едно Xiaomi Mi5 32gb закупено от Geekbuying със стоков ROM global stable V8.0.2.0.MAAMIDG.  Не мина и през митница със Сингапурски пощи.  И се започна мъките с качването  на преведен на български  ROM. 
    Първо реших да кача девелопърски глобален ROM, който има български през фастбут с MiFlash, но постоянно ми даваше грешка или че телефона е заключен, въпреки че се опитвах да кача стоков ROM. Опитах да кача и през ъпдейтъра, но там ми казваше, че била по стара версия и трябва да изтрие всичко от телефона, при което изтриваше и ZIP файла с ROM-a.
   След това се опитах да го отключа по официалния начин със одобрена заявка която бях пуснал още при поръчката на телефона, но MI unlock спираше на 50% при проверката на телефона с надпис  "Current account is different from the account info on the device". И накрая реших да го сложа по първия начин (I. Какво ни е нужно за флашване през МiFlash ) въпреки че незнаех дали имам EDL режим
   Но имаше няколко разлики:
-  В Device manager-a нямах Xiaomi composite MDB Intreface
 За позволение този компютър да има достъп до телефона питаше когато го разкачих и после пак закачих телефона
- Когато изгасна телефона и влезе в EDL режим, не светеше нищо
- И всичко стана не за 240 секунди, а за 187 секунди
И въпреки тези разлики MiFlash зареди ROM-a и всичко беше наред. Макар, че малко изтръпнах когато задържах  бутона за включване 10s и не се включи, а стана от второто натискане.
Сега мисля да го остава с девелопърския ROM, тъй като има български и по нататък да пробвам да го отключа. 
Цитирай
#58

Днешния девелопърски е базиран на Нуга. Него ли сложи?
Цитирай
#59

Извинявам се за закъснението с което пиша, но два дена се мъчих с едно Xiaomi redmi4 prime. Понеже телефона не беше за мен, а за една приятелка при включването петък вечерта дойде ъпдейта, но тя каза, че не я интересуват ъпдейти и аз ги спрях да не излизат автоматично. А относно   redmi4 prime опита си ще го споделя в някой от темите за redmi4 prime.
Цитирай
#60

Какво трябва да изтрия в TWRP при минаване от седмичен eu към Developer Global (последните версии и на двете)?

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай
#61

Бекъп първо.
Ресет ще правиш ли?
Ако да - data/cache/dalvik.
Ako He - cache/dalvik

И ако нещо се омаже - restore
Цитирай
#62

Създадох си голям прблем. Реших да опитам нещо различно и си свалих Lineage OS. Влязох в TWRP, изчистиг както е указано на сайта им и ... дърво! Даде ми някаква грешка, която в паниката дори не успях да видя. Върнах назад да пробвам пак с инсталацията, но всичко беше изтрито. Единственото, което сега прави е да стартира TWRP. Опитах чрез Fast Boot, но не успявам да инсталирам правилните драйвъри на правилните места. Качва ми някакъв на Samsung. А в Program files нямам папка Xiaomi, а тя и е в основната директория. Не смея нищо повече да правя да не тухлясам телефона съвсем. Ще чакам някаква помощ от тук. Поредно разочарование от телефона Sad ...
ПС качих си новото TWRP 3-0-3, да не би това да е причината?

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай
#63

Здрасти, щом те пуска в twrp трябва да си виждаш телефона през компютъра. Копирай си наново файловете и опитай инсталацията отново.
За драйверите трябва да се изключи проверката за цифров подпис. Палката Xiaomi е нормално да е само в С:/.
Това че те вижда като Samsung не е проблем, ако минават fastboot командите.
Цитирай
#64

(2017-02-05, 01:04:35)duscott написа:  Поредно разочарование от телефона Sad ...
Така е за нищо не става тоя телефон. Изключи си от уиндоус "Driver Signature Verification" и си го флашни с MiFlash.
Цитирай
#65

(2017-02-05, 01:31:02)suffer написа:  Здрасти, щом те пуска в twrp трябва да си виждаш телефона през компютъра. Копирай си наново файловете и опитай инсталацията отново.
За драйверите трябва да се изключи проверката за цифров подпис. Палката Xiaomi е нормално да е само в С:/.
Това че те вижда като Samsung не е проблем, ако минават fastboot командите.

Не виждам дяла в телефона с потребителските файлове. Според мен е изтрило сд картата. Изключих проверката за цифровия подпис още в началото. Мисля, че са объркани партишъните в телефона. Исках да кача кастъм 7.0 върху фабричен 6.0. Пак ще опитам с Fast boot.

(2017-02-05, 08:09:14)Friz написа:  Така е за нищо не става тоя телефон. Изключи си от уиндоус "Driver Signature Verification" и си го флашни с MiFlash.

Не мога да кача коректно драйвърите. Ще пробвам на друг компютър.
Благодаря на всички за помощта!

Този телефон си е цяла наука: сега имам инсталиран MIUI Global 7.1.19, но нямам TWRP и SU. Вече забравих как го направих първия път. Мисля, че имаше значение кои версии ще кача. При стартиране на телефона ми дава едно съобщение за буутлоудърите, което още повече ме притеснява. Май ще си остана в това положение, че взе да ми писва. Нищо не му е наред на този телефон.

Имам една програма - XIAOMI_TWRP_FLASHER, дали е безопасно да флашна с нея?

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай
#66

Това за bootloader-a няма какво да те притеснява. Означава че си отключен. Значи ако оправиш драйвърите ще можеш да го върнеш до фабричен вид, а през recovery иди до mountи виж дали тогава вече ще засече вътрешната памет. В момента няма от какво да се притесняваш. Просто си изтрил системата и вътрешната памет
Цитирай
#67

Моля за помощ (дано не съм вече досаден)! В момента, в който флашнах SU изгубих IMEI. Моля, дайте някакъв съвет какво да правя!

(2017-02-05, 13:39:42)suffer написа:  Това за bootloader-a няма какво да те притеснява. Означава че си отключен. Значи ако оправиш драйвърите ще можеш да го върнеш до фабричен вид, а през recovery иди до mountи виж дали тогава вече ще засече вътрешната памет. В момента няма от какво да се притесняваш. Просто си изтрил системата и вътрешната памет

За да видя картата, трябваше да изтрия data. Тогава успях да видя сваления SU и успях да го флашна. Но тогава дойде следващия проблем. Явно си трябва пълна програма.
Готов съм да си платя на някого да ми преведе телефона в ред, ако вече не е късно.

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай
#68

Щом си загубил imei - пробвайънруут през super su приложението.
Иначе recovery-то ... Ако беше прочел малко повече щеше да си съсZCX и да не се налага формат на data дял.
Цитирай
#69

90 % съм сигурен че си се прецакал защото си бил със прекалено стар firmware щом още си със андроид 6
https://forum.xda-developers.com/mi-5/de...y-t3474898

Цитат:Originally Posted by bgcngm
That's correct. It no longer ships firmware images. There's no problem with that because any time a new firmware is needed you will know because the installation will fail. Until then, you are fine. You should be already on 7.1.19 firmware.


Най-добре направо форматирай във f2fs data & cache
Ъпдейтни firmware-a
качи Lineageos
open gapps
lineage su

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#70

(2017-02-05, 15:53:43)suffer написа:  Щом си загубил imei - пробвайънруут през super su приложението.
Иначе recovery-то ... Ако беше прочел малко повече щеше да си съсZCX и да не се налага формат на data дял.

Не мога да стигна до там. Още при настройките започва да ми търси телефона за потвърждение на номера и до там... Ако рефлашна през fastboot дали ще го оправи?

(2017-02-05, 16:06:52)zviara написа:  90 % съм сигурен че си се прецакал защото си бил със прекалено стар firmware щом още си със андроид 6
https://forum.xda-developers.com/mi-5/de...y-t3474898



Най-добре направо форматирай във f2fs data & cache
Ъпдейтни firmware-a
качи Lineageos
open gapps
lineage su

Сигурен съм, че си прав, но не знам как да го направя. А и честно казано ме е страх вече. От един проблем влизам в друг...

Дали мога да намеря в София сервиз където да ми оправят телефона (аз се предавам, Mi5 победи).

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай
#71

@Be6i4 потърси
Цитирай
#72

Проблем (не видях решение) - Mi5S със заключен bootloader и блокиран код за отключване на екрана - дава един опит на всеки 2 часа.

Ще мога ли да направя Factory Reset през China Pc Suite?

If you can't be good - be bad...
Цитирай
#73

По-скоро през i.mi.com опитай
Цитирай
#74

Там не намирам опция за Unlock...

If you can't be good - be bad...
Цитирай
#75

При локализирането е. Има опция за remote erase
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)