Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CyanogenMod Roms
#26

За да получиш пълноценен отговор първо сподели, какво точно си направил? Какво си теглил как си флашвал и т.нт.?
Ние не сме гадатели. Smile


Цитирай
Аксесоари
#27

От тук си сваляш S025(последния ъпдейт):
https://mega.nz/#!m8gC1BoC!ZNsJw_rv6vV6l...vTvbaM4L3E
Слагаш го в sd картата. Рестартираш в рекавъри. Правиш фактори ресет. Отиваш на instal, намираш рома и го флашваш. Правиш пак фактори ресет и рестартиташ.
Цитирай
#28

(2016-06-14, 17:02:28)zmiy написа:  Искам да си върна стоковия кит кат,обаче нещо не иска да ми го инсталира.Какво да правя? Как да си върна всичко както си беше?

Не знам какво толкова трудно има в това ?
1. Теглиш тази версия която е за едносимовата версия - https://mega.nz/#!m8gC1BoC!ZNsJw_rv6vV6l...vTvbaM4L3E
2. Слагаш я в SD Картата
3. Влизаш в TWRP recovery или там което си сложил
4. Правиш Wipe
5. После Install
6. Намираш .zipa който си сложил в SD картата
7. Даваш Install 
8. Чакаш да се инсталира 4-5 минути
9. После ще се рестартира телефон ще чакаш още 10 минути 
10. И всичко ще е наред, аз така направих когато бях с Custom rom.
Цитирай
#29

[quote pid='1294348' dateline='1465917251']
С едносимов съм
[/quote]

Да ти кажа честно процедурата е доста ......., даже незнам как да се изразя.
Първо в линковете дето дават за киткат чрез TWRP  нестава.
Затова тръгнах да слагам стоково рекавъри, което се оказа доста сложно защото след като инсталираш стоково рекаъри и рестартираш телефона той пак се връща на TWRP. Теглиш някоя версия на киткат, която се инсталира само от рекавърито. Теглиш си рекавърито за версията която искаш да инсталираш теглиш и версията която искаш да инсталираш.Слагаш рома на Сд картата и инсталираш рекавърито чрез ADB, още докато ти излезе рекаърито, не рестсвай телефона ами му дай да го упдейтнеш от СД картата. Избираш ром и около 2-3 мин чакаш и си готов.
Докато го схвана как да стане ми отне 8 часа в неделя.
И пак казвам , досега няма нищо по-добро от стоковия киткат за нашия телефон. Явно такива са му възможностите
Цитирай
#30

Да,прав си Smile
Ами влезнах в TWRP recovery отидох на >> wipe > advanced wipe > и сложих отметки на wipe: cashe, dalvik, data, system; изпълнявате wipe.
След това отидох на инстал и пуснах да инсталирам зип файла (ED300_KitKat Firmware For Lenovo a6000) който уш е за стоковия.
Инсталацията приключи за две секунди което е невъзможно според мен и когато реших да ребутна ми изписа че нямам ОС.Повторих операцията и пак същото след което се принудих да си сложа пак Къстам рома.
Къде греша ми кажете,че откачам вече?
Цитирай
#31

(2016-06-14, 17:27:50)zmiy написа:  Да,прав си Smile
Ами влезнах в TWRP recovery отидох на >> wipe > advanced wipe > и сложих отметки на wipe: cashe, dalvik, data, system; изпълнявате wipe.
След това отидох на инстал и пуснах да инсталирам зип файла (ED300_KitKat Firmware For Lenovo a6000) който уш е за стоковия.
Инсталацията приключи за две секунди което е невъзможно според мен и когато реших да ребутна ми изписа че нямам ОС.Повторих операцията и пак същото след което се принудих да си сложа пак Къстам рома.
Къде греша ми кажете,че откачам вече?

Чети какво аз съм ти написал. Минах по твоя път. Много е лесно отстрани ама.....
Цитирай
#32

Пффф,в голям филм се забърках мамка му Smile
Цитирай
#33

Специално S025 за който пише по горе колегата би трябвало да може безпроблемно да се флашне през TWRP. Не съм тествал обаче, дали ще изисква някаква специфична версия на TWRP.
Slackwere12, ти с каква версия на TWRP връща S025?
Аз лично си направих пълен бекъп през TWRP на S025 и би трябвало после да нямам проблем ако поискам да си го върна. Smile


Цитирай
#34

сега ще пробвам
Цитирай
#35

И спокойно, аз дори брикнах телефона на малкия lenovo a536 ама с повечко четене успях да го възстановя и даже му инсталирах CM13 сега много се кефи. Smile
Дори бях затрил и nvram ама го възстанових и него и върнах стандартните IMEI. Smile


Цитирай
#36

Ами не ме успокои особено да ти кажа Smile
Цитирай
#37

Пичове спокойно, след като флашнето стоковия ром през TWRP и ви изпише че няма OS не се притеснявайте, това е бъг на TWRP, дайте му restart system и чакайте.
Цитирай
#38

инсталирва се,стискайте палци Smile

след като се инсталира,трябва ли да правя още нещо или направо си рестартвам? Smile

УРААААААА,ПОЛУЧИ СЕЕЕЕЕЕ.Стана дяволската работа Smile
Сега рутнат ли си остава или трябва пак да го рутна?
Цитирай
#39

(2016-06-14, 17:26:22)dannyy написа:  
Код:
[quote pid='1294348' dateline='1465917251']
С едносимов съм
[/quote]


Цитат:Да ти кажа честно процедурата е доста ......., даже незнам как да се изразя.
Първо в линковете дето дават за киткат чрез TWRP  нестава.
Затова тръгнах да слагам стоково рекавъри, което се оказа доста сложно защото след като инсталираш стоково рекаъри и рестартираш телефона той пак се връща на TWRP. Теглиш някоя версия на киткат, която се инсталира само от рекавърито. Теглиш си рекавърито за версията която искаш да инсталираш теглиш и версията която искаш да инсталираш.Слагаш рома на Сд картата и инсталираш рекавърито чрез ADB, още докато ти излезе рекаърито, не рестсвай телефона ами му дай да го упдейтнеш от СД картата. Избираш ром и около 2-3 мин чакаш и си готов.
Докато го схвана как да стане ми отне 8 часа в неделя.
И пак казвам , досега няма нищо по-добро от стоковия киткат за нашия телефон. Явно такива са му възможностите

Принципно си прав. На линка за CM има recovery за Kitkat и за Lollipop. Дори не е необходимо и да се инсталира recovery за Kitkat, за да се върне Kitkat. Аз когато инсталирах CM с помощта на ADB и fastboot директно стартирах recovery за Kitkat от компютъра без да го флашвам на телефона. После вече самия CM си инсталира и неговото си recovery, което вече си беше версията за Lollipop. Затова си мисля, че и обратната процедура е възможна. Smile


Цитирай
#40

(2016-06-14, 17:45:58)zmiy написа:  инсталирва се,стискайте палци Smile

след като се инсталира,трябва ли да правя още нещо или направо си рестартвам? Smile

УРААААААА,ПОЛУЧИ СЕЕЕЕЕЕ.Стана дяволската работа Smile
Сега рутнат ли си остава или трябва пак да го рутна?
Руута го няма, ако искаш да го руутваш, трябва наново.
Цитирай
#41

Рута е много лесен. От ADB си стартираш TWRP. После когато пoискаш да рестартираш би трябвало да те пита дали искаш root. Smile


Цитирай
#42

Теглиш го от линка, който дадох. @dannyy не го обърквай, така както му казваш е по-трудно. Просто не го тегли от темата на cm 12.1.
Цитирай
#43

За тези, които харесват vibe ui, могат чрез приложението за теми да си изтеглят съответната тема или друга, която им харесва.

Sent from my Lenovo A6000s using Tapatalk


Цитирай
#44

И как става това ?
Цитирай
#45

(2016-06-19, 10:46:25)Slackwere12 написа:  И как става това ?
Стартираш приложението за смяна на темата, което си е инсталирано по подразбиране на системата. После сваляш желаната тема и я активираш. Има доста голям избор на теми.


Цитирай
#46

Ами аз съм със стоковия Киткат и стоковото приложение което си беше на телефона има само 2 теми и никъде няма за изтегляне... Постни една снимка да видя за какво говориш точно ?
Цитирай
#47

(2016-06-19, 11:05:13)Slackwere12 написа:  Ами аз съм със стоковия Киткат и стоковото приложение което си беше на телефона има само 2 теми и никъде няма за изтегляне... Постни една снимка да видя за какво говориш точно ?

Тези теми са специално и само за CM. От стоковия киткат няма как да ги видиш.

https://play.google.com/store/apps/detai...beui&hl=bg

За тези, които се притесняват за издръжливостта на батерията, сравнено със стоковия киткат.

Аз лично съм доволен. Възможно е да пада една идея по-бързо, но аз не съм намерил някаква осезаема сериозна разлика. Тоест няма нищо обезпокоително. 

Освен това когато батерията падне под 15% системата предлага да се активира специален енергоспестяващ режим и ако телефона се ползва само за важни разговори, спокойно ще изкара един ден.

Най-добрия начин да се разбере наистина как се държи батерията е всеки сам да изпробва CM12.1 Smile

Впечатленията ми са за ядрото по подразбиране. Ако използвате едно от трите оптимизирани ядра налични за мода със сигурност ще имате различни резултати.


Цитирай
#48

Той говори за темите в CM 12.1, да там има много теми, като бях на него преди си бях сложил на samsung galaxy един шрифт, ама не си слагайте буут анимацията на LG, че аз като си я сложих телефона ми не искаше да тръгне и трябваше да правя ресет през рекавърито.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай
#49

Ами аз и без това съм си руутнал стоковия киткат, днеска ако ми се занимава ще пробвам CM 12.1 и ще видя дали ще остана с него.
Цитирай
#50

Аз като бях на него батерията ми изкарваше повече от колкото със стоковия киткат, което е типично за лолипопа. А режима за пестене на енергия си го има попринцип в лолипопа. Ето
[Изображение: 4a0d88d9bcff75b2c7baf8b72e95ac24.jpg]
Със стоковия S010 на A6000 SE съм.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)