Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Stock ROM, Custom ROMS, Gapps. Всичко на едно място
#1

  Здравейте, колеги! Реших да направя тази тема, за да събера в нея стоковите версии и къстъм ромовете за нашия телефон, като ще пиша дали са добри или не. Ако си търсите ром, но не знаете какво да флашнете, това е мястото. Добавил съм и бъгавите, за да може да се вижда, кои не са добри и да не се флашват. Ако има неработещ линк пишете тук и ще го оправя. Ако има нещо, което съм пропуснал го споделете тук и ще го добавя в първото мнение. Къстъм ромове, които се повтарят са различни релийзи.

Ъпдейти на стоковия ром
Как се флашва стоков Андроид може да видите тук
Lenovo A6000 се продава в 4 версии - A6000(двусимов), A6000I(едносимов), A6000 Plus и A6000 SE(Special Edition). Стоковите ромове за всяка от версиите стават за всички версии.

В тази тема са дадени последните версии на A6000, A6000 Plus, A6010, A6010 Plus, K30 и K31, като в момента на A6000 линка е за последната версия засега - S061 и имайте предвид, че обновяват линковете, когато излезе по-нова версия.
Custom ROMS
Флашването на Къстъм ром изисква руут достъп, без него ще доведете телефона си до брик. Оказва се, че може да се инсталира къстъм ром и без руут.
За Руут и флаш на къстъм ромове може да видите тук.
За Ънбрик на телефона ви вижте тук.
Повече инфо за Cyanogenmod тук.
Пълен списък с теми за Cyanogenmod 12/12.1/13 и други къстъм ромове базирани на тях тук.
Как да си направите теми за Cyanogenmod и къстъм ромове базирани на Cyanogenmod, без кодове тук.
Според DevsLab това са топ 10 къстъм ромовете за нашия телефон.
Може да видите и тази тема с къстъм ромове.

Gapps
От тук може да сваляте Gapps (Google apps) за различните версии - OpenGapps.org
Gapps ви трябва за Къстъм ромовете. Без него няма да имате Google play. Ако искате най-малката версия, само с Google play си свалете Pico версията! TVStock е за Android TV. Стоковите ромове си имат Gapps, но все пак, ако искате по-малка версия, без всички приложения на Google може да си флашнете Gapps и на стоков ром, това е тествано от мен и работи.

Bulgaria.ota
Bulgaria.ota ви е нужен за стокови ромове, които не са за нашата държава. Флашва се през рекавъри и настройва системата за България, така ще имате успешен ОТА ъпдейт.
Download
Цитирай
Аксесоари
#2

Браво всичко добре, обаче гледам че си писал S010 - http://www.droiddosh.com/2016/05/lenovo-...-s010.html към едносимовия киткат. Тази версия, ако не си обърнал внимание е Lollipop 5.0.2 и е от най-новата версия на телефона. Lenovo A6000 SE (Special Edition) който е с 1GB Ram и 16 GB ROM , затова го сложи към Lollipopa да не се объркват хората, или го направи отделно като Lenovo A6000 SE. Попринцип тази версия става на всички версии на телефона, на А6000 Plus , едносимов, двусимов, но искам да кажа че тази версия не е киткат 4.4.4 а Лоллипоп 5.0.2.
Цитирай
#3

Добре оправих го.
Цитирай
#4

А каква е разликата между S010 и S059 рома ?

••• HUAWEI P30 LITE •••
Цитирай
#5

(2016-06-11, 18:10:55)nasko_1_2_ написа:  А каква е разликата между S010 и S059 рома ?

За различни версии на телефона е. Ако не знаеш телефона го има в 4 варианта.
1. Lenovo A6000 - едносимов
2. Lenovo A6000 - двусимов
3. Lenovo A6000 Plus (който не се предлага в България) - с 2GB RAM и 16GB ROM
4. Lenovo A6000 SE (Special Edition) - 1GB RAM и 16GB ROM
Тази версия S010 е пусната за последната версия на телефон A6000 SE а пък S059 е стоков за едносимов и двусимов.
Както казах по горе всичките версии пасват на всеки вариант. Но както винаги проблемите са едни и същи. Попринцип след като инсталирах S010 ми излезе по нова версия S012, инсталирах го и единсвеното по различно от S059 е че малко са подобрили лага, усеща се на места ама мн по леко, не като при S059. И другите проблеми си ги има, загряването , бързо падаща батерия, дори и по-лоша камера от S059. Но това е нов вариант на телефона и в момента му правят някакви малки ъпдейти по 50-60 МБ. Ама като цяло не си струва, и затова ще минавам на къстъм ром, днеска, утре.
Цитирай
#6

А S030 за A6000 Plus ще стане ли на нашия телефон?

Sent from my Lenovo A6000s using Tapatalk
Цитирай
#7

Не знам не мога да ти кажа понеже там с030 е 64 битова версия.

Някой ако може да помогне с избор на къстъм кернел, в момента се чудя кой да слагам, на Telo , god или Phanthom ? Да става за игри да няма лаг, батерията да издържа поне 1 ден с ползване на игри, музика тва онова.
Цитирай
#8

Аз си сложих фантом кернела и като цяло съм доста доволен, е като му промених малко и настройките, след това го тествах на играта "N.o.v.a 3" и се играе почти без лаг, а преди като съм я тествал не беше никак добре... А за флашването ще ти препоръчам да направиш дърти флаш, за да нямаш проблеми и за да ти върви телефона максималко гладко, а и да не забравя, трябва да си флашнеш последната версия на кернел модулите 6та мисля, че беше..
Цитирай
#9

Фантома е най-добрия кернел,особено с cm12.1 , доста е бърз и игрите определено вървят по-добре , ще пробвам и GTA SA тези дни че на стоковия ром много мощно лагваше.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#10

А батерията как се държи ? и правил ли си промени по кернела с програмата Kernel Adiutor ? Загравя ли тва онова ?
Цитирай
#11

Как се прави дърти флаш?
@MeRtYy gta sa и аз съм я играл, трябва да промениш малко настройките ще спре да лагва. Но не помня какво трябва да се промени

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай
#12

Е пич няма как да не загрява, но не е прекомерно, относно батерията нормално се държи зависи вече как си настроил кернела и да използвам Kernel Adiutor, иначе няма как да правя промени, дай направо ще ти дам 2 линка с информация за профилите в Kernel Adiutor и вече си избери най подходящия за теб, както аз направих  Sleepy

http://androidmodguide.blogspot.bg/p/io-...s.html?m=1

http://androidmodguide.blogspot.bg/p/blog-page.html?m=1

(2016-06-12, 13:01:31)Stiliyan03 написа:  Как се прави дърти флаш?
@MeRtYy gta sa и аз съм я играл, трябва да промениш малко настройките ще спре да лагва. Но не помня какво трябва да се промени

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Много лесно, правиш wipe на далвик кеша и на кеша трябва да оставиш систем и дата, след това флашваш наново рома 12.1 + ъпдейта + гугъл аппс + кернел модулите + кернела + wifi fix-а (за фантом кернела), след това задължително отново даваш wipe на далвик кеша и на кеша, рестартираш и си ти Smile
Цитирай
#13

Някой който е с последния ъпдейт на CM 12.1 ако може да постне 2-3 снимки на батерията, колко свободна рам и като цяло на рома да видим как изглежда, че много се колебая да слагам ли CM 12.1 че тоя чист андроид хич не го харесвам.
Цитирай
#14

@BackL това се прави когато вече си флашнал Рома ли?

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай
#15

Да, или ако искаш да сменяш от един кернел на друг или да сменяш версиите на кернела, може и с чист флаш да стане, но се губи датата и трябв да се занимаваш с всичко отначало
Цитирай
#16

Някой може ли да каже как да се върна към стоковото рекавъри и стоковия ром на киткат, след Cyanogenmod 12.1
Цитирай
#17

Да, теглиш си желаната версия на киткат слагаш я в СД картата, влизаш в twrp и правиш wipe на далвик кеш, кеш, систем и дата след това флашваш рома от СД картата и си готово, ако искаш и стоково рекавъри теглиш го за киткат и го флашваш през ADB
Цитирай
#18

Стоковото рекавъри се флашва заедно със стоковия ром. И не е нужно да се трие и sistem преди да флашнеш нов ром. Аз преди по този начин си бриквах телефона и затова вече преди флаш правя само ресет(дата, кеш, далвик кеш).

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk

Ако си с едносимовия флашваш през рекавъри S025, а ако си с двусимовия флашваш S042 с QFIL през компютъра. Дал съм линкове в първото мнение.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай
#19

(2016-06-12, 12:54:23)Slackwere12 написа:  А батерията как се държи ? и правил ли си промени по кернела с програмата Kernel Adiutor ? Загравя ли тва онова ?

Не,не съм пипал от кернел адиутора,автоматично е направено на interactive,което е балансирано между скорост и батерия,не загрява през повечето време или ако загрее е в рамките на нормалното,не да дига 70 градуса като год кернела...
Батерията е добре за сега.Още не съм я източил от 100 до 0,в момента съм на час и 15 минути screen on time и имам 77 процента.Като я източа няколко пъти ще споделя по-детайлно.
Като цяло за сега се държи много гладко и бързо,доволен съм.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#20

може ли линк за Фантом кернела
Цитирай
#21

(2016-06-13, 12:54:15)Lolplayer написа:  може ли линк за Фантом кернела

Заповядай - http://forum.xda-developers.com/lenovo-a...z-t3384067
Цитирай
#22

Вчера сложих S030 за A6000 Plus. Потвърждавам, става и за нашия телефон. Работи добре, от време на време малко лагва, но по-малко от S059, иначе всичко останало за сега е отлично. Добавих линк за него в първото мнение.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай
#23

какви настройки ползвате за фантом кернела ?
Цитирай
#24

@Stiliyan03 Можеш да добавиш към стоковите ромове и този http://www.androfansid.ga/2016/06/fw-lenovok30-t.html , който е попринцип за Lenovo K3 (Lemon Music), Но е идентичен със нашия телефон по характеристики и вид. Но не знам дали ще стане със стоковото рековъри да се флашне. И ако някой е навит нека пробва.
Цитирай
#25

Добавих го. Но на мен не ми се занимава да го слагам сега, защото е 4.4.4, а аз вече сложих 5.0.2.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)