Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Stock ROM, Custom ROMS, Gapps. Всичко на едно място
#51

На мене не ми се струва че ще го получим, защото ако това е вярно, до сега Lenovo матрицата щеше да е променена и да показва че A6000/plus ще има ъпгреид до 6.0, както с другите модели. А пък и то не се връзва, как така други модели като Lenovo P70 няма да има 6.0 където е 8 ядрен, 1.5 GHZ , 2ГБ рам и т.н, а нашия където е по слаб ще получи. Явно според мене това е грешка в изписването на изречението... Но пък както са казали хората, надеждата умира последна. Можеби ще го получим.
Цитирай
Аксесоари
#52

(2016-06-25, 17:23:49)Slackwere12 написа:  На мене не ми се струва че ще го получим, защото ако това е вярно, до сега Lenovo матрицата щеше да е променена и да показва че A6000/plus ще има ъпгреид до 6.0, както с другите модели. А пък и то не се връзва, как така други модели като Lenovo P70 няма да има 6.0 където е 8 ядрен, 1.5 GHZ , 2ГБ рам и т.н, а нашия където е по слаб ще получи. Явно според мене това е грешка в изписването на изречението... Но пък както са казали хората, надеждата умира последна. Можеби ще го получим.

Да,ама не.Леново си ъпдейтват устроиствата 1 версия напред,последния ъпдейт който сме получили е от края на февруари,подръжката е спряна.Аз единствено се надявам за android N ромове,след като го пуснат към края на тази година.Мото г3,който също е със snapdragon 410 ще го получи официално,така че най-вероятно и ние ще имаме ромове базирани на него.
ПС:Тествах фантом кернела известно време с cm12.1 и xosp 6.0.1,и на двата рома прави по 5-6 часа screen on time с нормална употреба.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#53

До някъде си прав, до някъде не. Погледни а7000 и него го пуснаха с 4.4.4 обаче го ъпдейтнаха до 6.0, lenovo k3.note същата работа. Е да като погледнеш са с по-силни параметри ама все пак. А и аначе, как викаш че е този XOSP rom. Някакъв лаг усеща ли се при повече отворени приложения. Защото доста ме заинтересова този ром. Понеже аз търся ром който да е с андроид 6.0 и да работи добре, тоест да няма толкова бъгове както при другите.
Цитирай
#54

(2016-06-25, 21:16:00)Slackwere12 написа:  До някъде си прав, до някъде не. Погледни а7000 и него го пуснаха с 4.4.4 обаче го ъпдейтнаха до 6.0, lenovo k3.note същата работа. Е да като погледнеш са с по-силни параметри ама все пак. А и аначе, как викаш че е този XOSP rom. Някакъв лаг усеща ли се при повече отворени приложения. Защото доста ме заинтересова този ром. Понеже аз търся ром който да е с андроид 6.0 и да работи добре, тоест да няма толкова бъгове както при другите.

Всъщност к3 ноте и а7000 са пуснати с 5.0.2.Провери в gsmarenaта или който искаш сайт.За XOSP-а,добър ром е,единствено че микрофона тихо бръжди,но днес 10 часа съм говорил и играл по скайп и никой не се е оплаквал,други бъгове няма или поне не съм забелязал.Иначе мултитаскинга не е лагав,но като отворя 3-4 приложения взимат да крашват от недостиг на рам,също като при cm12.1. Като цяло е добре през повечето време,рядко се случва да лагне гадно.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#55

Опитай без фантом кернела, аз повече от седмица съм с XOSP и нямам никакви проблеми и продължавам да твърдя, че е най добрия къстъм правен за нашия телефон
Цитирай
#56

Добре де, инсталирах го този XOSP ром, всичко тръгна добре, обаче, GAPPS не искаше да се инсталира... Тоест инсталирвам го през recovery-то ,  изписва че всичко е добре, давам reboot system пуска се телефон и ги няма google приложенията и магазина ? Някви идеи ?
Цитирай
#57

По принцип това се получава, ако не си инсталирал най новата версия или може да е бъг от самия пакет, примерно пълния, аз инсталирах пико пакета и нямах проблеми, виж и дали си изтеглил пакета за андроид 6.0 32 бита
Цитирай
#58

Ами и аз изтеглих Pico версията, 32 bit, в момента преинсталирах целия ром и вичко наново, и сега зарежда и мисля че би трябвало вече да е добре, понеже преди ми зареждаше само 64 приложения сега 103, при първото зареждане. Иначе изглежда доста приятно рома. И трябва ли наново да руутвам или ?
Цитирай
#59

Не трябва, има си отключени администраторски права
Цитирай
#60

Добре, и последно нещо, защо когато съм се логнал във Gmail-a ми, не ми изважда контактите в телефона, понеже аз съм си ги прехвърлил във Gmaila и когато се логна те автоматично си влизат в телефон, гледах къде ли не и не намирам опция за импотиране на контакти от Gmail ?
Цитирай
#61

Като влезеш в контактите отгоре има меню след това избраш "профили" и си добавяш гугъл акаунта, ако не ти се показват избираш "контакти за показване" и си го настройваш да ти показва контактите от гугъл акаунта
Цитирай
#62

Не знам дали при вас е така, обаче когато съм във Messenger, тогава започва да лагва здраво, а пък да не говорим как със 300 зора се логна във Messenger, а във Facebook изобщо не иска.

П.С - Разбрах защо така става... Защото си бях направил SD картата като вътрешна и Facebook беше на нея , в момента ги прехвърлих на вътрешната и всичко си работи градко, явно трябва доста бърза карта...
Цитирай
#63

Колко свободна вътрешна памет имаш без да си теглил нищо и има ли я опцията за теглене на приложения в сд картата или поне да се инсталират там?

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай
#64

4.7 ГБ свободно общо на вътрешното хранилище, инсталирах 9 приложения и свободната вътрешна памет е около 3.8 ГБ , като се сметне Facebook е 142 Мб , Messenger 95 MB, и останалите приложения са с големина от 30 до 50 МБ. Според мене е мн добре, за 9 приложения 742 МБ е заело. А иначе опцията да се теглят приложения направо в SD картата я няма. Може да се преместят приложенията във SD картата, само яко я направиш като вътрешна и тогава ти отваря като опция да преместиш приложенията на нея. Но както споменах трябва да ти е доста силна картата, поне Class 10 и с доста голяма бързина, иначе ще ти отваря супер бавно приложениято, дори ще крашват като при мене. Моята карта е 4 GB , слабичка е, и затова не става. По нататък като си взема нов телефон ще си купя и една карта. Иначе както казах ако не я форматираш картата като вътрешна, можеш да я ползваш само да качваш всичко без приложения. Но мисля че това е само минуса на андроид 6.0. И то само ако си със слаба СД карта. Вземаш една силна и бърза карта и си свъркваш. Други минуси не видях на този ром. Работи доста по гладко от CM12.1 и интерфейса е идеален. Сега да чакаме да правят нови ъпдейти на рома и мисля че ще е най-стабилния за този телефон, дори и от стоковия киткат. Щом аз се впечатлих, а хич не съм привърженик на къстъм ромовете, значи си го бива. Игри не съм пробвал ама не ми се занимава, иначе и звук си вади идеален.
Цитирай
#65

Аз днеска или утре май ще го сложа.
Но дали с 32 GB карта ще ги отваря бързо?

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай
#66

Не знам не мога да ти кажа, то трябва да се пробва или питай някой който има като твойта карта, но според мене би трябвало да ти ги отваря бързо.
Цитирай
#67

Да ще ги отваря, няма как с толкова памет да бави

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk

В темата за рома няма даден Gapps пакет, какъв трябва да се флашне? ARM, ARM64, 86 или 86_64?
Цитирай
#68

То не зависи колко GB е картата, зависи колко е бърза, но би трябвало да ти ги отваря бързо, при мене когато бях си сложил във SD-to дори не искаше да се логне във facebook и постоянно изписваше Facebook спря да работи и крашваше. А иначе трябва да изтеглиш ARM. не ARM64, а само ARM. и Други като почнеш да инсталирваш рома
1. Инсталирваш РОМА
2. Инсталирваш XOSP APPS (Това са XPeria приложенията, музиката, галерията)
3. Инсталирваш GAPPS
4. Инсталирваш пача
5. И чак тогава му даваш рестарт

Понеже аз инсталирах Рома, XOSP APPS и Пача, и стартирах телефона и бях забравил да сложа GAPPS и после като тръгнах да инсталирвам GAPPS и не искаше да се инсталира, и трябваше наново целия ром.
Цитирай
#69

Да видях в темата в какъв ред се флашва всичко и все пак мерси за пояснението за XOSP apps. За сега няма да си форматирам SD картата, има ли някакви проблеми след формата, примерно да намалее паметта в нея или бавно да зарежда паметта от нея, досега не съм си я форматирал и не мисля скоро да го правя, че струваше 25 лева тая карта и да не я прецакам.
Цитирай
#70

Като я форматираш ще изтриеш цялата информация в нея, най добре си премести информацията някъде преди да предприемаш този ход, а за бързината на картата погледни дали е клас 10 от горната и страна за да разбереш, между другото аз така съм си получавал лагове в ромовете, като започнех да си местя приложенията там, най добре си инсталирай каквото ти трябва на телефонната памет, а снимки, музика, игри и т.н. да ти седят в картата и няма да имаш проблеми и последно нещо, хубаво е да се направи един wipe на далвик кеша и на кеша след инсталиране на рома и всичко останало.
Цитирай
#71

(2016-06-26, 16:50:42)BackL написа:  Като я форматираш ще изтриеш цялата информация в нея, най добре си премести информацията някъде преди да предприемаш този ход, а за бързината на картата погледни дали е клас 10 от горната и страна за да разбереш, между другото аз така съм си получавал лагове в ромовете, като започнех да си местя приложенията там, най добре си инсталирай каквото ти трябва на телефонната памет, а снимки, музика, игри и т.н. да ти седят в картата и няма да имаш проблеми и последно нещо, хубаво е да се направи един wipe на далвик кеша и на кеша след инсталиране на рома и всичко останало.

Аз точно така съм направил, приложения във вътрешната памет на телефона, а музика снимки и всичко останало в SD картата, и в момента върви много добре. Дано скоро да започнат да правят ъпдейти, и да го направят още по плавен и без бъгове.
Цитирай
#72

Аз и сега не се оплаквам, но ако го доуправят наистина ще е супер Smile
Цитирай
#73

Ами единсвения проблем който забелязах е че, когато говоря с някой се чува слабо, и не може да се увеличи звука, но най-вероятно ще го оправят.
Цитирай
#74

И аз вече си флашнах Рома, много добре изглежда, много бързо зарежда наистина, и аз усетих, че е слаб звука и не само в разговори. Флашнах си Dolby Atmos. Ще видим по-късно как ще е по време на разговор. Няма го онова бавното теглене от Google Pay, както в CM 12.1. Дразни ме това, че съм настроил Dolby Atmos и пак ми е слаб звука, но малко по-силен от преди това, а в стоковия киткат е доста по-силен и като разместя някое приложение на началния екран се разместват сами. Но не е болка за умиране.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай
#75

На мене пък звука ми е идеален при слушалки и без слушалки, само дето казах звука при разговора е малко слаб. Друго което мисля че е нещо като бъг е че май автоматичната яркост не работи както трябва.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)