Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Meizu mx4 и поддръжка на 4G (LTE)
#1

Здравейте, преди около месец купих на съпругата mx4, от който е страшно доволна.  Ползва се с карта на Теленор и след ръчно вкарване на настройките за Интернет всичко си тръгна и работи. Но проблема е, че отказва да тръгне на 4G. По спецификация от gsmarena поддържа LTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600). Теленор, а и другите наши оператори работят на LTE band 3 (1800). Въпреки това телефона упорито отказва да тръгне на 4G. Настройките за интернет съм 100% сигурен, че са правилни понеже ги преписвам от нексус 5, който безпроблемно си работи на LTE с теленор карта. Версията на фърмуера е Flyme 4.2.8.2i. Някой имали проблем с 4G-то за да знам проблема при мен ли е или нещо не се разбира с мрежата.    
Цитирай
Аксесоари
#2

Самата карта поддържа ли 4G?

Sent from my XT1580

 
Цитирай
#3

(2016-06-13, 23:38:12)PRP написа:  Здравейте, преди около месец купих на съпругата mx4, от който е страшно доволна.  Ползва се с карта на Теленор и след ръчно вкарване на настройките за Интернет всичко си тръгна и работи. Но проблема е, че отказва да тръгне на 4G. По спецификация от gsmarena поддържа LTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600). Теленор, а и другите наши оператори работят на LTE band 3 (1800). Въпреки това телефона упорито отказва да тръгне на 4G. Настройките за интернет съм 100% сигурен, че са правилни понеже ги преписвам от нексус 5, който безпроблемно си работи на LTE с теленор карта. Версията на фърмуера е Flyme 4.2.8.2i. Някой имали проблем с 4G-то за да знам проблема при мен ли е или нещо не се разбира с мрежата.    
Здрасти и аз съм със същия телефон със същия ROM (4.2.8.2 i) и всичко си работи нормално. Настройките са ми Name telenor ; Apn telenor. Само това и 4G first.
Цитирай
#4

Интересно, значи проблема е при мен. Картата е съвместима от новите 3в1 с смс на 144 изпращам текст 4G и ми връщат съобщение, че картата поддържа 4G. Пробвах с настройките на колегата само с зададено име и APN, но пак имам само H+.
Цитирай
#5

(2016-06-14, 00:18:08)PRP написа:  Интересно, значи проблема е при мен. Картата е съвместима от новите 3в1 с смс на 144 изпращам текст 4G и ми връщат съобщение, че картата поддържа 4G. Пробвах с настройките на колегата само с зададено име и APN, но пак имам само H+.
Досега ползвана ли е картата за 4G? Ако не трябва да преподпишеш договора и тогава ще е активно.
Цитирай
#6

Аз съм на Виваком и всичко е 6 Smile достигам скорост от малко над 50 мегабита. Но не съм с толкова стара версия на софтуера, а с последната стабилна.
Цитирай
#7

(2016-06-14, 00:33:06)stunevs написа:  Досега ползвана ли е картата за 4G? Ако не трябва да преподпишеш договора и тогава ще е активно.

Ами не досега не е ползвано 4G през нея, но моята и нейната карта са на един и същ тарифен план, а аз имам 4G, но телефона ми е друг. Ще е пробвам довечера на моя и ще елиминираме и този вариант.
Цитирай
#8

Ето това е положението:

"Всички клиенти на Теленор, които тестваха новата 4G мрежа в промоционалния период 1 декември - 31 януари ще продължат да ползват услугите на новата мрежа без допълнително заплащане и след края на този месец. Това обявиха днес от синия оператор. Това важи както за предплатени, така и за абонати на договор.

Останалите клиенти ще могат да продължат ползването на обновената 3G мрежа, а достъп до 4G ще получат, ако преподпишат договора си на някои от следните планове: Нонстоп (всички планове), Резерв Стандарт 19.99 и Резерв Стандарт 25.99, Резерв 19.99 и Резерв 24.99, Интернет 19.99 и Интернет 29.99."

Ако не е ползвана самата карта през пробния период на 4G няма да стане въпреки,че са на един план.
Това е цитат от края на януари така че плановете може и да са различни вече.
Цитирай
#9

Ясно, проблема може и да не е в нашия телевизор Smile. Въпреки това ще опитам довечера, а ако не стане ще се пробвам да си поговоря и с оператора Smile.
Цитирай
#10

   
Според вас използвам ли 4G или картата не го поддържа.Mtel 4G е маркирано в синьо,а пък горе на мрежата пише 3G.Как да разбера ползвам ли реално 4G или не?
Цитирай
#11

Първо се убеди дали сим картата ти е съвместима със стандарта 4G ,след това от падащото меню си избери типа мрежа,говоря ти от лентата с известията там където си пускаш и спираш мобилните данни.Когато всичко е ОК ти излиза иконка с 4G но кагато ти звънне телефона тои си минава на 3G и след края на разговора пак си минава на 4G.
Цитирай
#12

   
С падащото меню е ясно,но как да разбера картата дали поддържа 4G.

пп: картата е на "bob"
Цитирай
#13

Ако си си взел картата тази година и то след март месец,може и да е ,но ако е по-ранна няма как да стане да потдържа 4G.А и трябва да си в зона с покритие на въпросната мрежа.
А иначе на самата карта трябва да има надпис че e 4G.
Цитирай
#14

Картата е от март 2015,но аз си мисля щом при сканиране на мрежа показва тези които са 4G,би трябвало да ги поддържа.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)