Анкета: Притежавате ли този модел? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да
53.13%
17
53.13%
Не, искам само да видя резултатите
46.88%
15
46.88%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#51

Честито на притежателите на 32гб-овата версия - миуи 8 Глобал стейбъл имате от днес

Mi Max 32G
Fastboot 1569M
http://bigota.d.miui.com/V8.0.1.0.MBCMID...2c01c5.tgz
Recovery 1358M
http://bigota.d.miui.com/V8.0.1.0.MBCMID...20_6.0.zip
Цитирай
Аксесоари
#52

Привет. Имам поръчан един Мimax 3/32gb от ТО. Писах им да сложат global stable, отговарът беше "нямаме" ...!?!?   Предлагат да сложат global developer....Понеже нямам опит с dev версиите как би била като стабилност и ще мога ли да после да мина безпроблемно към global stable.
Благодаря!
Цитирай
#53

Ами той е от вчера рома - лошото е че не знам там по какъв начин ги слагат.
Иначе няма проблеми да им пратиш двата линка, но сигурно слагат през рековъри, така че телефонът ще е омазан на 50% Smile
Тук ти трябва компютър, свален TGZ архив и програмата XiaoMiFlash - процедурата отнема 5 минути.
От Дев на Стейбъл няма връщане през ъпдейтъра, защото се води Downgrade, така че... можеш да намериш инструкция за редми ноте 3 или за ми 5 или за редми 3 за флаш през ЕДЛ - едно и също е при всички.
Цитирай
#54

Здравейте колеги,
мисля да закупя Mi Max от този продавач https://www.aliexpress.com/store/product...75434.html, от прочетеното във форума разбрах, че изпраща пратката с DHL до Англия, от там се преопакова и идва с тракинг номер от Англия и по този начин не се начислява ДДС тук. Цената на телефона с 3GB RAM / 64GB ROM излиза 460 лв. като тук влиза и DHL доставката. /в БГ не може да се намери тази версия под 700 лв./. Въпроса ми към Вас е с какъв РОМ да го поръчам, /нищо не разбирам от рутвания и флашвания, Global Stable, къстъм ROM,  OTA ъпдейти и др. / Искам да работи стабилно, дали ще има инсталиран плей стор, не държа на БГ език.
Цитирай
#55

@turbinii, тогава Global Stable, има английски, ще има ОТА ъпдейти. Засега може да няма български, но се очаква в обозримото бъдеще да се появи.

Изпратено от моя XiaoMi Mi2S през Tapatalk

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#56

@turbinii, има два варианта. Или ще го получиш с Cina Stable + OTA ъпдейти и без гапсове или с къстъм ROM + български език + гапсове, но без OTA ъпдейти. Global Stable за този модел не виждам да се предлага. Изборът си е лично твой.

Sent from my MI5

 
Цитирай
#57

@krassiy - теб те разбрах, ако има  Global Stablе значи Global Stablе

@NoMaD - Би ли разяснил каква е разликата между Cina Stable и къстъм ROM. Не съм наясно какво е това гапсове, дали в Cina Stable има Google play?
Или накратко предимствата и недостатъците между двата ROMA?
Цитирай
#58

@turbinii, Cina Stable - официален ROM. В него има само два езика : китайски и английски. Имаш OTA ъпдейти за него. Нямаш инсталирани Google услуги. Слагаш си ги допълнително. Къстъм ROM - флашва се от самия търговец. Има много езици, инталирани Google приложения, но за него няма OTA ъпдейти. Global Stable - също официален ROM за международния пазар. Има OTA ъпдейти, инталирани Google услуги + много езици. Но не всички модели на Xiaomi идват с такъв. Ако имаш време, разбираш и те сърбят ръцете да флашваш, може да си сложиш такъв ROM по желание после.

 
Цитирай
#59

@turbinii

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=86110

За да си добавиш google play в china ROM имаш нужда от това само: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1221233

Custom РОМ е всеки нестоков ром
Ако не ти пука за българския, помисли дали ще можеш да се справиш с китайските неща в китайския ром - не са много, подлежат на ограничаване, ама все някъде може да ги видиш - Browser, Music, Video, Themes, AppStore... и т.н

Ako si с версията 3/32 имаш официален Global Stable, който можеш да си сложиш - ако си 64/128 - засега е само китайска поддръжката


gapps е Google apps
Цитирай
#60

Колеги, доста се надъхах за този фаблет. Не знам защо само камерата ме спира (въпреки че предполагам изкарва по-добри снимки от моето леново к910), та дайте малко фотоси правени с хаиомито, че семплите които намерих в нета не ми стигат.

Някой да знае някакво инфо дали изобщо ще излезе глобален РОМ за 64 и 128гб-овата версия, че в miui.com срещам някакви слухове че такива изобщо няма да има, понеже тези версии няма да бъдат пуснати в Индия.

[Изображение: 020426lcioolhgoe9p8njs.png]

ПС: Продължавам да се ровя и в [Q & A] темата намерих, че в Индия би трябвало и версията с SD652 да се продава, така че би трябвало и Global РОМ да излезе..
Цитат:[Updated on 30th June 2016]

Q. Is there any Global ROM for Mi Max? When will it be available? When will the Mi Max be sold globally?

A. Other than in China, finally, Mi Max is officially sold in India on 7-July-2016, via mi.com/in for the following price tag .
  • Rs 14, 999 (SD650 wtih 3GB RAM/ 32GB Internal Memory)
  • Rs 19, 999 (SD652 with 3GB RAM/ 64GB Internal Memory)
Launched together with this sale, also comes MIUI 8 Global ROM! As for other part of the world, please be patience, and stay tuned in the forum for the latest annoucement.
Цитирай
#61

От 17.10 в Индия ще се продава новата версия - Mi Max Prime. По-мощен процесор и повече памет. Цена, около $300.


Прикачени файлове
.jpg gsmarena_200.jpg Размер: 36.59 KB  Сваляния: 33

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#62

Значи може да пуснат и за него глобална версия.
Странното е че 64 гигабайтовия е с 3гб рам, но софтуера му е същия като на 4/128... та въпросът е дали и и средната модификация ще я огрее ъпгрейд
Цитирай
#63

Глобална версия MIUI 8 за Helium има от няколко дни. Последното означава, че за всички модификации на MI MAX вече има MIUI 8. Аз съм със 4Gb -  128Gb, още не съм качил MIUI 8, понеже чакам потвърждение за отключване на bootloader-а.
Цитирай
#64

Не ти трябва отключен буутлоудър за флашване на официален ром. Вчера слагах на Helium 3/64 със заключен буут. Малко трудно се влиза в едл режим, но останалото мина като по учебник
Цитирай
#65

Линк или подробности, можеш ли да дадеш? Благодаря предварително! В описанието във форума на MIUI има три метода, първия с Updater-а, който при мен не се получава, заради не стоковия ром, за вторите два пише, че се изисква отключен буутлоудър.
Цитирай
#66

Инсталираш xiaomi flash
Изключваш телефона
Отвори си device manager за да гледаш кога на СОМ портовете ще се появи Куалком устройство (9008)
Добре е кабела да е закачен към компа и телефона.
Задържаш трите бутона на телефона докато се рестартира поне веднъж и гледаш в device managera дали си инсталира само правилния драйвър.
В раздела за редмо ноте 3 има инструкция за ми флаш, там пише че се иска 64 битов уиндоус и как да си забраниш проверката за цифров подпис на драйвърите.


http://en.miui.com/thread-307139-1-1.html
Цитирай
#67

Благодаря! Получи се.
Цитирай
#68

Радвам се. Smile
и Браво!
Цитирай
#69

Първите бегли наблюдения на Global версията на моя MiMax 3/64е че телефона работи по гладко, батерията се държи още по добре, а най-вече ми направи добро впечатление камерата. Хиляди благодарности на Suffer!!!
Цитирай
#70

Пусни няколко снимки от камерата с новия ром да ги видим. След като има вече глобал ром и съпорт мисля, че вече е време да си го поръчам.
Цитирай
#71

От един месец се оглеждам в този телефон и аха да си поръчам, днес чета за ето това съкровище което ще е на пазара от 04.11.2016
MI MIX
Въпроса ми е, дали да си взема сега MI MAX и да изчакам 5-6 месеца да излезнат всички бъгове и глобален ром за MI MIX. Или да изчакам само докато го пуснат в алито и да си го взимам. Нямам си на идея как са новите телефони на Xiaomi, нямам и представа колко бързо илизат гобалните ромове за новите утройства.

Въобще голяма чуденка. А ми е време за нов толефон, самсунга вече е тотално остарял и се движи като охлюв с ревматизъм.

Samsung Galaxy S II; Samsung Galaxy Mega 6.3;  Xiaomi Mi Max Prime 4/128GB, Xiaomi Mi Max 3 4/64GB

Цитирай
#72

А такааа,и аз така като тебе се чудя,обаче да не забравяме,че MI MIX ще е 2 пъти по-скъп и предполагам детски болести!
Цитирай
#73

(2016-10-25, 16:23:15)salai написа:  ...Въпроса ми е, дали да си взема сега MI MAX и да изчакам 5-6 месеца да излезнат всички бъгове и глобален ром за MI MIX. Или да изчакам само докато го пуснат в алито и да си го взимам. Нямам си на идея как са новите телефони на Xiaomi, нямам и представа колко бързо илизат гобалните ромове за новите устройства...
За MI MAX вече има Global Stable, dev. също. Ако не ти се чака, взимай него.

 
Цитирай
#74

Знам за Макса изчетох нета последната седмица. Чакам едно редми про 3 за щерката да дойде и само да се ориентирам с миуто ще си поръчам Макс, пък на пролет ако няма други изненади ще го подменя с Микс.

Samsung Galaxy S II; Samsung Galaxy Mega 6.3;  Xiaomi Mi Max Prime 4/128GB, Xiaomi Mi Max 3 4/64GB

Цитирай
#75

По-добре гледай клипове от типа.. 25 hidden features of miui 8.
Top new features miui 8 и т.н.
Ще се ориентираш достатъчно според мен
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)