Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Не ми работи изходящата поща
#1

Здравейте, не мога да си настроя изходящата поща. Пробвам от Имейл и BlueMail , но не става. [Изображение: f7eadcf0617a6fec5389d239677245da.jpg][Изображение: 5d9b0f099add82bc0f5dbd7b69d269d0.jpg]
Бъркам ли нещо?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

LG G3
Цитирай
Аксесоари
#2

Там където е "mar80" не трябва ли да е имейла ти . Ако не ти работи само "изходящата поща" няма да е тука проблема .

Storstark
Цитирай
#3

На мястото на mar80 пробвах и с имейла ми, но не става. Ето и в BlueMail.
[Изображение: a038999b0cc4708c5a2ec30858624373.jpg][Изображение: 56ff9958cfadc5a6460e3d71d834840b.jpg]

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

LG G3
Цитирай
#4

Разрешил ли си "Разреши POP3/IMAP/SMTP достъп" от настройки в mail.bg

п.с. и обикновенно като се даде отговор "не става" няма да може никой да ти помогне, понеже може всичко да е - грешен порт, грешен smtp сървър, грешна парола и т.н.
Цитирай
#5

Благодаря, не съм маркирал отметката за POP3 в mail.bg. Не знаех, че и там има настройка.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

LG G3
Цитирай
#6

Пробвай настройките да ги направиш на "POP3" . Сега ти са на "IMAP" . И аз бях на "IMAP" , но минах на "POP3" , защото "IMAP" спря да работи нещо .
Настройки за POP3 достъп:
• Протокол: POP3
• Потребител: напишете целия си адрес, включително @mail.bg
• Входящ сървър:
pop3.mail.bg
• Порт: 110 или 995 (SSL криптиране)

Настройки за IMAP достъп:
• Протокол: IMAP
• Потребител: напишете целия си адрес, включително @mail.bg
• Входящ сървър:
imap.mail.bg
• Порт: 143 или 993 (SSL криптиране)

Настройки за SMTP достъп:
• Разрешете SMTP достъп, като използвате настройката по-горе
• Изходящ сървър:
smtp.mail.bg
• Изберете SSL криптиране и портът по подразбиране ще стане 465
• Включете опцията "Server requires authentication" и/или попълнете отново целия си адрес за потребител и въведете отново паролата

Storstark
Цитирай
#7

За сега работи на IMAP.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

LG G3
Цитирай
#8

Пак се прецака. Не става и с POP3 и с IMAP. Получавах два пъти съобщения, че имам злонамерен достъп и ми изключват POP достъпа. Смених си паролата и маркирах отметката за POP достъп, но не става.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

LG G3
Цитирай
#9

Преди беше платена опцията за POP3 през mail.bg. Да не би да трябва да си платиш.
Цитирай
#10

Здравейте.Използвам стоковото приложение Mail на телефона си/Honor 8х/ където имам 2 пощи/Abv и Gmail/.С Gmail нямам никакви проблеми,но с Аbv получавам,но не мога да изпращам/винаги ми дава грешка/.Къде да търся проблема?Ето какви са ми изходящите настройки:

SMTP сървър
Порт 465
Вид защита SSL/TLS /приемане сертификати/
*Изискване за вписване
Потребителско име
.....@abv.bg
Парола
...........

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай
#11

И двата сървъра се нуждаят от отделно въвеждане на потребителското име в пълен формат от типа address@абв.bg и парола.

Incoming Server (Входящ сървър POP3): pop3.abv.bg – port: 995 TLS/SSL
Outgoing Server (Изходящ сървър SMTP): smtp.abv.bg – port: 465 TLS/SSL

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • buci59
Цитирай
#12

(2023-02-17, 20:42:57)buci59 написа:  Здравейте.Използвам стоковото приложение Mail на телефона си/Honor 8х/ където имам 2 пощи/Abv и Gmail/.С Gmail нямам никакви проблеми,но с Аbv получавам,но не мога да изпращам/винаги ми дава грешка/.Къде да търся проблема?

При положение, че двете услуги имат native приложения GMail и ABV.bg - няма по-добро решение да се ползват.

Докото gmail има imap (всички папки), при abv е само pop3 (т.е. изтегляне на "Входяща" папка), като добавим, че в последно време през ден имат проблеми с верификацията и на основната сиweb страница abv - почти нулевa вероятност за връзка - със сигурност най-работещо оства приложението им.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#13

По принцип мога да ги ползвам и двете приложения,но след като имам стоково/което работи много добре с изключение на споменатия по-горе проблем/защо да усложнявам нещата.Има нещо в настройките,което ми убягва,но не зная кое е.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай
#14

https://help.superhosting.bg/android.html
провери всичко стъпна по стъпка, понякога стават грешки!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#15

При добавяне на imail-а,сложи отметка тук.Махни акаунта и го сложи на ново,и го напраи основен,пробвах и изпраща.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • buci59
Цитирай
#16

Всички настройки са направени,като по-горе показаното.Със съпругата си имаме еднакви модели/Honor8x/ и странното е,че с нейния няма такива проблеми а само с моя.Сравнявам ги един до друг за настройки,точки запетай и т.н.Чистих кеш,рестартирах тлф. и проблема остава.Писах до съпорта на АBV,но отговор още нямам.Остава ми да изчистя данните на приложението и да започна отново да настройвам.

   

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай
#17

Аз снощи си добавих ABV и не можех да си изпращам имейл на друг.Но сега го махнах и добавих на ново,сложих отметката и се изпращат,тази настройка-отметка,после не виждам да може да се отметне,тази снимка която си качил,мисля чене е същото.Опитай да го добавиш на ново,и сложи отметка,аз не виждам друга настройка.Ето и ABV как дават да са настройките.
https://help.abv.bg/%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D...%8A%D1%80/

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • buci59
Цитирай
#18

Два пъти правих всичко,както е описано.Премахнах адресите,изчистих данните  и наново ги въведох,всички отметки са сложени,но не иска и не иска.Не съм от хората,които лесно се предават,но този път нямам идея къде и какво да направя.  Bu
 Ето какво ми излиза:
   

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай
#19

Мой съвет е - изчакай отговор от съпорта на ABV.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • buci59
Цитирай
#20

Ето при мен на П30 как е.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • buci59
Цитирай
#21

Писах на съпорта и получих светкавичен отговор,че проблемът е решен и се извиняват за причиненото неудобство.Явно има настройки,които само те ги виждат.ПРОБЛЕМЪТ ЗА МЕН ВЕЧЕ Е РЕШЕН.Благодаря на всички,които се отзовахте.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
[-] 1 потребител изказва благодарност на buci59 за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#22

Здравейте!От няколко дни не мога да свържа със сървъра на abv.bg.Появи се същия проблем както точно преди година.Не мога да изпращам писма и при опит да изтрия и отново да впиша акаунта в стоковото приложение ми изписва че няма връзка със сървъра.Опитах и с приложението BlueMail,но и там е същата работа. С Gmail нямам проблем.И при Вас ли е така?

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай
#23

Пр мен няма проблем с пощата на abv.bg.

 
Цитирай
#24

Проблем с ABV през компа и аз нямам,там всичко е наред,само през стоковото приложение.Писах на съпорта и както винаги последва много бърз отговор,че проблема е разрешен.Да,ама не,или поне частично.Успях да се впиша в приложението ,но уви все още не мога да изпращам писма,но съм оптимист,много бързо реагират на проблемите и отговарят на подателя.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)