Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Screen Burn - Прегаряне на екрана или задържане на изображението?
#1

За жалост и аз се сблъсках с този проблем. Телефона го имам от 3-4 месеца.
 Значи, забелязах го докато си чатих в телеграм и същевременно слушах музика. Не забелязах кога батерията падна на 2% и телефона се изключи. При кратко натискане на Powe за да видя колко се е заредила батерията, освен батерията виждах под нея телеграм и клавиатурата отпечатани на дисплея. И то при изключен телефон. С течение на времето, 20 - 30 мин. може би, проблема изчезна, но по-късно като по загря пак се появи. Най-добре се вижда на сив фон и максимална яркост. Също така при включване на телефона, на черен фон забелязах 3 пиксела светещи в зелено - виждат се само на черен фон. Постепенно проблема се задълбочава и започнаха да се отпечатват всички икони в статус бара, виждат се като се дръпне лентата на долу. Освен това се вижда името на групата в телеграм и клавиатурата. Сутрин, когато телефона е студен, нищо не се вижда, но след 30 - 40 мин. ползване, проблема отново е на лице. Тия дни ще го пращам за ремонт, чакам само проблема да се задълбочи още повече, за да не кажат в сервиза, че нищо му няма. В xda има тема по случая.

Снимки на моя проблем:

[Изображение: 27251154153_32d1a52974_o.jpg]

[Изображение: 27251301604_d09d995a7f_o.jpg]


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
Аксесоари
#2

Днес оставих телефона в Мост компютърс Пловдив на Адрес: ул. Авксентий Велешки 56
Телефон: 032/663 085
Карта https://goo.gl/maps/60CZL
От там ще го изпратят в София на бул. "Шипченски проход"
бл.240.
Да видим колко време ще го правят и дали въобще ще го правят. Да не го включат само за 2 мин. да видят, че нищо му няма и да го върнат със становището, че телефона няма проблем. Защото проблема се вижда само на тъмно, на максимална яркост и когато по загрее.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#3

Аз имах същия проблем с една S3 на Самсунг. Не го оправиха понеже не виждали описания от мен проблем...наложи се да го продавам...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#4

При aмолед кaто се появи, остaвa зa винaги до колкото знaм. При мен ту го имa, ту го нямa. През деня почти не може дa се види, но вечер целия екрaн стaвa в отпечaтъци от приложения, които сa били отворени по-дълго време. Ттябвa и дa е зaгрял.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#5

Значи заради теб се загледах и видях на сив фонд на единия телефон се е отпечатала лентата с трите бутона може би защото го ползвам най много мен лично това не ми пречи но ме е яд защото това е моя телефон като модел единствения които ми е допаднал досега от всички телефони които съм ползвал
Цитирай
#6

То ако при мен бяха само бутоните, а дори и иконата на батерията, въобще нямаше да го пратя за ремонт.
Положението при мен ставаше много зле когато загрее.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#7

Опитвам се да разбера защо лг слагат скапани дисплеи на телефоните си а за iphone правят яки
Цитирай
#8

И да се похваля, че телефона днес пристигна на 8-ми ден от даването в сервиза. Сменен Тъч модул. Питах какво ще рече тъч модул и ония в сервиза каза дисплей. Да но явно не е със всичкото му, защото поне най-горния слой стъкло си е моя. Изпратих го със стъклен протектор и пак с него ми го върнаха.
Важното е, че е оправен, но да видим до кога ще издържи.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#9

Аз днес минах през виваком и един познат там ми каза че това е масов проблем при v10 нещо не мога да схвана платих 2400 в брой за флагмани а те се оказва че неса неми се занимава с джейлове и сидий ама ще потрая още малко и ще взема два iphone 7 plus и това е
Цитирай
#10

Ми не знам колко ще е масов при положение, че в сервиза нямаха този тъч модул и го поръчаха незнам от къде. Ако го имаха, телефона щеше да е при мен още в четвъртък най-вероятно. В понеделник миналата седмица го оставих в Мост компютърс Пловдив, във вторник е бил вече във София, в сряда получавам информация от техника, че го е пробвал и нищо му нямало. Изпратих им имейл със снимки на проблема и обяснение кога и при какви обстоятелства се появява проблема. Човека е казал, че ще поръча тъч модул и ще го смени. Е вчера е бил оправен и изпратен към Пловдив, а днес в 10 часа ми се обадиха, че е пристигнал. Ако беше толкова масов проблема, в XDA темата нямаше да е 4 стр. предимно от 5-6 човека, а щеше да е винаги активна. Освен това ми е чудно защо при LG G4 сменят целия дисплей заедно с рамките, а при мен само тъч модул.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#11

Преинсталиран ли ти беше телефона след ремонта
Цитирай
#12

Не. Аз го бях ъпдейтнал до V20a и в сервиза пред момчето върнах само заводските настройки за да не ми гледат какво имам.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#13

Ще нося едната слушалка в същия сервиз дано не си оставят ръцете че имам кофти спомен от G4 ремонтиран в LG България стъклата където ги поръчах от най различни места всички са ментета
Цитирай
#14

В LG България не ремонтират телефони, от там само те насочват къде да го пратиш.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#15

Може незнам тогава го занесах в теленор и ми казаха че го ремонтират в лг България
Цитирай
#16

Привет!

Интересува ме десния ъгъл на малкия дисплей свети ли ви при заключен екран?

https://9to5google.files.wordpress.com/2...-56-pm.png
(този ефект нормален ли е или?)
Цитирай
#17

Стъклен протектор имаш ли?
Цитирай
#18

(2016-07-18, 11:50:10)Kurnasko написа:  Стъклен протектор имаш ли?

Не. Даже още не съм отлепил лепенката от екрана.
Цитирай
#19

(2016-07-18, 07:22:05)jark написа:  Привет!

Интересува ме десния ъгъл на малкия дисплей свети ли ви при заключен екран?

https://9to5google.files.wordpress.com/2...-56-pm.png
(този ефект нормален ли е или?)

и при мен е така, явно в този край е подсветката на дисплея. дразнеше ме и мен, ама това да му е проблема. Smile
Цитирай
#20

При всички е така...свиква се хахах

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#21

При мен не беше чак толкова, даже не съм го и забелязал, но след ремонта вече е по същия начин. Не ми пречи обаче, защото го ползвам на автоматична яркост и не се вижда. За да го видя, трябва да е тъмно и да съм на максимална яркост, или над 70%.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#22

Това е снимка от интернет. И при мен е по-слабо и не дразни. Разчетох се тези дни и наистина е от лед осветлението. Не писах понеже изчаквах Наско да каже какво има в предвид с въпроса за стъкления протектор.
Цитирай
#23

Когато имаш стъклен протектор се получава едно отразяване на светлината от ъгъла на протектора до предните камери помислих че това си видял
Цитирай
#24

Оффф и при мен се появи... Тази сутрин го забелязах. Като смъкна статус бара и зажелязах иконката на messanger-a. Направо откачам... Имах големи надежди за този телефон. Sad

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
Цитирай
#25

Като временно решение, ако все още не ти се носи на ремонт, инсталирай Nightly
Пусни го и го остави да работи постоянно на 80% яркост.
Като го стартираш, в лентата за нотификации има бутон за настройки на Nightly, влизаш в настройките и го правиш на 80%. Автоматичния режим не работи правилно, за това го остави постоянно да работи. Запомни обаче, че ако искаш нещо да инсталираш от паметта на телефона, трябва да спреш временно Nightly от иконата в Apps Drawer и след инсталацията пак да си го пуснеш.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)