Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Screen Burn - Прегаряне на екрана или задържане на изображението?
#26

Благодаря много. Проблемът при мен не е фрапиращ. Отбелязва се само най-горната лента с известията, час и дата. За сега ще карам така а и се вижда само като смъкна статус бара. В момента телефонът е студен и няма проблеми. Smile

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
Цитирай
Аксесоари
#27

Ами при мен с включен Nightly проблема напълно отсъства. И дори да го изключа и увелича яркостта до край, не се вижда нищо отпечатано в статус бара. Което значи, че по някакъв начин пази дисплея от прегарянето/задържането. Навигационната лента с бутоните обаче при мен си се вижда отпечатана на макс яркост и сив фон. Решението при нея е да напраея във всяка програма да се крият бутоните, но не ми е удобно в някои чатове без нея.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#28

А това прегаряне има ли нещо общо със загряването на телефона? Понеже попринцип на работа нямам време да го ползвам много, само през почивките от време на време и да видя фб. Но от една седмица съм в Германия и постоянно ми е в ръцете и позагрява, няма го Gpada да го тормозя... Smile

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
Цитирай
#29

Според devcon69 от xda, дисплеят на V10 е твърде ярък и за това се получава това задържане. Той е човекът, който каза за програмата Nightly.
Иначе в Wikipedia пише това Image persistence
За мен не температурата е виновна, а технологията Quantum, защото G3, а преди това и Optimus 4XHD загряваха много повече, но нямаха подобен проблем. Проблема започна от G4, мина през V10 и при G5 също се наблюдава - всичките с Quantum Display.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#30

И на моя се вижда обхвата, батерията и часовника във втория дисплей.Това на тъмно сив фон. Ще почакам да немога да различа какво става и вземам друг телефон, щом и след ремонт проблема си остава няма какво да се занимавам.С този проблем и слабата батерия просто модела не оправдава парите които струва.Току що видях и 2/3 пиксела умрели

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

P20 Pro Twilight
Цитирай
#31

Вижда се ама след час изчезва телефона си е супер
Цитирай
#32

Във втория дисплей няма обхват, нито сив фон. Проблема е в основния дисплей в статус бара, навигационните бутони и въобще по целия основен дисплей.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#33

Аз много благодаря на колегата #vargala81. Вчера ме посъветва да сложа програмата Nightly и нямам никакви проблеми с дисплеят ! Smile

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
Цитирай
#34

(2016-08-22, 18:27:47)vargala81 написа:  Във втория дисплей няма обхват, нито сив фон. Проблема е в основния дисплей в статус бара, навигационните бутони и въобще по целия основен дисплей.
Във втория дисплей като пусна тест на дисплея се вижда отбелязан или часовника или надписа който ми е зададен зависи кое е стояло последно там, а във статус бара ми се отбелязва обхвата, батерията и часовника.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

P20 Pro Twilight
Цитирай
#35

Изпратих телефона за втори път на ремонт, този път и със снимки на проблема. Като го върнат ще споделя какво е станало.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#36

Вчера си взех телефона. Не знам нарочно ли го правят, но са сменили дъното. Новото дъно е 08.08.2016 год. но каква е файдата, като проблема си остава. След около месец-два ще го закарам този път в Технополис и ще настоявам да впишат в протокола, че го изпращам за трети път за един и същи хардуерен проблем.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#37

Какво общо пък има дъното с дисплея ебаси идиотите
Цитирай
#38

Тоя проблем означава ли че в един момент дисплея няма да сатава вече.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

P20 Pro Twilight
Цитирай
#39

Просто дефектен дисплей и трябва да се смени
Цитирай
#40

Че то май няма недефектен Smile . Въпроса е усвем отбелязването на клавиатура сигнал...... след това какво следва......

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

P20 Pro Twilight
Цитирай
#41

И при мен се отбелязват вижда се на сив фон ама после изчезват даже нямаше да забележа ако колегата не беше писъл за това
Цитирай
#42

Не разбрах само дали програмата Nightly от маркета решава проблема с дисплея -ако програмата е постоянно включена?
Цитирай
#43

От части го решава и само софт бутоните се отпечатват, но по-добре от колкото на целия екран. Просто програмите като Nightly и Night Screen не поддържат намаляне на яркостта на навигационните бутони и за това остават отпечатани.
Иначе наистина не се вижда на автоматична яркост и на дневна светлина. Но като знам, че го има, постоянно усилвам яркостта на макс и като го виждам ме дразни.

Пс. Да, програмата трябва да е постоянно включена, или да и се зададе час кога да се включи и кога да се изключи. Аз съм го направил да се включи в 6:00 сутринта и да се изключи в 1:00 вечерта.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#44

Аз, да не казвам голяма дума, нямам проблем за сега с дисплея. Играя на Мортал Комбат и телефона позагрява не кат да не...но не ми се е отбелязало още нищо...и дано не го прави!!!

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#45

Аз имах проблем само с лентата за известия. Толкова се бях отчаял че имах намерение да сменям телефона. Отново благодаря на колегата #vargala81 за програмата Nightly. Както я ползвам нямам проблем.

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
Цитирай
#46

Аз искам да ви помоля да инсталирате ето тази програма - https://play.google.com/store/apps/detai...2.devcheck

После я стартирайте и кажете какво ви пише в графата Panel

[Изображение: 9a6501006d0c8c1051bd32cdf8f1d85f.jpg]

Има предположение(този проблем го има и при Г4 ) ,че дефектните дисплей са LGD ,а другите JDI уж нямали този проблем.Можем да проверим, дали наистина е така.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#47

Моя е LGD и го има проблема.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#48

И моя е LGD!
Я как да установя дали имам проблем...замислихте ме

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#49

Най-добре да не гледаш щом не си го видял до сега, но ти си знаеш Big Grin  Когато не е много светло около теб, усилваш яркостта до края, сваляш статус бара и гледаш дали се виждат някакви икони на най-горната  сива лента. Или си свали сива картинка и я отвори в галерията и гледай за софт бутоните дали са отпечатани. Аз ползвам тази картинка.


Прикачени файлове
.png 4.png Размер: 144 bytes  Сваляния: 69


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#50

(2016-09-13, 12:24:36)vargala81 написа:  Просто програмите като Nightly и Night Screen не поддържат намаляне на яркостта на навигационните бутони и за това остават отпечатани.

А какво ще стане ако тези бутони ги скриеме? На втория екран имаш активните(5) последно използвани приложения и от там може да се избират в мултитаскинг. Би трябвало да има някакво решение.
Първо след покупката най-силно впечатление ми направи големите бутони отдолу -не само че са ярки, но и големи, смятам че заемат и без това излишно много разстояние, което може да е полезно за разглеждане/четене на повече информация.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)