Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

GALAXY A5 /2016/ - Лични впечатления

Хора, ще спрете ли да казвате, че телефонът ни няма горила гласс и на двете страни??? Няма логика отзад да е, а отппред не. Ако ще правят така че само едното стъкло да е горила ще е предното. Ето ви доказателство че и отпред и отзад е горила гласс 4. [Изображение: 5ed582201096d47d6723c6d2ab7ab72b.jpg]

Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай
Аксесоари

Колеги кой телефон е по добре изглеждащ между черен и златен се колебая?
Цитирай

И златен да вземеш като му сложиш едно черно гръбче става черен понеже от пред си е черен и като ти е кеф може да го махнеш и става голд.Не съм виждал черния аз избирах между златен и бял но черната предница ме привлече.
Цитирай

Колеги кой телефон е по добре изглеждащ между черен и златен се колебая?
Цитирай

Черен, аз по принцип такъв ще си взема, но чакам да излезе новия 2017 малко по-скъп, но много по-добър.
Цитирай

2017 e с лъскава пластмаса отзад, с някакво покритие, което прави леки отражения, и на определена светлина стои като стъкло. Реално е пластмаса.
2016 е с две реални стъкла Gorilla Glass 4 и не знам кой го отрича това - двете стъкла са такива. Като дизайн 2017 за мен е стъпка назад - няма стъкло, няма я красивата визия, има пластмасова реплика на S7. Камерта също е с липсваща оптична стабилизация.
В началото също ще тръгне с 6.0.1 така, че дори софтуерно не е напред - дори А 2017 серията ще чака на опашка за Android 7.0, който първи ще получи S7/edge.
Хардуерно телефона е среден клас, пряко сравнен с 2016 серия - по-добър е, спор няма, оставаше и това да е стъпка назад.
Имах големи очаквания от 2017 серия, предвид колко уникално добра е 06, но за мен това е разочерование.
Цитирай

'alisali1234'  Благодаря за информацията! Това не го знаех.
Цитирай

Не, A 2017 серията са с метална рамка и стъклен гръб, и нашия пише, че само отзад е Corning Gorilla Glass 4, поне никъде не видях да пише, че и отпред е, и какво спорим само!?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2017-01-19, 17:31:20)hazART написа:  Не, A 2017 серията са с метална рамка и стъклен гръб, и нашия пише, че само отзад е Corning Gorilla Glass 4, поне никъде не видях да пише, че и отпред е, и какво спорим само!?
Ти сериозно ли?[Изображение: a45b5a920f006e8624b6d7c4224f19e0.jpg]

Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай

http://www.samsung.com/bg/consumer/mobil...510FZKABGL !!!!!!!
Цитирай

https://www.corning.com/gorillaglass/wor...xy-a5.html

Visslar
Цитирай

При положение, че го пише и на официалния сайт на Samsung , то всякакви други стават безсмилени.
А в сайта на Corning са написани живи глупости, единственото вярно е броя на мегапикселите и , че има стъкло.
Нито е HD (a FHD), нито е с 4.4 , а с 5.1.1 и обновление до 6.0.1 с планирано такова и до 7, да не говорим за процесора, който в едната версия е 1.5 , а в другата - с 1.6 (нашия - с Exynos), а не както пише на сайта - 1.2.
Цитирай

Колеги само на мен ли ми лагва телефона в месенджера като пиша?
Цитирай

(2017-01-21, 10:43:09)kuffss написа:  Колеги само на мен ли ми лагва телефона в месенджера като пиша?
Месенджера и проложението за фаейсбук са най-зле направение приложения някога. Нищо чудно


Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай

И двете приложения при мен работят перфектно, дори с последното обновление на Messenger ми зарежда онлайн контактите на момента при отваряне. Не би трябвало да има лаг.
Почисти кеша през Smart Manager, изтрий двете приложения и ги качи пак ( или само Messenger, зависи какво ползваш ). При мен няма никакъв лаг където и да е.
Цитирай

И при мене няма лаг, където и да било.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

При мен има лаг нз защо тел ми пристигна направо с маршамал нормално ли е това?

И още нещо като слушате музика през приложението музика можете ли да увеличавате и намаляте през копчетата на слушалките че при мен не става.

И още нещо като слушате музика през приложението музика можете ли да увеличавате и намаляте през копчетата на слушалките че при мен не става.
Цитирай

А казана ли е дата, когато ще стане с андроид 7 ?
Цитирай

Апарата е минал тестове успешно и с двете версии ( Snapdragon/ Exynos ), но предполагам, че по-рано от март няма да е. За 2015 също са минати тестове и също ще има 7.0. Така или иначе, аз не очаквам да е скоро - или към март-април, или лятото. При положение, че ъпдейта за S7 не е стигнал до всеки оператор , а за 6-цата не е започнал, какво остава за "А" серията...ще си чакаме.

Поне ни е сигурен ъпдейта, и за трите серии - 15,16 и 17.
Това което съм чел е, и че за 16 (нашите) ще има и AOD с обновлението (което не е толкова належащо, приложения такива десетки, при това някои - перфектно работещи, дори се изненадах, AOD AMOLED не влияе почти никак на батерията, перфектно е).
Цитирай

В първите 6 м от годината трябва да дойде.И така телефона си работи добре,ползвах други марки телефони с андройд 6 и тук нещата са по мазни и гладки по отношение на нормална ежедневна работа.
Цитирай

Ще има готини промени, но аз най вече искам Always on Display.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2017-01-23, 00:30:53)alisali1234 написа:  Апарата е минал тестове успешно и с двете версии ( Snapdragon/ Exynos ), но предполагам, че по-рано от март няма да е. За 2015 също са минати тестове и също ще има 7.0. Така или иначе, аз не очаквам да е скоро - или към март-април, или лятото. При положение, че ъпдейта за S7 не е стигнал до всеки оператор , а за 6-цата не е започнал, какво остава за "А" серията...ще си чакаме.

Поне ни е сигурен ъпдейта, и за трите серии - 15,16 и 17.
Това което съм чел е, и че за 16 (нашите) ще има и AOD с обновлението (което не е толкова належащо, приложения такива десетки, при това някои - перфектно работещи, дори се изненадах, AOD AMOLED не влияе почти никак на батерията, перфектно е).

Може ли да споделиш кое приложение ползваш, много ми се иска да го тествам?
Цитирай

"Always on AMOLED - BETA" е в Google Play.
Цитирай

Благодаря, пробвах го но нещо не мога да го наглася уж пълна версия от братушките.Тествах и други подобни и пак греда.
Цитирай

Какво има за нагласяне, инсталираш го и го ползваш. Има някакъв плъгин, така и не разбрах за какво се ползва, но е стотина килобайта в магазина - инсталирай го.

При мен работи нормално, няма никаква разлика батерията преди и със приложението, самия часовник се мърда леко като се вгледаш от време на време, явно за да се избегне прегаряне. Готино приложение.

Днес дойде обновление от 193 или 194 мегабайта беше, нищо ново - бъгове, защита и така. Разлика преди/след няма. Вижда ми се леко по-гладък като работа,но може и да си въобразявам и да е от рестарта след ъпдейта - над месец не бях рестартирал телефона.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)