Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

GALAXY A5 /2016/ - Лични впечатления

Повечето екстри няма да ги има, Grace UX - а за нас ще е нови иконки...
Щом дори AOD няма да включат, при положение, че телелефона е със SAMOLED екран и не виждам проблем ( както казах, има чудесни приложения за същата екстра в Store).

То при това положение аз не мисля и да обновявам - не се знае дали няма да има drain-ове и бъгове, а така си работи перфектно, 6.0.1 е актуална версия, като имам предвид, че освен нови иконки друго няма какво да видя толкова....

По-скоро собствениците на други марки телефони е добре да обновяват, работата с две приложения, която идва нативно със 7-цата е много полезна, само дето ние го имаме от 5-цата и реално дори това не е екстра , за която си струва да обновиш, при положение, че вече я имаш (и ползваш - наистина ползотворно).
Цитирай
Аксесоари

Излезе ли, ще го обновя, незнам за вас, и сега с Android 6.0 е N1, но излезе ли Android 7.0 го обновявам.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Днес си взех A5 2016 от vivacom,но ми дадоха бройка от тези изложените,какво мислите имали проблеми че е такава.Аз имах А5 2016 от технополис но го дадох на жената

Samsung Galaxy S23 256gb
Цитирай

Ако са ти намалили цената добре ако ли не си е риск.Не знаеш как е зареждан телефона дали не изпускан.Колкото и да имам желание за телефон никога не взимам мостра или отваряна кутия.Вече се изучиха да продават върната техника на нормална цена.
Цитирай

Не не я намалиха,прегледах я много детайлно и няма и прашинка.И аз съм така относно мострите но сега рискувах.Предишния ми А5 2016 го изпусках и определено личи по алуминия

Samsung Galaxy S23 256gb
Цитирай

Е то е мостра, но първо не знаеш дали не само от преди седмица, а и не е задължително да е с дефекти.
Но като за модел, който не е от 2 месеца на пазара, трябва да се внимава - определено може да рефлексира в/у живота на батерията, ако е стара моста, особено ако е работила доста време. Риск е, но не означава задължително минус. Пък и в крайна сметка си идва с 24 месеца гаранция.
Цитирай

Ползвам служебен A5. Като цяло изобщо не съм фен на Самсунг, но телефончето бива, особено за целите, за които се ползва.

Проблемен ми е само пръстовия отпечатък - разпознава както и когато си иска. Някакви идеи може ли да се подобри работата на тази опция?

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

Аз вече съм свикнал къде и как да си слагам пръста и отключвам телефона от 1 път.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Премахни пръстовите отпечатъци и ги направи пак. При мен разпознава идеално - вероятно при началното разпознаване си сложил пръста по-нагоре или по-надолу и е запомнило съостветната част. Аз така на три пъти триех и ги слагах наново, докато станат перфектни. Почти нямам неразпознати опити вече - иска само 5-6 мин. занимавка.
Цитирай

(2017-02-24, 23:57:25)alisali1234 написа:  Е то е мостра, но първо не знаеш дали не само от преди седмица, а и не е задължително да е с дефекти.
Но като за модел, който не е от 2 месеца на пазара, трябва да се внимава - определено може да рефлексира в/у живота на батерията, ако е стара моста, особено ако е работила доста време. Риск е, но не означава задължително минус. Пък и в крайна сметка си идва с 24 месеца гаранция.

В нормалните държави ти дават доволно намаление за такъв продукт.Гаранция има но на батерията е 6 месеца до колкото помня.
Цитирай

Някой сложил ли е днешния ъпдейт(55мб, секюрити пач и performance и memory management improvements уж).

Samsung Galaxy S24 Ultra S928B/DS 512GB Titanium Violet
Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE SM-R965F Silver
Samsung Galaxy Tab A 10.5 (2018) Wi-Fi SM-T590
Samsung Galaxy A52 SM-A525F/DS
Samsung Galaxy A5(2016) SM-A510F
Sony Xperia S LT26i
Samsung Galaxy S II GT-I9100
Цитирай

Да, преди час някъде го инсталирах. Това си е февруарския security patch , т.е. нищо ново, освен запушване на дупки по сигурноста.
Никаква разлика не забелязвам в нищо след него, всичко си е ОК.
Цитирай

Model
SM-A510F
Model name
Galaxy A5 ⑥
Country
Bulgaria
Version
Android 6.0.1
Changelist
8208732
Build date
Fri, 03 Feb 2017 03:36:32 +0000
Security Patch Level
2017-02-01
Product code
BGL
PDA
A510FXXU3BQB1
CSC
A510FOXX3BQB2

Свали

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Здравейте искам да си купя  GALAXY A5 /2016/ та да ви попитам има ли OIS на камерата този телефон
Благодаря.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Huawei Watch GT 2 Pro
Цитирай

(2017-02-28, 13:20:44)eros написа:  Здравейте искам да си купя  GALAXY A5 /2016/ та да ви попитам има ли OIS на камерата този телефон
Благодаря.

Има

Samsung Galaxy S24 Ultra S928B/DS 512GB Titanium Violet
Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE SM-R965F Silver
Samsung Galaxy Tab A 10.5 (2018) Wi-Fi SM-T590
Samsung Galaxy A52 SM-A525F/DS
Samsung Galaxy A5(2016) SM-A510F
Sony Xperia S LT26i
Samsung Galaxy S II GT-I9100
Цитирай

Здравейте както казах искам да си взема А5 2016 но сега един приятел ми предлага Galaxy S5 доста запазен.Та въпроса ми е кой да избера s5 все пак е на 2 год. но се двоумя.Вие кой бихте ме посъветвали да избера.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Huawei Watch GT 2 Pro
Цитирай

(2017-03-01, 06:18:12)eros написа:  Здравейте както казах искам да си взема А5 2016 но сега един приятел ми предлага Galaxy S5 доста запазен.Та въпроса ми е кой да избера s5 все пак е на 2 год. но се двоумя.Вие кой бихте ме посъветвали да избера.

Galaxy A5 много ясно,нов модел е,далеч по добър дизайн (стъкло и метал) и въобще от всякъде по добър.

Samsung Galaxy S23 256gb
Цитирай

От днес и аз съм собственик на A5 (2016) Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra + Huawei Watch GT 2 Pro
Цитирай

Браво, добре дошъл в нашия отбор. Няма да ти го хваля, ти сам ще разбереш предимствата и недостатъците му. И да си го ползваш със здраве.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай

Благодаря!!! Засега само му се кефя много е красив и работи доста бързо.Аз имах J5 (6) Но този е страхотен доволен съм.Даже по ми харесва от А5 2017

Samsung Galaxy S23 Ultra + Huawei Watch GT 2 Pro
Цитирай

Да страхотен е и в близките 4 - 5 години не смятам да го сменям освен ако не "сгъне".

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай

Е, минуси почти няма, за класа си е повече от перфектен, единствения сериозен минус (който на хартия не е сериозен, но с практиката става такъв) е, че това стъйло лепи всичко по себе си - всеки ден го бърша тоя телефон и след 2 минути баране е целия в пръсти, иска се от време на време да се изчиства. Така или иначе като светне екрана не си личи, но на сълнце и изгасен не стои много приятно, предвид, че самия телефон е красив, а екрана на петна...

В тия случаи се сещам за олеофобично ли какво беше онова покритие, имаше го на 3GS - абсолютно никакви пръсти.

Иначе телефна е перфектен, обновленията - редовни, в началото на лятото идва 7-ца, честито и да си ползвате новите смартфончета с кеф! Smile
Цитирай

Странно е ако няма олеофобно покритие, J5 2016 има такова, от 15 дена не съм го чистил и просто се учудвам как така няма ама никакви следи по екрана. Гледах едно ревю на А5 и мисля споменаха че има, все пак два пъти е по скъп
Цитирай

Ами аз само от протектора не съм доволен сложих му стъклен и по крайщата си е като разлепен. и да споделя като го зареждах
загря съвсем леко Яко съм доволен от машинката.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Huawei Watch GT 2 Pro
Цитирай

Не, няма такова покритие, не виждам и при характеристиките да е споменато такова. Ама си личи , че няма - пръсти на секундата.
Днес два пъти съм го бърсал , дразнително е на моменти, особено като седнеш някъде и си сложиш телефона на масата, и целия е в пръсти, сякаш 2 години не си го забърсал, а той е чистен преди 10 мин. Вчера приятел ме попита "що си си занемарил телефона така", просто нещото лепи пръсти моментално, и двете стъкла.

Все пак това да му е кусура. Всичко друго е перфектно докрай.

A и проблема се решава с едно гръбче и добър стъклен отпред Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)