Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

GALAXY A5 /2016/ - Лични впечатления

Някой има ли представа, защо като ми се изключи телефона ми се трият данните от картата памет ?
Цитирай
Аксесоари

Здравейте колеги от днес съм притежател на а5 2016.Имам няколко въпроса искам да ви попитам като вкл камерата да снимам на по тъмно помещение предната камера селфито почва леко да забива а като е е ясно го няма това нещо така ли е по принцип или да не му се паля.И другия ми въпрос е като пусна бял екран на телефона имам някакво чувство че почва да мени понякога цвета на екран от бял имам чувството че става леко розов но понякога го прави това нормално ли е?Иначе като цяло много ми харесва телефона
Цитирай

Изчисти данните и кеша на камерата и галерия от мениджъра на приложения в настройки, не е нормално - при мен няма забиване и всичко е перфектно.

Относно е екрана - нормално е - или розово, или синьо, това е то SAMOLED - все ще избие нанякъде в някаква грешна от бялото тоналност, доколкото има и бяло. Нормално е, на ниска яркост или под синя лампа и при мен е същото. Свързано е и с Adaptive Screen опцията - ако го сложиш само на определен режим (примерно AMOLED Cinema) няма да има такъв проблем. Обаче ще имаш неточности в наситеноста, когато не трябва да е такава (напр. в галерията е ненаситен, по-релан, като гледаш клипове е повече и т.н. това е за adaptive). Но пълно избягване от розово/синьо на AMOLED май няма...
Цитирай

при мен няма проблем с камери или пък белия цвят да розовее,синее!
Цитирай

Изчистил съм кеш но нищо не става.То не е точно забиване а леко забавяне в картината на камерата като се пусне и става само като е по тъмно при добра светлина го няма това нещо.И това с екрана адски гадно поне за мен от чисто бяло да почне да мени цвета като розово,синее или жълтее поне така го виждам аз но не го прави всеки път просто нямам обяснение защо е така .Иначе телефона е трепач много му се кефа

То дори не е забиване а е леко забавяне но при ясна светлина го няма това нещо.Най много ме дразни че бялото не е като хората ползвам също и хуавей п9 лайт неговото бяло е по истинско от а5 не знам защо е така.Понякога ми се струва че сменя цвета на бялото зависи от светлината където съм все едно става леко розово,жълто някакво такова поне така ми се вижда не знам дали е нормално или не но е дразнещо.Но като цяло това е най якия и красив телефон който съм имал до сега просто е една класа над всички в този ценови диапазон

(2017-03-10, 23:35:02)alisali1234 написа:  Изчисти данните и кеша на камерата и галерия от мениджъра на приложения в настройки, не е нормално - при мен няма забиване и всичко е перфектно.

Относно е екрана - нормално е - или розово, или синьо, това е то SAMOLED - все ще избие нанякъде в някаква грешна от бялото тоналност, доколкото има и бяло. Нормално е, на ниска яркост или под синя лампа и при мен е същото. Свързано е и с Adaptive Screen опцията - ако го сложиш само на определен режим (примерно AMOLED Cinema) няма да има такъв проблем. Обаче ще имаш неточности в наситеноста, когато не трябва да е такава (напр. в галерията е ненаситен, по-релан, като гледаш клипове е повече и т.н. това е за adaptive). Но пълно избягване от розово/синьо на AMOLED май няма...

Между другото колега си много прав за цветовете на амолед.Преди малко си играх с телефон на един приятел който също има а5 2016 дисплеят му чат пат става също като моя не знам дали е възможно това да е и от стъкления протектор на телефоните може и той да мени цветове понякога на бяло.Но видях че и друга а5 е така
Цитирай

Няма качествено бяло AMOLED дисплея(LCD-то има), но за сметка на това, има истинско черно(за разлика от сивото при LCD-тата), много по-ярки и наситени, живи цветове, хубави ъгли на виждане(без да има нужда от IPS специална матрица както LCD-тата), доста по-енергоспестяващ, и въобще е технологията на бъдещето.

Точно Super AMOLED технология за дисплей е едно от ключовите предимства на Galaxy сериите.

Samsung Galaxy S24 Ultra S928B/DS 512GB Titanium Violet
Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE SM-R965F Silver
Samsung Galaxy Tab A 10.5 (2018) Wi-Fi SM-T590
Samsung Galaxy A52 SM-A525F/DS
Samsung Galaxy A5(2016) SM-A510F
Sony Xperia S LT26i
Samsung Galaxy S II GT-I9100
Цитирай

От Adaptive дисплей настройката е попринцип , влез в настройки>екран и там за режим на екрана пробвай да смениш на друго, различно от "адаптивен", също изключи и "автоматична яркост" (най-лесно от statusbar). От там насетне ако имаш пак розово/синьо по бялото , това е от SAMOLED-а, ако ли не - от режима, но попринцип този тип технология го имат тоя дефект на бялото - S3 си е направо син, вместо бял (ярко синьо).

Иначе SAMOLED за мен е първото изискване в телефона, и съм абсолютен фен на технологията (и като цяло на OLED), но не мога да си изкривя душата за бялото. Е, и за черното не мога... Tongue Tongue Красота е там.
Цитирай

(2017-03-12, 12:56:34)alisali1234 написа:  От Adaptive дисплей настройката е попринцип , влез в настройки>екран и там за режим на екрана пробвай да смениш на друго, различно от "адаптивен", също изключи и "автоматична яркост" (най-лесно от statusbar). От там насетне ако имаш пак розово/синьо по бялото , това е от SAMOLED-а, ако ли не - от режима, но попринцип този тип технология го имат тоя дефект на бялото - S3 си е направо син, вместо бял (ярко синьо).

Иначе SAMOLED за мен е първото изискване в телефона, и съм абсолютен фен на технологията (и като цяло на OLED), но не мога да си изкривя душата за бялото. Е, и за черното не мога... Tongue Tongue Красота е там.

Странното е че го видях на още един модел а5 2016 това нещо и при него е същото с бялото.С една дума какво да разбирам че телефона ми е дефектен или просто това си е нормално да амолед дисплейте
Цитирай

Второто - т.е. нормално е и е при всички AMOLED.
Цитирай

Не знам дали е нормално не съм от хората който разбират но някой ако има същия проблем с този телефон нека сподели просто ми стана интересно.Но понякога е много гадно бялото имам чувството че ми розовее доста много ми е дразнещо.Най много се забелязва като фляза в гугъл или в момента като пиша тук Big Grin Много гадно бяло хахаха.Интересно ми е ако това е проблем да върна телефона в магазина от който съм го закупил или да си карам с него ако това е нормално.Телефона хора прави брутални снимки поне това е моето мнение
Цитирай

Добре де колко пъти колегата ти писа че е нормално.Ползвай си телефона с кеф моя пък жълтее когато вън е много светло и вляза в хрома да браузвам изляза ли цвета се оправя.Колегата ти обясни защо и как се получава.
Цитирай

Пак ще го обясня - телефона е с екран SAMOLED. Те по "природа" или жълтеят, или синеят, или розовеят - реално бяло нямат, за сметка на реалното черно. При LCD екраните е обратното - истинско бяло за сметка на черното (което реално е много тъмно сиво, светнато отзад).

Отделно телефона си има режими на екрана, които се настройват от Settings>Display>Display Mode. При Adaptive настройка, екрана адаптира цветовете спрямо ползваното приложение и светлината наоколо - ако ползваш галерията , насища цветовете , или при гледане на клипове, ако ползваш някакво приложение (примерно фото-обработка) минава на по-опростен и реален цвят и т.н.

Зависи под каква светлина си, е възможно някои цветове да изглеждат странно, аз имам една синя LED лента на тавана, която като включа отгоре го свети само синьо и нищо друго, и като вляза в Samsung Internet (браузера) бялото си е направо светло розово, което веднага се оправя, като включа нормалната лампа. Това се прави с цел - ако е тъмно да не ти свети директно бяло в лицето и да ти изморява очите.

Пробвах сега за единия тест да мина на SAMOLED Cinema (най-наситенитен) режим, така в бразуера при излизане и влизане не се забелязва смяна на цвета, но при ниска яркост се долавя , че бялото не е бяло , а леко изрозовяло. Еефекта се засилва веднага на Adaptive режима - обясних вече защо.

Не се притеснявай, не са дефекти, не е само при A5 , всички със SAMOLED са така, вече зависи от калибрацията и софтуера до какво ниво какво ще прави с цветовете, като при Samsung режимите са най-адекватни и добре направени, за сметка на производители, които си го карат на един общ режим (обикновено наситен).
Цитирай

(2017-03-13, 22:19:09)alisali1234 написа:  Пак ще го обясня - телефона е с екран SAMOLED. Те по "природа" или жълтеят, или синеят, или розовеят - реално бяло нямат, за сметка на реалното черно. При LCD екраните е обратното - истинско бяло за сметка на черното (което реално е много тъмно сиво, светнато отзад).

Отделно телефона си има режими на екрана, които се настройват от Settings>Display>Display Mode. При Adaptive настройка, екрана адаптира цветовете спрямо ползваното приложение и светлината наоколо - ако ползваш галерията , насища цветовете , или при гледане на клипове, ако ползваш някакво приложение (примерно фото-обработка) минава на по-опростен и реален цвят и т.н.

Зависи под каква светлина си, е възможно някои цветове да изглеждат странно, аз имам една синя LED лента на тавана, която като включа отгоре го свети само синьо и нищо друго, и като вляза в Samsung Internet (браузера) бялото си е направо светло розово, което веднага се оправя, като включа нормалната лампа. Това се прави с цел - ако е тъмно да не ти свети директно бяло в лицето и да ти изморява очите.

Пробвах сега за единия тест  да мина на SAMOLED Cinema (най-наситенитен) режим, така в бразуера при излизане и влизане не се забелязва смяна на цвета, но при ниска яркост се долавя , че бялото не е бяло , а леко изрозовяло. Еефекта се засилва веднага на Adaptive режима - обясних вече защо.

Не се притеснявай, не са дефекти, не е само при A5 , всички със SAMOLED са така, вече зависи от калибрацията и софтуера до какво ниво какво ще прави с цветовете, като при Samsung режимите са най-адекватни и добре направени, за сметка на производители, които си го карат на един общ режим (обикновено наситен).

браво за обяснението но,спри да пишеш Samoled...звучиш несериозно.Технологията е SUPER AMOLED,няма самолети или хеликоптери.
Цитирай

Е то и QLED няма, ама да пишем Quantum Dot OLED или цялото Organic такова онакова няма смисъл - направо си е самолет изтребител Big Grin Big Grin Big Grin
Цитирай

Да, попринцип е Super AMOLED, но някои за съкратено пишат SAMOLED.
Чакате ли Android 7.0, че аз да. Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Чакам го,но ще ъпдейтна само ако е с новия интерфейс, че много ми харесва. За едни иконки няма да ъпдейтна.

Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай

От днес се чува леко пръщене в колонката , което до вчера го нямаше. Не е баран еквалайзер и темподобни, телефона си го ползвам така както си беше до вчера, онзи ден и т.н.

Пръщенето не е много силно, но се усеща и като пусна докрай колонката дразни, защото иначе свиреше много чисто.

Някакви идеи?
Цитирай

Прецакан говорител,боклук пред мембраната и имах един странен случай с хлабав панел,телефона беше друг но знам че това няма значение.
Цитирай

(2017-03-16, 01:05:08)alisali1234 написа:  От днес се чува леко пръщене в колонката , което до вчера го нямаше. Не е баран еквалайзер и темподобни, телефона си го ползвам така както си беше до вчера, онзи ден и т.н.

Пръщенето не е много силно, но се усеща и като пусна докрай колонката дразни, защото иначе свиреше много чисто.

Някакви идеи?

Колега споко сега като видях че си писал за говорителя усилих и моя на макс да го чуя как се чува на някоя по яка песен и действително имам пръщене и на моя говорител много странно.Телефона ми е чисто нов на 10 дена вече някъде
Цитирай

А моя е от май месец миналата година и съм свикнал с колонката си, която до вчера изкарваше много чисто, мислех, че е от прах но не е от това.

Вчера докато гледах видео на масата (телефона в хоризонтално положение) се плъзна и падна по гръб, но то не е в/у земята, а в/у масата, ако е от това - евала....

Да се е цакнала мембраната нещо от удара ли, ама какъв ти удар... от хоринтално положение по гръб, друго падане не е имало.

Ако наистина е това - е*ати нежните телефончета...
Цитирай

Отдавна не бях влизал...бреееее всичко обновило до 6.0 Аз пък ,макар че още продължава да ме подканва да обновя си стоя на 5.1 и съм страшно доволен!

Samsung Galaxy A51 
Цитирай

Това е най-важното!

За мен ъпдейта до 6 имаше смисъл на едно определено място, и това е софтуерния контрол на дисплея - под слънчева светлина с 5.1 видгаше яркоста до степен да се измият цветовете като на стар LCD екран, докато тоя дефект при 6 го нямам - светва повече, но без да е за сметка на цветовете. Спокойно може да си гледаш клип и на плажа, без да прецаква цветовете.
Цитирай

Здравейте,като пусна нет от два дена ми излиза ето това съобщение,от какво може да е?
[Изображение: Screenshot_20170320_064831.png]image host
Цитирай

toem84

И при мене е така,тъкмо се бях засилил да пускам тема. Някой ????

SAMSUNG GALAXY S3 PEBBLE BLUE
NOTE 2 TITANIUM GRAY, NOTE 4 SM-N910C
Цитирай

(2017-03-21, 14:09:05)bavarec6 написа:  toem84

И при мене е така,тъкмо се бях засилил да пускам тема. Някой ????

Не е от телефона,понеже и на таблета го дава.Дадох фабрични на телефона и сега го няма.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)