Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

GALAXY A5 /2016/ - Лични впечатления

Не ставаше при актуализация на времето пак иска ГПС, днес ще пробвам с часова актуализация дали ще има разлика че до сега все на ръчно го държа
Цитирай
Аксесоари

(2018-02-13, 04:54:53)j95monster написа:  Колеги на вас излиза ли ви някакво съобщение за екрана след като го отключите или докато си работите с телефона?Не мога да го прочета цялото че изчезва бързо,нещо от сорта че ще се изкл.след определено време.
Излиза ми. И аз не мога да разбера от какво е. Понякога по време на работа го изписва, понякога веднага след като го отключа. Закривам сензора с ръка, не се случва нищо. В офиса сме с 4 такива модела и всички имат проблеми със сензора за близост. Слагаш го на ухото да говориш, не се изключва екрана и си включваш какво ли не. Гадна история

Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Докато аз имах този телефон, не съм имал проблеми със сензора.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Също не съм имал проблем.
Сега със следващия и включена опцията от по горе, като закрия сензорите с ръка и включа телефона от power бутона излиза надписа и дисплея гасне след 5 сек.
 Вариянт е ако имате протектор проблема да идва от там.
 Също така ако имате инсталирано някое приложение което ползва сензора за близост и да се получава някакъв конфликт с него.
п.п Трето и предпоследно което се сещам е да изключите опцията за умно следене ( не помня точно как се казваше, тая която следи погледа и поддържа екрана включен докато го гледате) ако е включена.

A500fu - a5 2015 a510f - a5 2016 a520f - a5 2017
https://db.tt/Ym0Rtcju
Цитирай

Сензора си е супер протектора е по близо до него и жената го беше зацапала.просто не знаех че съобщението е от него.Благодаря за помоща.
Цитирай

(2018-02-13, 13:44:04)memmfis написа:  Оттук идва съобщението. Мисля, че ако за закрити сензорите по време на  отключване си мисли, че е в джоба.

Как си си направил менюто черно

Huawei Mate 20 Lite
Цитирай

В Theme Store-а има много хубави теми, особено черните. Няма как черна тема да не стои красиво на един ОLED. Там му е силата.

Докато беше още с Android 5.1 (или 5.0.1, забравих вече) имаше оригинална черна, смисъл стандартната, но в черно - така го ползвах над година, освен, че пести батерия, е красиво.

Разгледай в Theme Store-а какви теми има, не е задължително да ползваш някаква , променяща и фабричните икони и правеща телефона странен, има черни на основата на оригиналната. Потърси Touchwiz Black / Dark в търсачката. Предпочитам такава, на основата на фабричната, колкото изцяло Custom, защото при чисто черните теми контраста с тъмните им икони и цветните на инсталираните от мен приложения стои лошо, като "подарени" такива.
Цитирай

Черното меню е от темата PyeongChang 2018.

A500fu - a5 2015 a510f - a5 2016 a520f - a5 2017
https://db.tt/Ym0Rtcju
Цитирай

Има едни MinUI , базирани изцяло на стоковата, но в тъмно. Поне за 5 и 6 ги имаше, за Android 7 не съм сигурен, но провери, може да имат обновления по темите.
Цитирай

Да пипитам... имам проблем от самото начало, но чак сега започна да ме дразни значително. Доста от контактите ми не са изписани докрай. Има дълги имена с които няма проблем, но имам и доста, които стигат до 7-та буква и нататък го "изяда". Влизам да го редактирам, довършвам името, запазвам, за някакъв период от време е добре и после пак изяжда последните букви. На какво се дължи това? Някой друг има ли подобен проблем?
Цитирай

Ако са писани в SIM картата, или експортирани и импортирани е възможно да се случи това, на SIM има ограничение в символите и дължината. Редактирай ги и бъди сигурен , че не идват от картата.
Цитирай

След последната актуализация, батерията ми се зарежда до 80% и спира. Трябва да изключа зарядното и пак да го включа за да зареди до 100% При друг има ли го този проблем?

Samsung Galaxy A51 
Цитирай

(2018-04-08, 08:06:55)don_misho написа:  След последната актуализация, батерията ми се зарежда до 80% и спира. Трябва да изключа зарядното и пак да го включа за да зареди до 100% При друг има ли го този проблем?
Не при мен всичко си е по старо му.

Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-04-08, 08:06:55)don_misho написа:  След последната актуализация, батерията ми се зарежда до 80% и спира. Трябва да изключа зарядното и пак да го включа за да зареди до 100% При друг има ли го този проблем?
При мен го прави много рядко,но от отдавна.
Цитирай

Здравейте!
Имам проблем с А5цата - катф я включвам изписва че има 0% батерия и не стартира андроид. Като влезна в recovery mode може да седи така с часове. Софтуерен ли е проблема или е заминала батерията? Също така могат ли да се спасят снимките и файловете в телефона защото нямам резервни копия в гуугъл.
Цитирай

(2018-07-17, 07:45:01)a.dimaria7 написа:  Здравейте!
Имам проблем с А5цата - катф я включвам изписва че има 0% батерия и не стартира андроид. Като влезна в recovery mode може да седи така с часове. Софтуерен ли е проблема или е заминала батерията? Също така могат ли да се спасят снимките и файловете в телефона защото нямам резервни копия в гуугъл.

Ако можеш да го включиш, изтегли от Play Store приложение за измерване на батерията (ползвах нещо от сорта на Accubatery или нещо подобно). Зареждаш около седмица и ще ти покаже колко от батерията вече е свършила и зарядното с колко ти зарежда. Поне ще разбереш дали батерията е свършила
Цитирай

Здравейте! Има ли безплатна прогрма, за да може да се ползва led notification на камерата за пропуснати повиквания?

Благодаря предварително.
Цитирай

Здравейте! 
На някой появявал ли му се е проблем с фокусирането на снимките на А5цата? 
Изведнъж снимките станаха blurry и на пръв поглед като погледна към камерата забелязвам, че се е изместила нагоре.. има ли шанс да се оправи от само себе си или трябва да сменям камерата?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)