Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Озадачен съм в избора на зарядно за Samsung Galaxy S3
#1

Здравейте на всички!
Преди да пусна тези тема прочетох близо 10-15 теми, тук във форума, свързани с това за което ще ви попитам.
И реших да пусна тази тема, защото не успях да намеря отговор на въпроса си съм това, което чух и прочетох.
Galaxy S3. Днеска в 5-6 магазина влязох да попитам за зарядно за Samsung Galaxy S3 и чух различни мнения.
Главното сходно беше, че почти на всички места зарядните ми казаха, че са универсални и могат да се използват за различни версии на Samsung Galaxy (S2, S3, S4, S5 и т.н.), а не са конкретно за S3. А иначе различията бяха главно, че имах няколко различни варианта за зарядни, които можех да купя, а именно зарядно:

1. зареждащо с около 1 ампер (оригинално според думите на продавача, доколкото помня) - 20 лв.
2. зареждащо с около 2 ампера (оригинално според думите на продавача, а на опаковката пише "Made in China" ?) - 25 лв.
3. зареждащо с около 2 ампера (което бяха надписали с "Оригинално" и т.н. и продавача ми каза, че е по-издържливо от китайските) - 26.80 лв.
4. зареждащо с около 2 ампера (не оригинално) - 25 лв.

Като в магазина, където беше зарядно с 1 ампер ми казаха, че може да се прецака телефона ако се използва 2 амперово, тъй, като телефона е създаден за 1 амперово зарядно. Обаче пък в друг магазин, където имаше 2 амперово зарядно ми казаха, че 1 амперовото било много по-неефективно от 1 ампеоровото зарядно.

Тук във форума също прочетох различни мнения, но като чели повечето бяха в подкрпеа на това, че трябва да се използва зарядно с 1 ампер (или 1.1 ампера - там колкото се води) за Samsung Galaxy S3.

И сега не знам какво зарядно да взема - оригинлно унверсално 2 амперово ставащо за различни версии на Samsugn Galaxy S, унверсално 1 амперово, оригинално направено конркетно за Samsung Galaxy S3 или някакво друго?

Ще съм ви благодарен ако се включите в темата. Ще се радвам още повече и ако някой след като отговори, се обоснове защо мисли че това, което той е написал е правилното зарядното, което трябва да се купи за Samsung Galaxy S3.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ама ти с всички видове зарядни можеш да зареждаш различни самсунги, че и други марки смартфони и таблети.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#3

2 Ампера е оригиналното

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#4

Купи си което ти е най -изгодно и да не ти пука.Моето НЕО вече втора година го зареждам с каквото ми попадне(включително и някакво зарядно дето завършва с обикновенно USB и въобще не го знам за какво е.ползвам го с преходник и зарежда само моя тел и таба на детето,на жената тела -неще).И досега проблеми-йок.-Wink
ПС:Иначе колегата над мен е в грешка-оригиналното зарядно за С3 и С3нео е 1ампер.Току що погледнах моето което е купено с тела.
Цитирай
#5

Благодаря ви на всички, че се ми писахте!
Може би ще купя зарядното, което е 1 ампер и струва 20 лв.
Не успях да разбера кое е най-подходящо, от това, което прочетох и чух, то ми изглежда по-добрият избор от зарядното с 2 ампера.
Пък дали правилно съм разбрал или не, това вече не знам.
Цитирай
#6

@GeorgiRGeorgiev, ако искаш по-бързо да зарежда по-добре да е 2А.

 
Цитирай
#7

Благодаря ти за отговора.
И аз това прочетох от някои хора, като коментар, обаче също така четох и други коментари в които се пишеше, че телефонът (или батерията) така се разваля или че има шанс да се развали, тъй, като са двойно по-големи амперите от стандартното зарядно, което си върви към Samsung Galaxy 3 телефона (което доколкото разбрах е около 1 ампер).
Цитирай
#8

Оригиналният travel adapter на S3 е 1А. Не те съветвам да си купуваш 2А.
Цитирай
#9

Не е проблем, устройството при заряд си взима колкото му трябва.

Sent from my XT1580

 
Цитирай
#10

Благодаря ви на всички, които писахте по темата.
БОГ да ви пази.
От това което прочетох, си вадя извод, че може би е най-удачно да купя зарядното от 1 ампер, което е 20 лева.
Цитирай
#11

Аз имам оригинален Galaxy S3 и идва със зарядно 3,7V / 1А. Даже с него си зарежда другия ми телефон Galaxy A5 2016 който идва с оригинално зарядно 3,7V / 2А но затопля много телефона и затова зареждам с 1А с който не загрява и телефона изкарва много повече време.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#12

Благодаря и за твоя коментар, skysoft.
Изглежда ще е 1 амперово зарядното.
Цитирай
#13

Ще използвам темата за един подобен въпрос. Защо S3 на жена ми с някои usb кабели се зарежда, а с други - не? В колата имам зарядно с usb от запалката и един noname кабел, който ползвам за моя телефон без проблеми. Но след като се наложи да заредя самсуняка на жена ми, установих, че не зарежда. Пробвах с няколко други кабела и се оказа, че зарежда само с оригиналния кабел и с още един. Има ли някаква разлика в конекторите на самсунг и на другите телефони? Купих един кабел Hama и към него има някакъв преходник, който така и не разбрах за какво служи.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#14

Оохххх филм голям е със зарядните на S3 до ден днешвн не намерих никаква логика. Двата в семейството правеха същите въртели.

Пай сее ...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)