Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Пращене на слушалката по време на разговор
#1

Здравейте, преди време още със стария ми S7 edge black бранд Мтел, бях изненадан от проблем с пращене в слушалката по време на разговор, това се случи след обновяване предполагам или и аз не знам точно кога. 
Първото което си помислих, че е дефект в слушалката, отиде в сервиз, смениха слушалката с чисто нова, но проблема не изчезна. 
Сега съм с вивакомски бранд голд, и отново имам същия проблем. Знам само, че със софтуера ПД1 от април, нямаше такъв проблем.
Вече сериозно започвам да се дразня и не знам къде е точно проблема, дали от сигнала на Мтел, или от софтуера на телефона.  Смятам, че за телефон който струва 1500 лв. това е НЕДОПУСТИМО да е софтуерен проблем ! 
Моля ако има други с подобен проблем, да споделят какво мислят.

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай
Аксесоари
#2

за сега май ъпдейта от Март е най добре, аз планирам да се върна на него скоро, иначе и аз съм с PD1 сега принципно нямам проблем със слушалката.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#3

С последния ъпдейт имах проблем с пращене и шум при разговор, след хард ресет се оправи до сега никакъв проблем

Samsung Galaxy S23 Ultra 512GB Phantom Black 

Цитирай
#4

Хард ресета е най-малкия проблем, но на два различни телефона, да имам един и същ проблем, е малко странно.
Не изключвам и причината да е в "любимия" ми оператор Мтел ....
Понякога се чудя дали няма да е по-добре със софтуера на Мтел.
Ето с този софтуер нямаше проблеми


Model
SM-G935F
Model name
Galaxy S7 edge
Country
Bulgaria (VVT)
Version
Android 6.0.1
Changelist
110166628
Build date
Thu, 04 Feb 2016 06:41:29 +0000
Security Patch Level
N/A
Product code
VVT
PDA
G935FXXU1APB4
CSC
G935FVVT1APB1

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай
#5

нали си на Mtel защо си ползвам firm на Bulgaria (VVT) ? т.е Vivacom ? Бодни му BGL

CSC  качваш ли като флашваш през ODIN ?

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#6

Защото телефона бе закупен така.
Колкото и да се уговаряхме за чист вариант, все пак ми се даде този ...
От тук на сетне знам какво да правя вече, телефон от технополис, да знам какво купувам...
Уж замених черния си телефон за златен, близо 2000 лв съм дал.
И какво излезе ? От мтелски на вивакомски ... Да ми е честито ...
Ако исках Мтелски телефон, щях от Мтел да си го взема, ако исках вивакомски, от Виваком... 
Но аз го взимам от магазин за телефони уж, като разчитам на коректност, но забравям, че живея в България явно ...

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай
#7

Флашваш през ODIN BGL И вече все едно си го взел от технополис не, че има някакво значение ако спреш к'вото не ти трябва през някакъв Disabler.
Пробвай да му флашнеш чист Firm през ODIN (BGL) и виж как ще се държи

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72950

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#8

Колко са хитри ! От Самсунг казват, че трябвало оторизиран сервиз да флашва софтуера, от магазина от къде си взех телефона пък казват: "Няма никакви проблеми през один да си флашваш, сваляш от sammobile, и си ти. Посмъртно вика няма как от sammobile да руутнеш" Само вика репартишън не пускай.

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай
#9

Здравейте ! И аз имам същия проблем като пращене в слушалката за разговори но на S7 GOLD. Телефона е закупен от ЕМАГ.  Ако е възможно ще ми кажете ли дали коя версия на BGL софтуера да кача , дали може да се качват по старите update или само последния да кача, за да не се развали. В момента съм с Италианси Firmwares, така ми го доставиха. И като цяло какво ще ми препоръчате да направя. Благодаря предварително. Smile Smile
Цитирай
#10

И моя прави чалъми явно има доста проблемни бройки но засега го търпя не ми се дава на сервиз и да ги чакам няколко седмици

Phone : Xiaomi Mi 9T Pro 128GB Red Flame
Цитирай
#11

(2016-12-04, 10:38:19)palamarov написа:  И моя прави чалъми явно има доста проблемни бройки но засега го търпя не ми се дава на сервиз и да ги чакам няколко седмици

Ами при мен с два телефона се стигна до оторизиран сервиз и сменена слушалка, но това не реши проблема.
И какво следва ? 
След сменена слушалка ако има проблем на лице  ?
За мен няма обяснение ...

(2016-12-04, 10:11:25)Emil Stoianov написа:  Здравейте ! И аз имам същия проблем като пращене в слушалката за разговори но на S7 GOLD. Телефона е закупен от ЕМАГ.  Ако е възможно ще ми кажете ли дали коя версия на BGL софтуера да кача , дали може да се качват по старите update или само последния да кача, за да не се развали. В момента съм с Италианси Firmwares, така ми го доставиха. И като цяло какво ще ми препоръчате да направя. Благодаря предварително. Smile Smile

Не се решава проблема и със смяна на софтуер ...

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай
#12

Здравейте колеги,

Аз също страдам от подобен проблем.Има ли някакво развитие, дали някой е успял да разбере как се решава тази неприятна ситуация?

Huawei P20
Цитирай
#13

Мисля че с БГЛ софтуера се оправя малко, но не изчезва напълно.

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай
#14

С BTU при мен се реши проблема с пращенето.
Цитирай
#15

Днес и аз установих проблем с правенето след 30 мин разговор направо ми идеше да го блъснат в земята. Принципно говоря със слушалки и не съм обърнал внимание. Ще пробвам и аз да мина на БТУ тъй като ме чакат много разговори тези дни и няма дс го изтрия.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#16

Здравейте колеги, аз също мисля да флашна BTU, но никога не съм го правил.Има ли вероятност да прецакам нещо по телефона ?

Huawei P20
Цитирай
#17

Това масов проблем ли и само след продължителен разговор ли се появява? Може би другите затова не го срещат, защото говорят по-кратко?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#18

Според мен си е напълно усетен фабричен дефект, но се цели да не се създава паника.

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай
#19

Да споделя и аз едно мнение. Вчера флашнах БТУ и пръщенето спря. Явно при мен е било нещо от ГБЛ-а.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#20

Да споделя и аз,при мен също се чуваше голяма ( шльокавица ) в слушалката,телефона е -vodafone germany.Смених доста ромове за които говорим във форума и на всеки след 1-2 разговори се появяваше отново проблема. Преди 3 дни сложих -BGL- ром-а и досега нямам никакви забележки за слушалката,чува се чисто и ясно,даже и при по продължителен разговор.Дано съм помогнал на някой.

Samsung S8+ & Huawei mate 10 lite blue




Цитирай
#21

(2017-02-05, 12:30:24)sonyericsson33 написа:  Да споделя и аз,при мен също се чуваше голяма ( шльокавица ) в слушалката,телефона е -vodafone germany.Смених доста ромове за които говорим във форума и на всеки след 1-2 разговори се появяваше отново проблема. Преди 3 дни сложих -BGL- ром-а и досега нямам никакви забележки за слушалката,чува се чисто и ясно,даже и при по продължителен разговор.Дано съм помогнал на някой.

А като сложи БГЛ ром-а,  ХЕО ли стана csc?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#22

(2017-02-05, 12:38:33)Nikito82 написа:  А като сложи БГЛ ром-а,  ХЕО ли стана csc?

Да...XEO..

Samsung S8+ & Huawei mate 10 lite blue




Цитирай
#23

от вчера проведох няколко разговора(нов апарат, EUR, карта Виваком) и не чувам пращене

                                                                    
Цитирай
#24

Колеги при мен след по продължителен разговор ..след 2-3 минути разговора почва да се чува сякаш...как да го кажа ..през тръба,фуния.На места даже не разбирам събеседника какво ми говори. Има ли някой с такъв проблем.Мисля че с 6.01 нямаше такива проблеми.


Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Samsung S8+ & Huawei mate 10 lite blue




Цитирай
#25

Ако ти или събеседникът ти е на Виваком, от тяхната мрежа е проблемът. Уж се опитват да имат HD voice, ама нещо са го сбъркали. Най-читав е HD voice в мрежата на Мтел.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)