Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Honor 5c [Мнения]
#1

[Изображение: huawei-honor-5c-1.jpg] 
   
Модел - 05.2016
Chipset - HiSilicon Kirin 650
RAM -2GB


Пълни спецификации

Общо взето копие на P9 Lite но без пръстов отпечатък. Реших да сменя моя P8 Lite за този. Та ми е интересно, дали някой, вече е видял да се продава по онлайн пазарите?
Цитирай
Аксесоари
#2

Тук ще се продава като Honor 7 lite (не питай що) и цената му в Технополис е 450лв. Имай предвид, че при модела липсва NFC- да няма изненади...
Цитирай
#3

Имам го почти от месец и съм повече от доволен, за тази цена (419 лв от Технополис) предлага доста неща. Много добър дисплей, камера и приличен живот на батерията, сензора за пръстови отпечатъци работи доста бързо. Най-новата версия на андроид 6.0 + Emotion UI 4.1 на Huawei лично на мен ми е супер удобна и има доста екстри, някои са скрити и от време на време ги намирам случайно (като например прибиране един към друг два пръста по дисплея вади меню да скриеш ненужни приложения, или натискане на два пъти бутона за намаляване на звука включва камерата) и още доста други. Телефона се води нещо като поорязана версия на P9 Lite, но за тази разлика в цената според мен избора е ясен.
Цитирай
#4

Кажи откъде да намеря силиконов кейс и протектор, за това чудо от БГ ?
За едни клиенти взех 2 апарата p9 lite и Honor7 lite.
Ето малко снимки за сравнение:
Вляво е п9, вдясно е х7л

[Изображение: 2016_08_09_12.jpg] [Изображение: 2016_08_09_12.jpg]  [Изображение: 2016_08_09_12.jpg][Изображение: 2016_08_09_12.jpg]

Ето гугъл как идентифицира 7 лайт Smile
[Изображение: 2016_08_09_13.jpg]

p.s. едно бързо нощно фото:

[Изображение: 2016_08_09_21.jpg]
Цитирай
#5

И няколко дневни на ауто режим:
[Изображение: 2016_08_10_19.jpg] [Изображение: 2016_08_10_19.jpg] [Изображение: 2016_08_10_19.jpg]
Цитирай
#6

(2016-08-09, 18:48:48)emzo написа:  Кажи откъде да намеря силиконов кейс и протектор, за това чудо от БГ ?
За едни клиенти взех 2 апарата p9 lite и Honor7 lite.

За сега не съм намерил никъде в  БГ аксесоари за Honor-а, варианта е чужд сайт, иначе телефона върви с перфектно сложен протектор.
Цитирай
#7

От няколко дни съм с него, телефонът е супер за тия пари. Хубав дисплей, бързина, приятен потребителски интерфейс, и много добра батерия, прави по 6 часа екран. Единствено камерата е на средно ниво, но прави горе-долу прилични снимки.

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
Цитирай
#8

Някой ползва ли Honor 7 Lite ?
Може ли да ми сподели дали има по-нов софтуер от B100 ?
Цитирай
#9

Няма. Пък и за какво ти е, засега и един бъг не съм открил, всичко работи перфектно.

Honor 7 lite via Tapatalk
Цитирай
#10

Това не е Samsung ,че да лежиш на една кълка 100 години Smile
Цитирай
#11

Само питам, информативно.
Наистина човека, който го ползва, един бъг не е намерил.
Цитирай
#12

...просто са спрели до там,ако намери нещо костъм ром от XDA ,да потърси там
Цитирай
#13

Имали друга разлика между Honor 5c и 7lite освен пръстовия отпечатък?
Ако не, може да се добави в заглавието на темата за да е по-ясно.
От няколко седмица съм с Honor 7 lite и впечатленията са ми добри. не съм имал проблеми за сега, а и повече от това едва ли ми е нужно и като хардуер и като софтуер.

honor NEM-L21 (7lite), Nougat 7.0
SAMSUNG GT-N8010 (GALAXY NOTE 10.1), Jelly Bean 4.1.2
Цитирай
#14

Не. Само отпечатъка.

Honor 7 lite via Tapatalk
Цитирай
#15

Единствения бъг, който съм забелязал засега, е ужасно дразнещ и е с Вайбър. Понякога не получавам навреме изпратени неща по Вайбър, примерно след 20 минути получавам текст или емотикони. Мислех, че е заради заспиването, нали има разни настройки, задал съм Вайбър да няма никакви ограничение, винаги да е буден, да е защитено приложение и т.н. Никакъв ефект няма. И прави тия мизерии когато му скимне. Няколко дни всичко е ок, после ми прави тоя номер. Случвало се е дори да трябва да рестартирам, за да получа това, което са ми писали във Всйбър. За мен проблемът е ужасно дразнещ, ползвам много това приложение и ако не го оправят, това ще е причината да сменя марката.

Honor 7 lite via Tapatalk
Цитирай
#16

Ами не, не е бъг, всичко е до настройки.

Има 3 решение на проблема:
1. настройка на правилните места
2. вайбър да стане системно приложение (root)
3. DOZE off (root)
Цитирай
#17

А, хич не е... За мен е бъг на emui.

Honor 7 lite via Tapatalk
Цитирай
#18

На моя го няма проблема !
Цитирай
#19

Можеш ли да ми кажеш какви настройки си задал на Вайбър? Странното е, че при мен го прави дори при буден режим, ползвам телефона, дори ползвам Вайбър, приятелката ми ми казва изпратих ти еди кво си, а аз не го получавам, а чак след 20 минути примерно го виждам. Просто няма логика.

Honor 7 lite via Tapatalk
Цитирай
#20

(2016-12-08, 17:38:06)whitehart написа:  А, хич не е... За мен е бъг на emui.

Honor 7 lite via Tapatalk
Не зная дали е бъг на Emui, но това бе причината на предния ми телефон с Windows да спра да ползвам Viber и да търся алтернатива. Хора ми пишат, аз получавам съобщенията на следващия ден, пращам съобщения, а ми казват че нищо не съм пратил. Тъпото е ,че с пъравата версия, която си инсталирах си работеше перфектно, но след поредният ъпдейт се омазаха нещата. Сега го ползвам в краен случай, когато се налага, и поради това не мога да кажа има или не проблем ( за момента не съм забелязал), без да съм пипал нищо по настройките.
Цитирай
#21

Аз да попитам  има ли рут за  Онора?
Цитирай
#22

Има много отдавна.
Цитирай
#23

И аз от една седмица имам Honor 7 Lite и за сега съм доволен от телефона като цяло. Има обаче някои неща с които не мога да се справя към момента:
1.Не можах да открия от къде мога да си спра вибрацията, която се появява когато набираш номер и отсрещната страна вдигне. 2.Също така не открих никъде статистика за общия брой минути за изходящи и входящи разговори.
3.В настройките на менюто за управление на трафик на данни при първоначално поставяне на СИМ картата и избран неограничен трафик. Понеже предишният ми план беше без включен Интернет трафик зададох стойност 0. След като си активирах нов план с включен Интернет трафик се опитах да си върна настройката, но по никакъв начин не мога да задам неограничен трафик, мога да задам стойност от 0 до 999999 GB, което ми се стори странно.

Asus Memo Pad HD7 Blue
Huawei Honor 7 Lite (5c) Gray
Цитирай
#24

(2016-12-14, 10:20:05)emzo написа:  Има много отдавна.

Ако може малко повече информация колега. Как стават нещата с apk. програма за PC или по сложно?
Ако може линк с информация или да напишеш едно кратко напътствие ако не те затруднява.
За което ти благодаря предварително.
Цитирай
#25

Гугълни, но като цяло процедурата е :
- bootloader unlock, след ънлок телефона се форматира
- flash TWRP
- flash SuperSu

Виж дали случайно няма кингруут или нещо друго такова, но преди няколко месеца нямаше.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)