Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Honor 5c [Мнения]
#26

Е то е ясно че ще се пита чичко Гугъл но се надявах на по изчерпателна информация преди това.
Исках ако може да мина по съкратения вариант. Big Grin   Сега почвам четене и ровене да разбера как се случват нещата. Bu Благодаря.
Някой друг ако е рутнал Honor 7 lite моля да напише как става.
Цитирай
Аксесоари
#27

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=761127 ако си на ти с руския.
Цитирай
#28

Мерси, руския ми е като втори език. Big Grin
Весели празници.
Цитирай
#29

Един съвет, понеже аз поне никъде не намирам стоковия ром - направи си пълен бек ъп с TRWP Wink
Цитирай
#30

Това ще направя задължително. Защото съм се парил така с друго устройство за което нямаше пак ром за него.
Така пишат и в руския форум. За сега прочетох само набързо но не ми е ясно всичко още. Няма да бързам
да го рутвам  за  да няма изненади след това. Storstark
Цитирай
#31

Вече няколко приятели ми казват, че при разговор гласът ми звучи глухо и с металически оттенъци,на моменти с прекъсване. При разговор във Вайбър проблемът не съществува, само с телефонията. Някой от другите собственици да се е сблъсквал с подобен проблем?

Honor 7 lite via Tapatalk
Цитирай
#32

Да при мен се е случвало,само при при слаб обхват.Зададено ми е автоматично да сменя режимите на връзка.Не съм пробвал при отделно зададени как ще е.
Цитирай
#33

(2016-12-14, 15:35:07)johnnie_ написа:  И аз от една седмица имам Honor 7 Lite и за сега съм доволен от телефона като цяло. Има обаче някои неща с които не мога да се справя към момента:
1.Не можах да открия от къде мога да си спра вибрацията, която се появява когато набираш номер и отсрещната страна вдигне. 2.Също така не открих никъде статистика за общия брой минути за изходящи и входящи разговори.
3.В настройките на менюто за управление на трафик на данни при първоначално поставяне на СИМ картата и избран неограничен трафик. Понеже предишният ми план беше без включен Интернет трафик зададох стойност 0. След като си активирах нов план с включен Интернет трафик се опитах да си върна настройката, но по никакъв начин не мога да задам неограничен трафик, мога да задам стойност от 0 до 999999 GB, което ми се стори странно.


Открих още нещо, което ме подразни. Проблемът обаче мисля, че си е в Андроид 6. Когато си настроя мейл клиента да ползва pop3 протокол (тъй като мейл сървъра който ползвам поддържа такъв), изтеглям входящите мейли на телефона, след като изтрия входящите мейли от сървъра (ползвам друг клиент на лаптопа си, който е настроен при изтегляне на входяща поща да я изтрива от сървъра) при следваща синхронизация вече приетите в телефона мейли изчезват (тъй като явно синхронизацията проверява дали са налични на сървъра) и ако има нови само те остават, докато не ги изтрия от сървъра и т.н. Поради разни причини не желая мейлите да седят постоянно на сървъра и в момента не мога да си ползвам телефона пълноценно за приемане на поща. Някакви идеи за справяне с този проблем?

Asus Memo Pad HD7 Blue
Huawei Honor 7 Lite (5c) Gray
Цитирай
#34

(2016-12-17, 18:00:53)emzo написа:  Един съвет, понеже аз поне никъде не намирам стоковия ром - направи си пълен бек ъп с TRWP Wink

Напротив има: http://www.hihonor.com/bg/support/detail...C_ID=91914
Това е версия NEM-L21C432B100 като от скоро има някакъв ъпдейт до версия NEM-L21C432B130, с Firmware  Finder я намирам, но OTA ъпдейт поне аз още не съм получил. В changelog-а пише следното:
Код:
Тази актуализация оптимизира действието във фонов режим на Google Duo и WhatsApp за по-добра практическа работа. [Оптимизации] Оптимизирано бе действието във фонов режим на Google Duo, което ви позволява да провеждате по-стабилни видео обаждания. Оптимизирано бе действието във фонов режим на WhatsApp, което ви позволява да получавате известия за нови съобщения при изключен екран. Оптимизирана бе функцията за NFC, като вече е активирана по подразбиране, когато устройството ви е включено. Предоставено бе Wi-Fi покритие в Гренландия. Разширено бе покритието за роуминг. Оптимизирана бе визуализацията на текстовите елементи на потребителския интерфейс. [Бележки към актуализацията] 1. Ако срещате проблеми по време на актуализацията, моля да се свържете с горещата линия на отдела за обслужване на клиенти на Huawei или да посетите упълномощен сервизен център на Huawei за съдействие. 2. Тази актуализация няма да изтрие личните ви данни, но препоръчваме да направите резервно копие на важната информация, преди да започнете да актуализирате.

За повече инфо за каквото и да е за телефона можете да следите тук: http://forum.xda-developers.com/honor-5c
Има интересни неща там, като почнем от голямо разнообразие на теми (малко прецакват шрифта на телефона обаче, даже има специална програма в маркета с която да се върне стария шрифт, но има добри попадения), инфо как да се рутне телефона и да се сложи рекавъри. За мен най-важното е, че има подробно обяснение как да се активира OTG функцията, но тя също иска рут, а такъв все още не съм правил тъй като чакам да видя дали и кога ще дойде ъпдейт до Андроид 7, а не ми се занимава след ъпдейта да връщам стоков ром и да ъпдейтвам през ОТА..
Цитирай
#35

На руския сайт има ето този:NEM-L51C432B120 FullOTA
Но и аз май ще изчакам да видя дали ще получим 7-цата.
Цитирай
#36

(2016-12-20, 22:48:15)yvor написа:  На руския сайт има ето този:NEM-L51C432B120 FullOTA
Но и аз май ще изчакам да видя дали ще получим 7-цата.
Европейската версия на телефона е Nem-L21, така че тази версия не е точно за нашите телефони

Изпратено от моят NEM-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#37

Супер, но до скоро го нямаше и b100.
Цитирай
#38

Хора на жената Honora-a постоянно губи сигнал на неопределени места и прекъсва връзката,пробвах да го сложа само на 3G,но пак е същото,от време на време отсреща я чуват много слабо,но след рестарт се оправя.Ще идва ли скоро ОТА ъпдейт някакъв по дяволите,при мен на P9 LITE всичко си е наред и нямам ядове,само веднъж ми загуби сигнал,но след първия ъпдейт няма такива проблеми.
Цитирай
#39

(2016-12-21, 10:54:56)murdzhev написа:  Хора на жената Honora-a постоянно губи сигнал на неопределени места и прекъсва връзката,пробвах да го сложа само на 3G,но пак е същото,от време на време отсреща я чуват много слабо,но след рестарт се оправя.Ще идва ли скоро ОТА ъпдейт някакъв по дяволите,при мен на P9 LITE всичко си е наред и нямам ядове,само веднъж ми загуби сигнал,но след първия ъпдейт няма такива проблеми.

Според мен апарата на жена ти може да е дефектен, а да не е от софтуера. Пробвал съм го на роуминг на места със страшно слаб обхват, понякога трудно се закачаше за мрежа, но закачи ли се един път е чук и бях с почти пълен обхват, а други хора с всякакви други марки телефони едва успяваха да говорят. Така, че пробвай да върнеш заводски настройки, ако не помогне според мен го дай в сервиз.
Цитирай
#40

При мен продължават проблемите с Вайбър и все повече се дразня, май ще го сменям телефончето. Абсолютно всички разрешения и приоритети съм му дал на вайбъра, и пак прави мизерии. Съобщенията идват когато си поискат. Понякога веднага, понякога 2 часа след изпращането им. Хората около мен нямат подобен проблем с други телефони, от което се налага изводът, че проблемът е при мен.

Honor 7 lite via Tapatalk
Цитирай
#41

А пробвал ли си с по-стара версия на приложението?

 
Цитирай
#42

Не, не съм. Ще пробвам...

Honor 7 lite via Tapatalk
Цитирай
#43

(2016-12-22, 10:49:01)whitehart написа:  При мен продължават проблемите с Вайбър и все повече се дразня, май ще го сменям телефончето. Абсолютно всички разрешения и приоритети съм му дал на вайбъра, и пак прави мизерии. Съобщенията идват когато си поискат. Понякога веднага, понякога 2 часа след изпращането им. Хората около мен нямат подобен проблем с други телефони, от което се налага изводът, че проблемът е при мен.

Honor 7 lite via Tapatalk
Предполагам си пробвал всичко това:
Код:
Each device is different, but here are some things to try.

1. Phone Manager > Power saving > Protected apps > (Make sure whatsapp is protected)
2. Phone Manager > Power saving > Settings > Keep mobile data on when sleeping (Make sure this is on)
3. Phone Manager > Notification center > Whatsapp > (Make sure all notification methods are on, and check priority display if you want to give them priority interruption status)



Виж какво намерих: http://itechify.com/2016/02/01/how-to-fi...artphones/
По-точно това:
Код:
Above solution has proved to work for many Huawei smartphones including Huawei Honor 7, Mate 8 and P9 lite. If you are still missing notifications on Huawei. Then try the below method.

   Download and install Quick Sync Settings from Google Play Store on your Huawei Phone.
   Go to Settings -> Accounts -> Google -> Enable App-data Sync.

   Now Whatsapp, Facebook, Hangout and all other application’s push notifications will work even when the app is closed.

Enjoy those important notifications again.!

Ако и това не помогне ето какво намерих по-надолу в едно от мненията:

Код:
Linz
on September 22, 2016 08:31:01

Hi.
Tried all the above, no joy.

Then discovered that there is a hidden default setting in the gmail app itself which was preventing notifications!

Go into your settings in the app, and into your account, go to “inbox sound and vibrate” and check.the “notify for every message” option…!

Hope this helps, it worked for me.
Цитирай
#44

Мерси, приятел. Направих всичко това, да видим ще има ли ефект...

Honor 7 lite via Tapatalk
Цитирай
#45

И в краен случай DOZE OFF !
Цитирай
#46

Между другото сега се сетих че има нещо като сервизно меню: *#*#2846579#*#*
Повечето неща нямам идея какви са, някой ако има представа кое какво е да каже моля.
Цитирай
#47

(2016-12-21, 20:03:47)Stan.t. написа:  Според мен апарата на жена ти може да е дефектен, а да не е от софтуера. Пробвал съм го на роуминг на места със страшно слаб обхват, понякога трудно се закачаше за мрежа, но закачи ли се един път е чук и бях с почти пълен обхват, а други хора с всякакви други марки телефони едва успяваха да говорят. Така, че пробвай да върнеш заводски настройки, ако не помогне според мен го дай в сервиз.

Пробвахме с хард ресет,нямаше проблеми един ден и после пак,май ще го носим в сервиз.Чува ли се нещо за ОТА ъпдейт,или нъцки ????
Цитирай
#48

стартирана е тестова програма за НУГАТА,така че имай търпение....
Цитирай
#49

Аз искам някакъв ъпдейт да дойде за 6-та,за да изчезнат евентуално тези проблем,защото не ми се занимава със сервизи.Сега писах на Huawei,да видим какво ще отговорят.
Цитирай
#50

(2017-01-06, 13:36:32)doktora написа:  стартирана е тестова програма за НУГАТА,така че имай търпение....

За сега само за Индия е тестовата програма и няма никакви срокове, но имам надежди до края на месеца да дойде ОТА ъпдейт.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)