Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Meizu M2 - въпроси
#1

Здравейте колеги,

Преди около ден-два се сдобих с дълго бленувания Meizu M2, втора ръка (с Meizu M2 Note навремето не ми се получи - прекалено голям ми беше). Обаче, тука обаче възниква проблем - телефона очевидно е внос от Полша (или региона) и версията на flyme-а е 4.5.3O. Колкото и да четох, не можах да разбера мога ли от нея да ъпдейтна към I версията, по възможност към 5-цата (макар че, на сайта на flyme-а има само версия Flyme 5.1.6.0G, която не знам дали става или не) или ако не към Flyme 4.5.4I?

И друго - ако го руутна телефона, то после ако трябва да го ънруутна по някаква причина, как ще стане това при положение, че няма как да префлашна системата, тъй като версия 4.5.3O няма от къде да я сваля?

И последно един по-специфичен въпрос, който е малко вероятно някой да има отговор на него - ползвам Facebook Lite. На стария ми телефон (LG G2 Mini) приложението върви изключително плавно. На Мейзу-то обаче яко сече - някаква идея как може да се оправи това?
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей. Сигурен ли си,че е О накрая на версията? Ако е с международната версия трябва да е I. На майка ми купих преди месец същия тел, но нов от магазин. И той е от дистрибутора TCCM , които продават Мейзу със заключен флайм акаунт. Но това не пречи и телефона си бачка супер. Беше с версия 4.5.3, но нямам спомен дали е O или I накрая. Изтеглих си от сайта на Мейзу и си го ъпдейтнах по стандартния начин до 4.5.4I.
Дано съм ти помогнал.

п.п.от рутване не разбирам и там съм гола вода
Цитирай
#3

Здравей колега,

Да. С О е накрая (и да - има такава версия, не съм в грешка - в линка, който съм пуснал горе, се дискутира тази версия, но без да се казва нищо конкретно по въпроса с ъпдейта). Мога и скрийншот да пусна, ако мислиш, че греша.
Цитирай
#4

А не, вятвам ти. Ами не знам,какво ще стане ако ъпдейтнеш до I. Но ние с тел. От TCCM нямахме проблем.
Цитирай
#5

Така е, но както каза ти по-горе, вие сте били с версия I. И си ъпдейтвал от I към I пак (това на Note-а съм го правил). Така че, се надявам някой запознат колега да се изкаже.
Цитирай
#6

Не споря. Просто споделям моя опит с телефона. Успех!
Цитирай
#7

В крайна сметка да споделя - ъпдейтнах към 4.5.4I. Ъпдейта мина без проблеми (това, след като прочетох в един форум, че такова действие е възможно).
Цитирай
#8

ЧеститоSmile
Цитирай
#9

Как мога от по-висока версия да мина на по ниска? В момента съм на 5.1.8.0Y  и имам проблем - не ми се зарежда телефона докато е включен...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)