Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI4i Бързо изтощаване на батерията
#1

Здравейте преди 5 дни закупих нов Xiaomi mi 4i,и ми прави впечатление че батерията се изтощава много бързо,имах доста по-голями очаквания заради капацитета ,изкарва ми около 16-17 часа без много човъркане на телефона.Наи-голямо впечатление ми прави като оставя телефона зареден на 100 % като го оставя 4-5 часа без включени wi-fi И 3Г ми хаби около 15 %.Ако може да някои да ми помогне ще съм му много благодарен !
Цитирай
Аксесоари
#2

С кой ром е телефона. Дай скрийншоти от потреблението на батерията и провери в security-permissions-autostart какво тръгва да работи при включване на телефона
Цитирай
#3

Miui 7.3.1 global stable.
Колега да премахна ли тезо които са на автостарт ?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#4

Тези, които не ти трябват - просто ги деактивираш в автостарта. Задай и затваряне на приложенията след изгасване на екрана..

Sent from my XT1580

 
Цитирай
#5

Благодаря колеги,махнах autostart проложенията и батерията няма нищо общо Smile
Цитирай
#6

От къде се маха този autostart, ако не е тайна?
Цитирай
#7

Security-permissions-autostart
Цитирай
#8

Нещо при мен не го намирам това security...
Цитирай
#9

Да не си на български


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#10

Благодаря много. Не, просто съм свикнал да ми е в settings и изобщо не се бях досещал, че може да е като приложение... Big Grin
Цитирай
#11

И аз има(х) такъв проблем, рязко спадане на батерията без да се ползва телефона. На първо време:
1. Спиране на ненужните приложения от аутостарта.
2. Спиране на синхронизациите
3. Архивиранено на гугъл да се спре, ако може. при мен може само на wi fi режим да го привключа
4. може да деинсталираш ненужди гугъл апп-ове, като снимките, игри, филми, музика ала бала. аз оставих само гмайл, ютуб и мапса.

ZTE Blade Q=> Xiaomi mi4 2 gb
Цитирай
#12

Гугълските на глобален без руут могат само да се забранят
Цитирай
#13

Здравейте, аз имам същия проблем, който започна преди 1-2 седмици. Зареждам телефона сутринта, без много използване вечерта е на 50%, а на сутринта се е изключил, защото през нощта батерията е паднала. Току-що направих изчистване на аутостарта и оставих само Messenger & Viber, но така или иначе нямаше много други включени приложения.
Дали може да има друга причина? През декември телефонът ще стане на 1 г. Също така отдавна не съм имала ъпдейт, сегашната версия е 5.12.11, макар че отгоре пише MIUI 7.


Цитирай
#14

Може и от ROMa да е. Какъв е той?

 
Цитирай
#15

На 2-3 пъти и на мен ми се случи да оставя телефона на около 35-40% при лягане и сутринта да се е изключил. Преди време имах няколко подобни случки с едно sony z1 compact, започваха някакви процеси и за отрицателно време батерията падаше. Е, за 14 месеца откакто съм с Mi4, 2-3 пъти е допустимо да се бъгне Big Grin Smile

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#16

(2016-11-12, 10:21:20)NoMaD написа:  Може и от ROMa да е. Какъв е той?

В кое меню се проверява това?


Цитирай
#17

Там където пише 5.12.11.
Трябва да пише xiaomi.eu или друго. Въпросът е че ъпдейта може да е проблем, защото първо трябва да се съберат дяловете в един, след това да мине към андроид 6... И след това препоръчвам ресет. Може да е и омазан ром от търговец
Цитирай
#18
Video 

Ето скрийншот, за това ли ме питахте?
.png Screenshot_2016-11-12-12-43-36_com.android.settings.png Размер: 62.41 KB  Сваляния: 32


Помолих момчето, от коеот го купих, да ми инсталира европейската дивелъпър версия, защото сама не можех да я сменя. Това беше миналия декември, а проблемите започнаха сега. Кой може да ми помогне с преинсталация или обновяване?


Цитирай
#19

Значи, твоя модел е 3G версията на Mi4 като за начало.
Въпросът е дали тази версия 5.12.11 ти е събрала дяловете...
Това за съжаление няма как да сме сигурни дали се е случило.

И вариантите са 2.
1. Вариант: Ако не държиш на българския език - сваляш 7.1.1.0 Global Stable и го инсталираш през МиФлаш - веднага след като зареди телефона ще получиш ъпдейт до 7.1.2.0, който ще събере дяловете и след това ще има ъпдейт до MIUI 8 с Андроид 6.0 (сега си с 4.4.4)
2. Ако държиш на българския: тогава можеш да продължиш да ползваш xiaomi.eu ромовете, но ще трябва ръчно да ъпдейтваш, или можеш да минеш на Global Developer Версиите - те имат български и седмични ъпдейти
!!! Но задължително трябва да разбереш дали са ти събрани дяловете иначе няма да мине инсталацията на Android 6 !!!

Mi Flash: http://api.bbs.miui.com/url/MiFlash
Global Stable 7.1.1.0: http://bigota.d.miui.com/V7.1.1.0.KXDMIC...7f97a0.tgz

Tрябва да решиш какво искаш, да се убедиш че дяловете са събрани (повтарям го защото фабрично телефона идва с два системни дяла и точно около този ъпдейт 5.12.11 и 7.1.1.0 стават най-големите омазвания)
И тогава вече вариантите са много.
Приготви се психически, че може да се наложи да се ресетнат фабричните настройки
Цитирай
#20

Дяловете не ги ли събира 5.12.17, а 5.12.11 е последната с два дяла.
Според мен по-добре да се потърси кое приложение хаби батерия и дали изобщо телефонът заспива, че следващите версии на ROM-a не са никак по-добри от текущия.
Най-лесно става с Wakelock Detector, там ще се види кое работи постоянно:
https://play.google.com/store/apps/detai...ctor&hl=bg
Трябва да му се дадат рут права от вграденото приложение "Оптимизация".
В последно време Google Play прави доста мизерии и не дава телефонът да заспива, при мен се е случвало направо да започне да грее телефонът, както си стои в джоба. Дори и отписване от акаунта пак оправя положението, а най-добре спиране на процеса. Всичко това се вижда в Wakelock Detector.
Това се получи и на мой-познат със Samsung.
Освен това, Wiber и Messenger са най-лакомите андроидски приложения, голяма вероятност има те да са виновни.
И на края, преди префлашване, може да се пробва едно връщане до заводските настройки, Wipe на кеша и датата или WipeAll. Естествено всички приложения се губят.
Това е моето лично мнение - да не се бърза с префлашване.
П.П. Mi акаунта е същата глупост, много често държи телефона буден и го топи.
Цитирай
#21

С андроид 6.0 е доста по-добро управлението на пърмишъните и производителността на телефона. За дяловете и аз спомням нещо за 5.12.17, но съм 100% сигурен за 7.1.2.0 и затова предлагам предната версия като вариант
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)