Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Намокрен телефон
#1

Добър вечер! Днес бяхме на басейн с приятели и решихме да си направим подводно селфи! Всичко беше на ред, докато не потопихме телефона във водата! след като го потопихме той изгасна. Телефона е Samsung galaxy s5 neo. И преди съм намокрял телефона, гмуркал съм се с него и не му е имало нищо! Преди да го потопя прегледах капачето, дали е уплътнило хубаво! След това пробвах да го включа, но нищо.. оставих го на слънце с извадена батерия. После пак пробвах да го включа, но нищо! Прибрах се вкъщи и го сложих в купа с ориз, там стоя 2 часа, след което сложих батерията и като се опитах да го включа стигна до логото "Samsung Galaxy S5 Neo" и не мърда. Мислех да изчакам малко, ама ме беше страх, да не би да стане нещо, а все пак като се включва има надежда да е здрав! Може ли мнение или съвети? Благодаря!
Цитирай
Аксесоари
#2

Явно си е за сервиз - не му е понесло гмуркането.

Sent from my XT1580

 
Цитирай
#3

Благодаря
Цитирай
#4

Остави го поне два дни да съхне и тогава го пусни.
Цитирай
#5

Телефона ако е изтърван има вероятност част от оплътненията да са се скапили. Но според мен задължително е за сервиз.

Google Pixel 8 Pro Bay 256GB
Цитирай
#6

Извади батерията и капачето. Телефона да стои на слънце цял ден.
Ако после не запали е явно за сервиз.
Цитирай
#7

Телефона се включва, стой на логото 5 минути и после се включва. И след това тъча не работи. Работят само бутоните(и сензорните)
Цитирай
#8

Поизчакай го, може да се съживи. Но естествено не много.
Моят самсунг S2 (хехе, но и случката беше отдавна) по нещастен случай падна в една кофа с вода. Беше без капак, понеже често сменях сим картите и като си бях вкъщи го оставях понякога без капака.
При падането батерията изхвръкна от тела, видях как се отдели, когато потъваше телефона.
Веднага го изкарах, май около 2 секунди беше във водата, понеже реагирах и го извадих. Течеше като мокър парцал.
След 15 минути реших да го включа след като се опитах да го подсуша на една духалка (сушене с мярка ..)
Нямаше ефект. Камерата на гърба беше някаква бяла, мътна .. След 30 минути почна да стига до логото и да се изключва. Тогава си казах, че ще има живот в този телефон. След 1 час от потапянето вече работеше.
След 2 седмици го разглобих и го почистих със спирт (водата в тази кофа беше мръсна) и някакъв друг препарат, който ми го даде баща ми. Имаше проблем в буксата за зареждане - зареждаше се само, когато е изключен телефона. След този препарат се оправи. Телефона до ден днешен работи безупречно (случката с кофата беше през 2013г) и за мен е най-сполучливия модел на Самсунг и може би, тази марка за мен е една от най-здравите и сполучливите.

Естествено има си различия в ситуацията с твоята, но може да стане нещо. Все пак нали е воден моделът ти Smile
Ако има гаранция - смело към търговеца.
Ако няма - не знам какво бих ти препоръчал
Цитирай
#9

Той телефона има гаранция! Обаче ме притеснява, че ще откажат да го поправят или сменят, нищо, че модела е водоустойчив..
Цитирай
#10

Няма как да ти откажат.
Дори и да са пропуснали капачетата, следва да направят тест и да проверят дали пропускат. След като нямаш вина и си положил всички необходими грижи, които следва да си направил преди потапянето му в басейна, не следва да се притесняваш.
Занеси го. При Сони наскоро се появиха забрани да се потапят в хлорирани басейни, със Самсунг не съм запознат. Дори и при тях да има, нищо не пречи да го измиеш на чешмата да се отмие хлор или каквото има. Пък ти им кажи, че само си го измил и е пропуснал или си говорил докато е валяло дъжд. И ако грешна нека някой ме поправи, но IP е международен стандарт/сертификат, което не е нещо за подценяване и пренебрегване. Производителя следва да гарантира за него, щом го предлага/включва като черта от телефона.
Цитирай
#11

Разбирам, ще изчакам до понеделник и ще го занеса в Технополис да видя какво ще ми кажат! Благодаря за съвета! Smile
Цитирай
#12

Ако можеш закарай го най-добре в официален сервиз на Samsung. Там директно ще ти кажат кво и що. Иначе ще чакаш близо месец докато получиш отговор. И ако не ти я признаят гаранцията ще трябва да си плащаш и транспортните разходи, но нз колко лев са.

Само българин може да пропие парите си, заедно с човека, от когото ги е взел назаем!!!
Samsung Galaxy S9 
Цитирай
#13

(2016-07-02, 15:25:35)wakky98 написа:  Разбирам, ще изчакам до понеделник и ще го занеса в Технополис да видя какво ще ми кажат! Благодаря за съвета! Smile
Директно го носи в сервиза, след като има гаранция.

 
Цитирай
#14

Отстоявай си правата, колега купил си си водоустойчив телефон, щом се е прецакал от вода, при положение, че си спазил нужното като го мокриш, са длъжни да се заемат. Не им давай да си измислят глупости.. Какво има да го чакаш 2-3-5 дена, при положение че му трябват от няколко минути, до максимум няколко часа, за да заработи пълноценно... Носи го, както казаха колегите - най-добре в официален сервиз, и да ти го правят ли, сменят ли, каквото там.. Smile
Цитирай
#15

Ами в официалния сервиз ще приемат ли гаранцията, защото аз мисля, че само от там където си го купил ти е приемат или трябва да си платя в сервиза. И не знам къде има сервиз в Монтана или в околността.
Цитирай
#16

Спестяваш си просто време, ако се обърнеш към сервиза при гаранционно събитие.

Sent from my XT1580

 
Цитирай
#17

Може ли малко по-подробно, не разбрах дали гаранцията важи в сервиза на Samsung, като телефона е закупен от Технополис? Благодаря
Цитирай
#18

Важи, колега Smile
Цитирай
#19

Технополис и всички подобни магазини са прекупвачи, те вземат стоката продават я през % и при рекламация се връща към сервиз оторизиран от марката. Ти можеш да идеш директно в сервиза или да го дадеш на технополис, защото си го купил от тях и те да го върнат. Практиката на тези магазини е да държат поправената стока на склад, звънят след 15-20 дни да си мислиш, че се работи върху проблема през това време. Ако пратиш на сервиза те като го оправят гледат да го чистят веднага, за да не трупат пък те в своя склад, защото те нямат кирия от теб, парите за рекламацията не се плаща от клиента(тебе), а от производителя по предварителни договорени отношения.
Когато е възможно заобикаляте паразитите. Към гаранцията обикновено има прикрепен лист със сервизите и техните контакти, ако случайно няма дори и да питаш в търговския обект трябва да ти кажат.
Цитирай
#20

"Рекламацията ви е неоснователна".. защото телефона бил изпускан и е леко чукнат..
Цитирай
#21

Не се отказвай колега, те само това чакат. Търси си правата, КЗП и тн. За едно ЛЕКО чукнато (ако наистина е такова), не би трябвало да ти отказват.
Цитирай
#22

Здравейте, темата е стара, но е с най-скорошен отговор по темата, та затова ще опиша моите впечатления. Имам Samsung Galaxy s5 от декември миналата година. Преди месец паднах в канал в Амстердам и телефонът беше на около метър дълбочина. След това така и не се включи. Не съм правил никакви гимнастики с ориз и тем подобни. В крайна сметка го занесох в Технополис (откъдето беше купен) и го оставих за рекламация. Не съм казвал мокрен ли е, не е ли. То така или иначе се разбира, веднага щом влезе в сервиз. Това се случи на 12.10.2016г. На 27.10.2016г. получих sms с текст, че телефонът е отремонтиран и мога да отида да си го получа. Сменили са му дисплея, дънната платка, камерите и панела. Гаранцията ми продължава и е удължена с дните, в които е бил в сервиз (нормално).
Цитирай
#23

Здравейте и от мен, бях писал за въпросният проблем на моя S5 Neo, но го бях писал в друг подфорум, но както и да е...   Visslar Реших да не отварям нова тема, а направо тука да пиша.

Първо на първо искам точен и детайлен отговор за следното!!!
 
>>>>S5 Neo води ли се водоусточив смартфон като S5 или поради факта че няма за защита там за зарядното не е от водоусточивите? Или просто е водоустойчив от сорта просто ако разлея чаша вода??  Huh  <<<< 

Та преди известно време, юли месец тази година бях на море и изведнъж реших да си пробвам телефона под вода, обаче не в басейн, а в морето. Направих си там няколко опита за селфита и видео под водата, макар че гледах бързо уж да го изваждам от водата, че не бях нали на 100 процента сигурен дали е такъв модел.
Та така, след втори или трети опит на телефона дисплеят започна сякаш да не работи при допир, макар че си светеше, аз с гласова команда си правих селфита. И вече след четвъртото или петото потапяне дисплеят ми изгасна и така 5 дена подред не работеше, чувах го как се включваше телефона, обаче нищо не се виждаше, слагах го на слънце и да изсъхне, махнах нали и батерията отделно, но нищо.
Вече след като се прибрах от морето и отидох в Теленора и тръгнахме да го включваме и той си заработи, обаче после като си го ръчках и реших да включа камерата и осъзнах какво се е случило отделно с него - предната камера не работи и дава грешка при избора и трябваше отделно да чистя данните за камерата че да може да използвам поне задната ....  дори и като използвам разни приложения - от сорта на Инстаграм, Скайп, Месинджър или Снапчат ... някой от тях даже при опити да избера предната камера и се затварят(спец. Инстаграма и Скайпа)

Вече от както го разбрах това за камерата и се чудя и чудя дали има смисъл да го пращам на сервиз с гаранция дето ми е, че да ми го върнат с твърдението че сам съм си виновен че не работи камерата, дори да твърдя че сякаш е софтуерен проблем, те със сигурност ще открият вътре остатъци от морска сол може би. 
Гледах по-горните мнения, обаче не знам ... в Плевен не съм чувал много много, ама намерих това като сервиз за Самсунг, не знам ако наистина е той и съществува - към тях да се обърна, че да не чакам месец от Теленор ????http://www.galacticaservice.com/about/

Отделно се обърнах към един много близък човек, който работи в един магазин за телефони и всякакви други работи, ми предложи цена под 100 лв. за ремонт, която включва и отделно една цепнатина в горната част на дисплеят ...  Visslar

Samsung Galaxy S5 Neo Android 5.1.1 >>> Huawei P10 Lite Sapphire Blue 7.0/P30 Lite Sapphire Blue Emui 10.0.0. 275  Android

..Фотографията е моята дрога ...
Цитирай
#24

+1....

Samsung Galaxy S5 Neo Android 5.1.1 >>> Huawei P10 Lite Sapphire Blue 7.0/P30 Lite Sapphire Blue Emui 10.0.0. 275  Android

..Фотографията е моята дрога ...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)