Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефона или оператора и загуба на сигнал?
#1

Здравейте, от скоро се сдобих с телефона Huawei P8 Lite и от днес започна да ми прави проблем със звъненето на някакъв определен номер или някой друг да ми звъни. Значи, когато звъня просто набира и не тънаника, а когато някой ми звъни оператора казва Виваком ще предаде вашето обаждане. Къде според вас е проблема? Защото след примерно час, мога да звъня на хора и те могат да ми звънят. Не вярвам телефона ми да е толкова бъгав :Big Grin ама не ми се вярва и вивакома да са толкова бъгави.

П.С. Имам и втори въпрос - защо телефонът ми не вибрира, когато някой ми пише във Вайбър и може ли да ми предложите някакво приложение, с което да го оправя или да променя някоя настройка?
Цитирай
Аксесоари
#2

Привет, Shokomen!
Относно първия ти въпрос - вероятно някъде се губи сигнал с оператора. За да откриеш решението опитай да смениш картата на друг телефон и съответно да сложиш друга карта на твоя. Така най-ясно ще разбереш къде се крие ключа за палатката.
По втория въпрос - отвори си Вайбър - странично меню/Настройки/Известия/Вибриране при звънене.
Надявам се да съм успял да помогна, хубава вечер и успех!
Цитирай
#3

Смених го и същата работа, явно някой ден ще ходя до вивакома да ми сменят картата. А за вайбъра, тази функция, която ми каза беше отбелязана и пак не вибрира.
Цитирай
#4

При мен вибрира. Функцията не я ползвам, но изпробвах точно преди да ти пиша снощи и извибрира три пъти при получаване на съобщение.
Цитирай
#5

По първия проблем - проблема е в телефона, или по-скоро често срещан дефект (фабричен по всяка вероятност) и няма оправия. 2 пъти го давах на сервиз за едно и също нещо и втория път ми върнаха изцяло нов телефон, който засега 4-5 дни не е правил проблеми. По втория - има значение дали в момента ти е активен дисплея, или е в стендбай режим в джоба.

samsung galaxy S duos / sony xperia M2 / huawei mate 10 lite
Цитирай
#6

Добре, както и да е. Ще използвам темата и за друг проблем: днеска докато си ровичках из настройките на телефона видях, че има някаква мизерия по дисплея и го минах с цяла ръка. С това минаване съм бутнал нещо и в момента екрана ми има само ярко бяло и черен цвят. А като правя снимка ми излиза съвсем нормална снимка с разнообразните си цветове. Рових се из всички настройки и нищо не открих, моля Ви предложете нещо );
Цитирай
#7

Вариант 1: Разширени настройки > Достъпност > Инвертиране на цветовете (изключваш го)
Вариант 2: Разширени настройки > Достъпност > Коригиране на цветовете (изключваш го)
Вариант 3: Опции на програмиста > Цвет. Простр.: Симулиране > Изкл.


Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#8

(2016-07-06, 07:46:04)Lenux написа:  Вариант 1: Разширени настройки > Достъпност > Инвертиране на цветовете (изключваш го)
Вариант 2: Разширени настройки > Достъпност > Коригиране на цветовете (изключваш го)
Вариант 3: Опции на програмиста > Цвет. Простр.: Симулиране > Изкл.


Smile

Damn, благодаря многоо!
Цитирай
#9

Някой с проблеми с губене на сигнал на мрежата?Със стокова 6-ца съм без модификаций..За двусимовата версия

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

При мен се наблюдава подобен проблем в града, където по принцип обхвата е на макс... но се случва и на двата ми Huawei едновременно... смятам, че е от оператора
Цитирай
#11

Особено ако оператора е Теленор?

Nokia 8
Цитирай
#12

Моя е мтел.
Цитирай
#13

И при мен се появи проблема с обхвата но мисля че е откато отключих буутлоадера или е съвпадение.С китайския софтуер съм в момента но не мисля че е от него защото инсталирвах и нашия и няма промяна изчезва обхвата и докато не рестартирам устройството не се връща, даже днес забелязах че като е включен wi-fi съм на 3G а като го изключа изчезва. Sad  Undecided


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#14

И аз имам подобрен проблем, но го прави много рядко. На моменти тръгвам да звъня на някой.... и просто не звъни... минават 10-15 секунди и си седи все на набиране. Или без да изключвам телефона, получавам смс от Мтел ,че имам 2-3 пропуснати разговора.
На моменти също при набиране се чува едно пращене и също си мисля ,че е от това че няма добър сигнал. Още не съм го носил на ремонт и не знам има ли смисъл. Някой със същите проблеми пробвал ли е да го остави и да му го отремонтират гаранционно, и имаше ли ефект ?
Цитирай
#15

При мен пък, освен че по  някога получавам СМС-и за неприети обаждания, като набирам се чува приглушаване на сигнала за свободно...Мтел...
Всичко е от операторите...

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)