Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Ръководство] Инсталиране на заводски/стоков фърмуер на Lenovo A6000/Plus
#1

Здравейте, в тази тема ще обясня как се флашва стоков софтуер на Lenovo A6000. Това се прави обикновено за връщане от къстъм ром, а може и ако някой иска да пробва друга версия. Прочетете всичко много внимателно преди да започнете! Следвайте стриктно указанията, за да не прецакате нещо! Не съм виновен за брикнати телефони, но ще помагам в случай на брик или ако не сте разбрали нещо, само пишете мнение. С флашването на оригиналния софтуер гаранцията остава, стига да сте флашнали правилния за вашия телефон преди да го дадете за гаранционен ремонт, ако се наложи (например на двусимовия вариант трябва да флашнете софтуера за двусимов). За този процес не е нужен руут достъп или къстъм рекавъри. Официалните версии за всички варианти стават на всички варианти.

Има два начина за флаш на стоковия ром - през рекавъри и с USB кабел чрез компютър или лаптоп с програмата QFIL.
Тук са дадени официалните фърмуери - https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=84388 вижте фърмуера, който теглите по кой начин трябва да се инсталира.

Флаш през рекавъри
Ако сте на къстъм ром или флашвате версия на андроида, различна от тази на която сте сега, си запазете всичко важно на SD картата или компютъра, а  каквото е възможно може в профила ви в Google, защото по-нататък се прави ресет!
Този начин е по-лесен и по-бърз от следващия.
Ето как става флашването:
1. Сваляте си желания фърмуер и го слагате на SD картата, БЕЗ да го разархивирате.
2. Влизате в рекавъри (Recovery mode). Ето как:
2.1. Изключвате си телефона. Включвате го, като с Power бутона (бутона за включване) задържате и двата бутона за звука. Щом извибрита ги пускате и изчаквате да се буутне рекавърито.
2.2. Ако сте на стоковото или CWM, навигирате нагоре и надолу с бутоните за звука и потвърждавате с Power бутона. Ако сте с TWRP си използвате тъчскрийна. Ако сте с philz touch може и по двата начина.
3. Ако сте на къстъм ром, първо правите ''Factory reset'', ако сте на друг стоков фърмуер, нама нужда.
4. Отивате на ''Install update from SD card'' или ''Install'' (зависи с какво рекавъри сте), отивате на SD картата и си намирате архива.
5. Потвърждавате.
6. Ако минавате на този ром от къстъм ром или друга версия на андроид, се връщате и правите "Factory reset".
7. Отивате на ''Reboot system now'' и чакате да се включи.


Флашване през компютър или лаптоп
Този процес ще изтрие всички файлове от паметта на телефона ви, за това си запазете всичко нужно на SD картата, компютъра, а каквото е възможно може в профила ви в Google преди да започнете!
1.
Тук всичко се сваля на компютъра. Сваляте си желания фърмуер и го разархивирате. Сваляте QPST и инсталирате.
2. Ако досега не сте свързвали телефона си към този компютър(или поне откакто сте инсталирали Рома), го свържете сега докато е в Андроида, за да може компютъра да си инсталира драйверите му.
3. Намирате в СТАРТ менюто QFIL и го отваряте.
4. Вкарвате телефона си в Download mode по този начин:
4.1. Изключвате, след това включвате, като с Power бутона държите и Volume up бутона. Щом извибрира ги пускате. Ще ви излезе едно меню. Там натискате Download и свързвате към компютъра.
Това обаче не работи при всички, особено, ако сте на къстъм ром.
4.2. Другият начин е да държите двата бутона за звука докато свързвате телефона към компютъра с USB кабела. В QFIL трябва най-отгоре да ви излезе ''Qualcomm HS-USB QDLoader 9008''.
Ако действате по втория начин за Download mode, трябва да пуснете бутоните, когато ви излезе този порт.
4.3. Ако по някаква причина QFIL не открива порта на вашия телефон, може да инсталирате тези драйвери. Като за начало пробвайте с .rar файла, като го разархивирате и инсталирате, а .cab файла е ако не се получи с другия. Трябва да се разархивира със 7zip и да се цъкне с дясното копче на мишката на единия файл, трябва да излезе опция "instal" .
4.4 А ако сте на къстъм ром и пак не става може да флашнете през рекавъри някой стоков ром за рекавъри и от него да си флашнете желания софтуер.
5. На ''Select programmer'' цъкате ''Browse'', намирате папката на фърмуера и ще ви излязат в нея два файла - ''prog_emmc_firehouse_8916.mbn'' и ''validated_emmc_firehouse_8916.mbn''. Избирате ''prog_emmc_firehouse_8916.mbn''. На ''Select build'' ще ви излезе автоматично. На ''Raw program'' и ''Patch'' цъкате ''Load XML'', ще ви излязат един след друг два прозореца с по един файл, без да пипате нищо просто избирате файловете. Сега трябва да изглежда така:
[Изображение: post-53625-0-76252800-1419253051_thumb.png]

6. Цъкате ''Download'' и чакате 10-15 минути докато се флашне.
7. Ресет не е нужно да правите, програмата ще си го направи автоматично. Не махайте кабела докато не се включи. Щом е готово махате USB-то и сте готови!  Wink

OTA Update
Тъй като тези фърмуери не са български, за да имате успешен OTA ъпдейт, трябва да наберете ####6020# и там да изберете България. Ако по някаква причина там нямате България, си сваляте Bulgaria.ota от тук https://mega.nz/#!xwt0iDDQ!5ZuTZajOR8mml...JyEP_yF3OU и си го флашвате през рекавъри, както съм описал по-горе, но БЕЗ да чистите кешове или да правите ресет. Просто отивате на ''Install update from SD card'', намирате го, инсталирате го и давате ''Reboot system''.

Надявам се темата да ви е била полезна. Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Браво добър урок. Надявам се за напред на другите колеги да им е по лесно.
Цитирай
#3

Bulgaria.ota.zip по принцип го има в архивите на повечето ромове.


Цитирай
#4

Не съвсем повечето, някои, а и тези които се флашват с QFIL нямат в архивите си Bulgarua.ota. Някой ако иска да си флашне някой ром, в чиито архив го няма и иска да му го флашне ще трябва да сваля цял архив, в който го има, а така просто сваля този файл и си го флашва.
@Slackewere12 мерси, това ми беше целта. Smile

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай
#5

Добре си дал линк към файла. Иначе в рома към който дадох линк в другата тема си го има. Освен това твоя файл и този примерно от рома имат различни големини нямам идея каква е разликата между двата и дали е от значение.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk


Цитирай
#6

S059 във важната с къстъм ромовете нали? Добавих го и него.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай
#7

днес опитах с QFIL да си върна заводския фърмуер,но не можах да подкарам драйверите на телефона програмката не намираше com3 или там com5,и не стана нищо по този начин ,бях инсталирал 5.1.1 ED-300_CM12.1_kraft-a6000.инсталнах на телефона ( flashify-1.9.2.apk ) през нея исталнах заводско риковери от S054 и от там инсталирах S040 през риковерито и така . за мен лично то оригиналните ромове по добри няма.
Цитирай
#8

Не е нужно да инсталираш заводско рекавъри, може и с къстъм. В CM 12.1 е сложено twrp, става и с него да го флашнеш. И аз съм на къстъм ром, ще видя утре дали ще ми открие порта. Защо не сме като Самсунг, download mode с комбинациите да си остава след флашването на къстъм ром
П.П. Линка към QFIL го обнових, тъй като сега видях, че файла там е премахнат.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай
#9

И аз бях с CM12.1 и нямах проблем с инсталацията на драйвери. Или не си взел подходящите драйвери или не си ги инсталирал както трябва.

Качил съм всички необходини драйвери за Lenovo A6000. Изпробвани са и работят. Двата ".cab" файла са майкрософстки драйвери и те стават. Тях съм ги качил, като алтернатива.

https://yadi.sk/d/ue282qvisznUB


Цитирай
#10

Аз сега пробвах и ми излезе веднага порта с (COM5). Имам инсталирани само Леново драйвери. На къстъм ром XOSP съм. Указанията за флашване с QFIL са обновени с една допълнителна стъпка - 2.
И стъпка 4.3 (която беше 3.3, преди да добавя новата) е обновена с нов линк от @ncode13, тъй като драйвера, който беше в предния линк го има при другите в новия.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай
#11

Не ми излиза QFIL. Защо?
Цитирай
#12

Линка не е мой, не знам какво е станало. Обнових го, пробвай сега.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)