Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 5S/Мi5S+ представени 27.09

А кога да очакваме международната версия на устройството?

 
Цитирай
Аксесоари

Номад, международна версия като отделен модел или глобален ром с гугъл плей и всички езици?

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай

Не знам Xiaomi да са пускали международна версия на който и да е отделен модел?

 
Цитирай

Аз съм се наточил яко за + и цената в момента ме удовлетворява, но не и цвета. Имат налични само златни, излезе ли грей, ако не е с 30 евро нагоре ще се поръчва
Цитирай

@rumo, до края на годината пазара ще бъде захранен и с тях, просто малко да се изчака още.

 
Цитирай

(2016-10-08, 17:04:40)rumo написа:  Аз съм се наточил яко за + и цената в момента ме удовлетворява, но не и цвета. Имат налични само златни, излезе ли грей, ако не е с 30 евро  нагоре ще се поръчва

Типично за Xiaomi.....Smile Нарочно не пускат gray по обясними причини....Нито е някакъв специален цвят,нито пък е някакъв различен материал....Циганиите им нямат край !
Цитирай

Или пък заради черната рамка всеки си поръчва грей и първо този цвят е изкупен? ;д

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай

Какво й е на рамката? Много модели имат същата визия и си продават нормално.

 
Цитирай

От всичките ревюта, които съм гледал, останах с впечатлението, че при Ми5 и Ми5с тази черна рамка е по-широка от обичайното. Използвам huawei G7, който е бял и черната рамка не може да се скрие, но тя е изключително тънка. Почти не се забелязва. Надявам се на живо и при шаомито да е така.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай

(2016-10-06, 08:56:04)NoMaD написа:  И още едно ревю : https://www.youtube.com/watch?v=JZngscgD68M
Така...Ще използвам поста на колегата @NoMaD и ще добавя линк на ревюто в писмена форма:

http://techtablets.com/2016/10/xiaomi-mi...eo-review/

Да внесем малко уточнение,ако някой все още не е разбрал:

Xiaomi Mi 5S използва custom версия на SD 821,който работи на 2.15 GHz за да се пести батерия....Това според обясненията на Lei Jun:

[Изображение: 870fbcc7a64301393652f74c4f610d78.jpg]

Това е по-малкия проблем обаче....По-големия проблем е камерата на телефона,к оято въпреки,че е същата като в Pixel-ите е много по-зле и според автора Chris G от Xiaomi трябва доста да потрудят по отношение на оптимизацията:

"So if you’re looking for a new phone the Mi5S ticks all boxes, just not the camera performance, not for a flagship. Xiaomi has a lot of work to do on the software optimization as we know the hardware is there (IMX 378) but it’s just so poorly optimized. It’s about time their camera guys were given a huge shake up, maybe a new they should hire some ex Samsung or Apple camera software techs to step up their game as they are clearly lagging behind so much!"


В общи линии,ако не държите на добрата камера,то вероятно това е вашия телефон....Въпрос на личен избор,но според мен е за предпочитане да изберете 5S Plus....Поне имате по-голяма батерия и процесор,който не е "спънат"...А,и задължително "Gray" като цвят...Smile




Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
Цитирай

''А,и задължително "Gray" като цвят'' това само за Ми5S важи заради големите черни рамки, при Mi5S+ не е от значение там са нормални.
Време е вече да седнат да си оправят тия камери, хардуера като на ''големите'', а софтуера им остава малък...

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

А имаше един лаф "колкото и добър да си в едно нещо, просто знай, че таю някъде има 12 годишно китайче, което е по-добро от теб".. Софтуерната оптимизация в сравнение с тази на гугъл е направо покъртителна. Мисля да се пробвам с един ми5с около коледа, но дано до тогава да има прогрес с камерата

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай

Хубавите неща при тях стават бавно и не ми се вярва да успеят и до тогава.

И като пример за хубавите неща - Nillkin вече са пуснали стъклен протектор за този модел. Като размер ще бъде по-малък от самия дисплей заради ефекта на 2,5D. На Али все още не се предлага. За повече инфо тук

 
Цитирай

Сравнение камери Mi5S Plus Vs Mi5S : https://www.youtube.com/watch?v=OrUkySM8zGY

 
Цитирай

В сайта на flosmall все още няма закалени стъкла за Mi5S, но ми върнаха отговор на моя имейл, че от следващата седмица най-вероятно ще започнат да предлагат. Flosmall правят full-screen стъкла.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай

Ми, че то Ми5с е с по-добрата камера от Плюса

XIAOMI MI5S..
Цитирай

Xiaomi Mi 5s с 6 GB RAM на цена от $400? За повeче инфо тук

 
Цитирай

Реално това е пряк конкурент на 1+3, но на мен лично ми се струва фейк.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай

(2016-10-17, 12:34:03)NoMaD написа:  Сравнение камери Mi5S Plus Vs Mi5S : https://www.youtube.com/watch?v=OrUkySM8zGY

Бахти ужаса, тъкмо мислех че S+ е с много по-добра камера, пък то какво се оказа Yikes. MI5S е със супер камера, може би си струва да се ъпгрейдна от Galaxy S6 Smile

Samsung Galaxy S6Xiaomi Redmi 3Xiaomi MI MAX 2Xiaomi MI MAX 3Poco X3 NFC | Huawei P60 Pro | Honor Magic5 Pro
Mi Band 2 | Mi Band 3Amazfit BIP | Amazfit GTR | Amazfit GTS2e | Garmin Venu 2
Цитирай


Не изгледах цялото видео,но телефона беше с 3 изгорели пиксела !!!!!
И тук контрола на качеството май е занижен...Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)