Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony XA(проблеми, въпроси, преброяаване и др.)
#1

Да се запиша с черен. Добри първи впечатления за сега.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай
Аксесоари
#2

Батерията нее такава каквато я хвалят, едвам изкарва 12 часа с 4 дисплей. Вече има 3 пълни цикъла на зареждане, колко още преди да почне да държи нормално.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай
#3

И аз съм с черен. Засега не мога да кажа нищо за батерията, защото е зареждан един път, а и откакто взех 4g чип от вивател батерията ми пада може би три пъти по-бързо от нормалното /пробвано на м2, z3 и сега на ха/. Иначе мен ме кефи телефона засега.
Цитирай
#4

Друг проблем ще е намирането на протектор, заради заобления дизайн. Не се подлъгвайте да купувате масовите, защото стоят ужасно и не залепват по краищата. За момента намирам само в ибей на около 20 лв с доставката
Цитирай
#5

Здравейте колеги, и аз мога да се запиша с черен, като цяло телефона е доста добър като изключим батерията. Сега един въпрос и по възможност мнения. Закупих телефона преди седмица от СФР Франция , преди бях с айфон, но ми писна и се върнах към андроид, но съм доста разочарован от батерията, има вече няколко пълни цикъла на зареждане, но продължава да пада изключително бързо, изключил  съм всякакви локации и тем подобни, също така е в режим стамина и през нощта за три часа батерията падна с 10% без телефона да е пипан.Ходих в СФР и там ми казаха, че е заради приложенията,които не са затворени, но не е това. Можете ли да ми дадете някакви съвети. Благодаря предварително.
Цитирай
#6

Здравейте, от 2 дена съм собственик на телефона. Засега съм доволен от него,но единственият ми проблем е, че не знам как да изключа така наречения ауто-корект(като пиша във месенджер и ми поправя думите).
Цитирай
#7

@beLegend, В Настройки / Език на въвеждане / Клавиатура на Xperia / Подсказване на думи - опитал ли си се да промениш към друга опция?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#8

Здравей те, искам да попитам дали някой знае как мога да блокирам или заключа копчето на камерата, което е отстрани на телефона
Благодаря
Sony Xperia XA Ultra F3212
Цитирай
#9

@anilborama, В Настройките на камерата има опция,  в която да избереш какво да направи телефона,  при натискане и задържане на бутона за камера.
Задай на положение изключено и няма да се включва своеволно камерата, ако това е причината за желанието ти разбира се.
Приложил съм снимки на опциите.


Прикачени файлове
.png sketch-1480189920867-480x270.png Размер: 19.71 KB  Сваляния: 45
.png sketch-1480189940399-480x270.png Размер: 19.7 KB  Сваляния: 41

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#10

@Monipeev
Много благодаря :-)
Цитирай
#11

И аз от днес съм собственик на черен Sony Xperia XA от Telenor с подписванена договор и на изплащане. Засега не мога да кажа нищо за него, защото не съм го разцъкал още много, има някои промени дето незнам дали ще свикна с тях, но се надявам да е сполучлив.

Samsung Galaxy S24 Ultra 256GB Titanium Black;
Samsung Galaxy A52s 5G Awesome Black;
Samsung Galaxy Watch 3 Silver 45mm LTE
Цитирай
#12

Някои казват, че е този телефон е голям боклук.Много е зле батерията и това е основен проблем.Аз иначе бях решил да си взема също този модел.Много ми хареса, но ме предопредиха...и сега гледам само хубави неща пишете.Верни ли са?
Цитирай
#13
Photo 

Здравейте. Вчера докато ровичках и разглеждах какви функции има телефона (Sony Xperia XA), се на натъкнах на проблем, не е много фрапиращ ама малко дразни. Значи приложението clock показва часовете на алармите и световния часовник в 12 часов режим, пък навсякъде си е на 24 часов режим, как може да се поправи това? Ето малко снимки:              . Благодаря

Samsung Galaxy S24 Ultra 256GB Titanium Black;
Samsung Galaxy A52s 5G Awesome Black;
Samsung Galaxy Watch 3 Silver 45mm LTE
Цитирай
#14

При мен и световния часовник е на 24-часов режим.
В настройките на телефона също ли ти е на 24-часов?

Все пак да подчертая, че съм с друг модел, но пък приложението е едно и също.
Цитирай
#15

Да, сменях го на 12 часа, рестартирах телефона, после пак връщах на 24 часа и пак рестартирах, но нищо. Дали не е някакъв бъг на тази версия дет е на телефона, но не съм виждал тези системни приложения да се ъпдейтват. Освен вчера като го взех имаше някакъв общ системен ъпдейт и аз го направих, тогава нещо да е станало.

Samsung Galaxy S24 Ultra 256GB Titanium Black;
Samsung Galaxy A52s 5G Awesome Black;
Samsung Galaxy Watch 3 Silver 45mm LTE
Цитирай
#16

Виж си версията на часовника и ако е стара пробвай с някоя по-нова.

http://www.apkmirror.com/apk/sony-mobile...ony-clock/

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#17

(2016-12-13, 17:29:09)xn3k написа:  Виж си версията на часовника и ако е стара пробвай с някоя по-нова.

http://www.apkmirror.com/apk/sony-mobile...ony-clock/

Благодаря оправих го. Пробвах няколко версии, но цвета на темата не пасваха и реших да сложа, сегашната версия и сега е ок.

Samsung Galaxy S24 Ultra 256GB Titanium Black;
Samsung Galaxy A52s 5G Awesome Black;
Samsung Galaxy Watch 3 Silver 45mm LTE
Цитирай
#18

Здравейте ! Закупих телефона преди няколко дни и имам въпрос към вас относно камерата. Качеството на снимките е много гадно и фокусира трудно. Аз ли не мога да я настроя както трябва или ... ? Помагайте
Цитирай
#19

Здравейте, закупих си xperia xa.   Според вас това което съм прикачил  в скрийншотовете нормално ли е?  Дайте мнение и ако е проблем как да го оправя?

Така като гледам и другите питат без да получат отговор ами хванете закрийте раздела SONY!


Прикачени файлове Миниатюри
       

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай
#20

Q3457890--0987

Какви са ви мненията? Заслужава ли си телефона?
Цитирай
#21

@mirchev87 , Не е необходимо да бъдеш толкова критичен.
Именно ти пък би могъл да помогнеш или споделиш твоите наблюдения над възможностите на камерата и евентуален съвет към подобрение, разбира се като ползвател на модела, за да не бъде поста над твоя, също без отговор от потребители използващи коментираното устройство.
По въпроса, разбира се, че не е нормално, иначе едва ли щеше да ти направи впечатление и да бъде факт въпроса ти.
Не мисля, че за някой би могло да бъде нормална графиката, да не използва телефона, а да има тази рязкост в спада на батерията.
При този модел още с излизането имаше вълна от мнения на потребители, които ксасеха бързото и необосновано губене на заряда в батерията.
Има и някои постове тук, които поясняваха ситузцията със софтуерен проблем и се очакваше той да бъде отстранен с бъдеща актуализация.
Не съм убеден обаче, че това е вече факт.
Би могъл да преминеш през преинсталиране на софтуера с Xperia Companion и да следиш за резултат. Направи си архив с контакти и важна инфрмация за теб.
Разбира се след това ще ти е необходимо отново въвеждане на всичкки настройки и синхронизиране на контакти и информация с Гугъл акаунта.
Иначе при нормална работа на устройството и сравнително добре функциониращ софтуер, резултата в снимката от поста ти по-горе, трябва да е коренно различен, а именно, съвсем плавно понижение на графиката, при еднородно използване на телефона.

@mishosto, Не е много ясно в случая какво точно трябва да означават тези числа, за да бъде дадено мнение по тях от ползващите го или запознати с него потребители.
.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#22

На визия е доста добре направен,камерата също е добра и до тук май са плюсовете.

Батерията ,каквото и да правите,пада изключително бързо.От около месец ми се появи и жълто петно на екрана,горе в дясно.Телефона е в гаранция,но ще им го занеса по натам.

Ако оправят батерията със някой следващ ъпдейт по съотношение цена-качество е доста добро попадение.

XPERIA XA
Цитирай
#23

Дано оправят този проблем, иначе да, като цяло за тези пари си заслужава телефона. И друго много ме дразни и незнам как да го махна: появи ми се контакт в книгата с контакти - "Поддръжка на Sony Mobile" и къде ли не рових, няма махане, както и номерата на мтел за услиги..... като *88,Studio88 и т.н. Като започне да ми ги вади във вайбъра по 5-6 пъти дублирани и откачам....

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай
#24

За излишните контакти във Вайбър, решението за мен до момента е ако окажа да ми се появяват само тези, които имат Вайбър, тогава не ми показват оператоските и останалите излишни в случая, които и без това не са необходими за връзка през това приложение.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#25

И аз го реших така проблема с показващите във вайбър *88 и т.н. номера за услуги от Мтел. Но другия проблем си остана, в указателя на телефона ми показва конткат под името "Поддръжка на Sony Mobile" и не ми дава да го изтрия.... Чудя се от някоя опция в настройките ли е ..... рових навсякъде и не можах да намеря от къде се е добавил дори.

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)