Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да подкарам 4G на D820 безболезнено?
#1

Здравейте. Скоро разбрах, че на американската версия на Нексус 5 D820, не мога да се свържа с 4G мрежата на Виваком, защото е изключен LTE 3 банда /1800 Mhz/. За това въпроса ми е - може ли да активираме този банд лесно и бързо, и какъв точно е начина?
Цитирай
Аксесоари
#2

Искам да споделя, че телефона вече с руут, но сега се нуждая от MSL code, за да отключа банда. Някой може ли да помогне с намирането на този код? Свързах се с Виваком, но там ми казаха, че не могат да ми го дадат.
Цитирай
#3

Аз си мислех, че ограничението е хардуерно. Дано наистина е само софтуерно заключване. Ще ти следя темата с интерес.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#4

Дано темата ти помогне.
http://forum.xda-developers.com/google-n...0-t2928561
Цитирай
#5

ПРОБЛЕМЪТ ВЕЧЕ Е РАЗРЕШЕН!!!
Благодаря на колегата /avagavgd/ за помощта, но аз намерих по-бърз, лесен и по онагледен начин за това, който реших, разбира се, да споделя с всички Вас, имайки в предвид, че завърши успешно.
Преди да започна по същество искам да предупредя всеки един, който реши да направи същото, да бъде много внимателен и да помни, че  -

ЦЯЛАТА ОТГОВОРНОСТ ЗА СЛУЧВАЩОТО СЕ СЛЕД ТОВА Е ИЗЦЯЛО И ЕДИНСТВЕНО НЕГОВА. ИМАМ В ПРЕДВИД ТОВА, ЧЕ ПО ВРЕМЕ НА ТОЗИ ПРОЦЕС / ако не внимавате/ МОЖЕ ДА НАВРЕДИТЕ НА СВОЯ ТЕЛЕФОН ПО НЯКАКЪВ НАЧИН И ТОЙ ДА СПРЕ ДА ФУНКЦИОНИРА НОРМАЛНО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Всичко от което ще имате нужда са - компютър с интернет връзка, вашия Nexus D820, USB кабел и малко познания по английски и руски език, и разбира се опит в тези неща/ако нямате такива, доверете се на приятел, който ги има, за да не объркате нещо/.

1. Първото, което трябва да направите е да руутнета /ROOT/ вашия телефон. Това е задължително условие. Има много варианти за това, всеки може да избере най-подходящия за него, но аз ще ви предложа моя, а именно една много лесна за работа програма - Nexus Root Toolkit, която може да свалите от този линк - http://www.wugfresh.com/nrt/ .  Има и пояснения към нея, стъпка по стъпка.
След като приключите с руутването, което е бързо и лесно, си свалете/може и предварително/ приложението - Root Checker / https://play.google.com/store/apps/detai...rootcheck/  от Google Play Store, за да сте сигурни, че процеса е завършил успешно и можете да продължите към следващата стъпка.
Ако всичко до тук е минало успешно и вече разполагате с root на вашия Nеxus 5, щя трябва да свалите още едно приложение на тел. и то е Nexus 5 Field Test Mode / https://play.google.com/store/apps/detai...ode&hl=en/, то ще ви е необходимо за финалния процес. До тук с телефона.

2. Сега се заемаме с компютъра. На него ще трябва да инсталирате най-новите драйвери за вашия телефон, тези на GOOGLE и LG, но това трябва да сте го направили още в началото с програмата Nexus Root Toolkit. Другото нещо, от което ще се нуждаете е - Nexus_5_d820_fix_lte.rar, него може да свалите от тук - https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424945548 . С нейна помощ ще откриете своя шест цифрен MSL/SPS code, той е уникален за всеки телефон /запишете го и го помнете за в бъдеще/, който ще ви е нужен за да влезнете в настройките на LTE band и да ги променяте, чрез програмата - Nexus 5 Field Test Mode.
СЛЕД КАТО РАЗАРХИВИРАТЕ ФАЙЛОВЕТЕ В ПАПКА, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО Я КОПИРАЙТЕ САМО И ЕДИНСТВЕНО В ДИРЕКТОРИЯ - С:\ НА ВАШИЯ КОМПЮТЪР.
И на края ще ви трябва програмата - QPST v2.7 Build 411.zip, изтеглете я от тук - http://d-h.st/qAy . С нейна помощ ще активирате BAND 3 /1800Mhz/ на LTE мрежата, на чиято честота работят българските оператори.
Вашият броузер ще ви предупреди за опасна страница, но не се притеснявайте, продължете напред и свалете архивния файл, след което разархивирайте в нова папка.

3. Остана само да изгледате много внимателно този видео клип - https://youtu.be/Y-cIwHKJY8w  -   /няколко пъти/ и да следвате абсолютно точно и коректно всяка една стъпка от него. Той ще е вашия видео пътеводител!
ВНИМАВАЙТЕ МНОГО, ЗАЩОТО СЛЕД КАТО СВЪРЖЕТЕ ВАШИЯ ТЕЛЕФОН С КОМПЮТЪРА И ОТВОРИТЕ cdm И ЗАПОЧНЕТЕ ДА ПИШЕТЕ КОДОВЕТЕ, ВСЕКИ ЕДИН ГРЕШЕН ЗНАК МОЖЕ ДА ДОВЕДЕ ДО НЕУСПЕХ ИЛИ ПОВРЕДА НА ТЕЛЕФОНА. ПРАВЕТЕ ВСИЧКО БАВНО, ПОСЛЕДОВАТЕЛНО И ТОЧНО. АКО НЕЩО НЕ Е КАКТО НА КЛИПА, ПОВТОРЕТЕ СТЪПКИТЕ ОТНОВО, ДО КАТО НЕ ПОЛУЧИТЕ СЪЩОТО КАКТО Е ОПИСАНО!!!

Ако имате проблеми с изписването на командите в cdm, ще ви посъветвам да ги изписвате една по една, а не на веднъж /adb shell >enter, su >enter, setprop и т.н. enter/ както е показано на клипа, поне при мен беше така!


УСПЕХ НА ВСИЧКИ И ДОБРЕ ДОШЛИ В  4G МРЕЖАТА!!!!


п.с. След като всичко завърши успешно, надявам се, при желание можете отново да заключите телефона си /UNROOT/, с програмата - [u][b]Nexus Root Toolkit .
Ако имате въпроси питайте, ще се постарая да отговоря максимално бързо и точно!
[/b]
[/u]
Цитирай
#6

При мен нещо има проблем. На 3 различни компютъра като свържа телефона, не се появява в Devices->Ports. И с QPST не мога да направя последните стъпки - да презапиша файла с честотите.
Интересно, че при мен виждам само Band26 и Band 41 в Neksus Field Test. Пробвах в Desktop машини с Windows 7 i 10, и лаптоп със 7-ца. Телефона не се появява в Ports и това е. А иначе успях да го рутна, да направя всичко останало, но последно не става и не става.
Цитирай
#7

(2016-07-18, 08:13:06)mIRCata написа:  При мен нещо има проблем. На 3 различни компютъра като свържа телефона, не се появява в Devices->Ports. И с QPST не мога да направя последните стъпки - да презапиша файла с честотите.
Интересно, че при мен виждам само Band26 и Band 41 в Neksus Field Test. Пробвах в Desktop машини с Windows 7 i 10, и лаптоп със 7-ца. Телефона не се появява в Ports и това е. А иначе успях да го рутна, да направя всичко останало, но последно не става и не става.

Аз рабитех с WIN 10 и всичко беше ок, иначе в програмата няма да видиш друго освен 26 и 41 банда, това да не те притеснява. Дори и след като активирах 3 той пак не се вижда в програмата. Пробвай отново да качих всички драйвери на LG и GOOGLE, с програмата за NEXUS TOOL стъпка 4 ако не се лъжа, стартирай ги ръчно първо едните после другите.
Цитирай
#8

Развитие по темата. Успях да го разпозная като СОМ и да подменя файла. Пробвах с една мтел-ска карта - не стана нищо. Довечера ще пробвам с на жена ми карата, която 100% има ЛТЕ, защото нейния Нексус е международната версия и при нея с нейната карта си изписва LTE. При мен излезе, че Теленор не сами го активирали в тестовия период и сега моя план го няма. Но това е друга тема. Сега да кажа какво установих.
Направих няколко неща - отново през Nexus Root tooll kit инсталирах и LG драйвера и Гоогле драйвера. След като рестартирах компютъра, опитах да стартирам едно ехе от папката където LG инсталира драйверите - InstallUSB64.exe. Не знам дали това помогна нещо или не, аз го направих. Не видях да тръгва нещо, може и само процес да е стартирал, може нищо да не е станало, но това съм правил, това казвам. Започнах отново командите, които са след получаване на MSL кода. В темата от XDA, сложена по-горе прочетох, че командата "setprop sys.usb.config diag,adb" реално е тази, която прави така, че телефона да се разпознае като СОМ. Преди това няма как да стане. От това ми е било объркването предния път. Другия момент, който си изясних преди малко е, при въвеждане на su ако е за първи път както при мен, трябва да му разрешите ROOT достъп от телефона Това не стана ясно от клипа, явно защото човека и преди го е правил на телефона. Но на мен този път ми беше на бюрото и при избор на su видях, че присветна, като го отключих видях чакащото искане за root достъп. Така вече горната команда направи телефона да се покаже в СОМ секцията на Device Manager, изчаках инсталирането и конфигурирането на драйвера от Windows и хоп-  моя телефон се появи под СОМ3. От там нататък карах както е по клип-а -регистрирах порта в QPST, отворих другото ехе - за download. Направих си бекъп на данните, и качих файла от архива. Рестартирах телефона. Но може и да не е станало, довечера ще стане ясно със карта, която 100% знам, е има LTE пуснато. С тази на колегата ми от офиса не стана, но в клипа казват да чакам няколко минути, а аз нямах как да го чакам, понеже му трябваше картата. Показваше ми само H - за 3г мрежа в началото.

Допълнение:

Стана!
Понеже чукча много писател и не читател, не бях обърнал внимание че настройките в Nexus Field Test програмата трябва да се настроят точно по определен начин нещата на LTE.
Също така, разбрах допълнително, че за да излезе MSL кода с първата команда в adb shell - трябва докато сте вързани да опитате да отворите през Nexus Field Test LTE за редакция. Поне така пишеше в коментарите под клипа. Явно тогава се появява. Може би затова първоначално и на мен не ми излизаше. А после се появи без да разбера как. Едвв в последствие разбрах, че излиза след избиране на опцията в програмата.

Остава да накарам Теленор да ми активират 4г-то на телефона. Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)