Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Пак жълто петно на екрана
#26

Потресен съм от Виваком и МОСТ и утре ще пусна жалбата в КЗП.
Значи, както повечето от вас знаят, върнах телефона за 3-ти път за ремон и пак за смяна на екрана. Смениха го и ми го върнаха след около 25 дена. Още на място видях, че има проблем с жестовете за отключване. Нито двойното почукване работише както трябва, нито плъзгането отдолу нагоре. И двете функции хващаха от 3-ти или 4-ти път.

Върнах го на следващия ден и писах, че това е 4-то връщане от моя старана и искам замяна с нов или друга марка телефон. От оператор 123 ми казаха, че трябва да се изчака становището на сервиза дали е хардуерен или софтуерен проблем. Днес си проверих статуса и ето какво изкочи:

   

И ето какъв е резултатът. Освен сменен 3-ти екран има и смяна на софтуера. Е с какво са го сменили като го пратих с 5,1,5,0, а то по-нов няма Smile

Утре ще се ходи до КЗП Бургас и да видим.
Цитирай
Аксесоари
#27

Ама и ти си си виновен.  Не е трябвало изобщо да го взимаш след като си забелязъл , че има проблем. Оставяш го и след 6 дена (25 + 6 ) отиваш и ако не е отстранен приблема искаш нов , ако не тогава отиваш с документите в КЗП. След като си се подписал на протокола ,че го приемаш ,дори и след 5мин. да го върнрш , те си имат законово 30 дена още да те въртят . Не подписвай протокола , че си го получил докато не се увериш ,че тела работи нормално. Взимаш си едно столче сядаш и разцъкваш , след като си сигурен ,че проблема го няма подписваш . Ако има отново проблен показваш го и не подписваш нищо.
Цитирай
#28

Ами и аз не знам вече. От Виваком и КЗП казват, че трябва да се върне, няма как след като те са ми звъннали аз да не отида. И аз го давам за смяна на екрана заради жълти петна, те ми го връщат с друг проблем, но със сменен екран беше.
И реално е трябвало да го приема, щом старият проблем е бил остранен. Само не знам защо сега е пак отремонтиран, като искам нов. Утре както казах ще видя какво ще ми обяснят от КЗП.
Цитирай
#29

Ох съжалявам. Явно нешо не ти върви с този телефон. Стискам палци всичко да се оправи.
Цитирай
#30

Бях днес във Виваком да си взема телефона. Всичко този път беше идеално.
Равносметката е следната: за година и половина 3 екрана и 2 нови батерии Smile дано да им е на сметка.

Искам да споделя и нещо много интересно, но знам че не съм луд Smile
Аз съм един от тези, които винаги са се оплаквали във форума от лаг при изкачане на прозореца с коментарите във Фейсбук.
Сега освен екран и батерия са ми сменили и софтуера, с този с който го пратих Smile 5.1.5.0G. Тоест нищо не са сменили, но не знам как нямам грам лаг във Фейсбук. Мъча го цял ден телефона, е веднъж не се лагна.
А аз винаги си слагам новите ъпдейти с пълен хард ресет.
Наистина не знам, ама ми идва да направя клип и да покажа как работи.
Цитирай
#31

Хехехех искрено се радвамSmile Дано от тук насетне да нямаш грижи с тел. и всичко да е окиSmile УспехSmile
Цитирай
#32

Хайде да са ми честити новите жълти петна. Ебаси кефа, вече три екрана с един и същ дефект. Този издържа само 1 месец. 
А телефонът се ползва само за филми, YouTube, браузване и други елементарни неща, без навигация и игри. 

Сега вече ще искам нов телефон, че от този ми писна. 

   
Цитирай
#33

Ох доста неприятно. Успех и пиши, какво е станало.
Цитирай
#34

Днес и моето Meizu MX4 замина за смяна на дисплея.Дано "изтрият" само жълтите петна и да не пипат софта и каквото и да е друго.Не им вярвам много в БГ сервизите  Undecided
Цитирай
#35

След вашите премеждия и аз като се загледах видях ,че имам малко петно горе в дясно. По принцип увеличава ли се или не. Незная дали да давам моя за смяна на дисплея след прочетеното тук.
Цитирай
#36

Увеличава се до едно положение, но и колкото по-топъл е телефонът, толкова по-сионо се вижда. Например дай яркостта на макс и излез на слънце да сърфираш за 10мин и виж какво става. А ако ползваш навигация става още по-жълто.
Зависи колко се вижда твоето петно, ако не те дразни не го пращай. Моите винаги са дразнещи и ясно се виждат.
След всяка смяна се надявах новия да не е така, но уви.
Сега съм за смяна за 4ти път и даже звъннах в Мост и те ми казаха ако наистина съм за 4ти екран, то те нямали да го сменят ами го предават за бракуване и ако има някъде ма склад чисто нов ми пращат него, а ако не си избирам каквото имат интересно във Виваком с доплащане от моя страна ако си харесам нещо по-скъпо.
Ама понеже имам още 6 месеца гаранция и не съм си харесал нищо, то изчаквам преди да го пратя пак.
Цитирай
#37

Имат на промоция даже Meizu MX5.
Цитирай
#38

(2016-10-31, 19:57:00)XAn4ETO написа:  Увеличава се до едно положение, но и колкото по-топъл е телефонът, толкова по-сионо се вижда. Например дай яркостта на макс и излез на слънце да сърфираш за 10мин и виж какво става. А ако ползваш навигация става още по-жълто.
Зависи колко се вижда твоето петно, ако не те дразни не го пращай. Моите винаги са дразнещи и ясно се виждат.
След всяка смяна се надявах новия да не е така, но уви.
Сега съм за смяна за 4ти път и даже звъннах в Мост и те ми казаха ако наистина съм за 4ти екран, то те нямали да го сменят ами го предават за бракуване и ако има някъде ма склад чисто нов ми пращат него, а ако не си избирам каквото имат интересно във Виваком с доплащане от моя страна ако си харесам нещо по-скъпо.
Ама понеже имам още 6 месеца гаранция и не съм си харесал нищо, то изчаквам преди да го пратя пак.

Въобще не се чуди, ами го връщай. Не знам как е положението, ако ти намерят друг от същия модел, но ако си избереш ти (с доплащане или без) получаваш отново пълната гаранция, тъй като си купил на практика нов продукт.
Цитирай
#39

При мен става все по-интересно. Това ми беше 4то връщане за екран и общо 5то. По закон казах, че не искам ремонт, а смянас нов апарат, а ако нямат да си избера друг с доплащане. Телефонът го изпратих на 8-и, а днес беше със статус поправен!!!
Обадих се в МОСТ и ги питах защо са го поправили като моето изрично желание не е било такова. Те ми казаха, че щом имали части го поправяли. Като им цитирах закона за рекламациите и за 4-то връщане те не знаеха какво да ми кажат и само промърмориха да се оправям с Виваком. Звъннах на Виваком и им обясних всичко и те ми казаха, ами може този път ремонтът да е успешен!!! Хахахаха е те вече прекалиха.
Звъннах на КЗП и на тях разказах всичко и те ме посъветваха като ми се обадят да си взема телефона, да отида в магазина на Виваком и да разговарям с управителя. Ако и той ми откаже подмяна, да не взимам нищо, а да отида направо при КЗП и да напиша жалбата там. Те ще се заемат много бързо с проблема. Дано наистина от КЗП да си вършат работата както трябва, да не подвият опашки поради някаква причина.
Цитирай
#40

А дано наистина се вземат в ръце от КЗП и всичко да мине благополучно за теб. Пиши как са се развили нещата. Успех!
Цитирай
#41

Претенцията за възстановяване на платената сума на практика е разваляне на договора за продажба и всяка от страните трябва да върне полученото. Но поради крайния си характер законът е дал право на продавача основателно да възрази на подобно искане, когато несъответствието е незначително, както и в случаите, когато може в едномесечен срок да замени стоката или да я ремонтира.

Претенцията за разваляне на договора и възстановяване на платената сума обаче става безусловна и не може да бъде отблъсната от продавача, когато за четвърти път ни се налага гаранционно да ремонтираме вещта, както и когато несъответствието не е незначително, но продавачът не желае или не може в едномесечен срок да приведе стоката в съответствие с договора за продажба.
Цитирай
#42

Вчера ми се обадиха от Вивата,че тела е готов и да отида да го взема (това към 11:15 часа).Отивам аз в 14:00 часа да го взема и след обстойно ровене и търсене от страна на служителите се оказа,че са го върнали по погрешка отново с куриера   Bu.То,че ще се чака още,ще се чака,но я ми кажете на вас взеха ли ви гаранцията заедно с телефона,защото моята е при тях заедно с телефончето."Няма такава държава"  Angry
Цитирай
#43

Хах дали е грешка? Аз като се обадих в сервиза и ги насметох защо са го оправили, като не искам, те ми казаха ами върни го обратно. И ми казаха друг Имей на МХ4, който не беше моя и им казах кой е моя. И те казаха после, че ще видят какви са условията за бракуване, ама аз вече не ги слушах. Да не би затова да са го върнали по молба на сервиза? Да е грешка с моя Smile
Ще е забавно до някъде ако е така.
Цитирай
#44

Егати сагата с тоя телефон. Не че и аз нямах с моя от сервиза в Англия,но чак толкова.... Smile
Цитирай
#45

Здравей колега! И аз имах (да чукна на дърво) подобен проблем само, ще със Сони м4 аква. КЗП и Виваком както в твоя случай бяха намесени. Последния път когато телефона бе за 4ти сервиз с всеки път различни проблеми от КЗП и Виваком искаха за да заменят телефона да го пратя в сервиза, но а отказах и пуснах жалба във Виваком, както ме бяха посъветвали от КЗП. Да но отказаха подмяната. Говорих с КЗП и ми казаха, че от Виваком се възползват, че не съм пратил телефона и накрая взех, че го пратих. Сега в петък станаха 2 седмици мот както е в сервиза и 1 ден преди на станат 2 седмици ми се обади управителката на магазина от който е закупен и пратен в сервиза и ми каза, че имам установена подмяна.Лошото, е че докато се размърдат ще си откарам до края на месеца... Колега дано съм ти бил полезен. Ако не си пуснал жалба във Виваком пращай, а с нея и мейзуто! Успех и ни дръж в течение с обстоятелствата! Smile
Цитирай
#46

От днес вече нямам жълти петна  Big Grin (да видим до кога).Другото хубаво е,че не са ми обновявали софта и всичко си е както си беше(4.5.7I + Root).
Цитирай
#47

И аз така се радвах всеки път ама 4 екрана с жълти петна... еми писна ми, сменям го на 100%. Ще си търся правата ако от Виваком решат да се правят на незнаещи закона.
Цитирай
#48

Щом си решил гони ги до дупка,но лошото (според мен) е ,че за момента за тези пари не виждам с какво мога да го заменя.Всичко под 600 лв. е зле  Huh  

пп: Лично мнение

Днес си сложих карта в телефона и като започна да звъни имах чувството,че пада блока.Техника явно нещо не е затегнал,защото като натисна батерията с ръка и тракането спира.Не ми се връща в пак в сервиз заради това,ще се кара без вибрация (поне за сега)  Bu
Цитирай
#49

До някъде си прав, но има един телефон, който ще ми легне без доплащане. Става дума за Huawei Nova. Предимства - 3ГБ РАМ, 32ГБ памет, Снапдрагон 625, който в пъти по-добър от на МХ4 и е 14нм процес(изобщо не води до загряване), 3020мач батерия, която в комбинация с процесора държи много, 2 сим карти, което за мен е голям плюс. Силата и качеството на спийкъра са на кантар(това от лични впечатления). Камерата е 12мгп, но качеството от тестовете в мрежата е на доста добро ниво, а при телефоните всички знаем, мегапикселите не са всичко. Остана само като минус екранът, който е 5 инча.

Така че има какво да взема. Управителя на магазина в Бургас, където го дадох, ми каза да отида в четвъртък и ще имат становище по моят проблем. Но на 99% ще ми заменят телефона с нещо по мой избор.

Четвъртък е денят Smile
Цитирай
#50

Ако се примириш с 5" дисплей предложението си го бива,стига да не те карат да доплащаш.Стискаме палци  Tummenupp
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)