Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с набиране/приемане на разговор след ъпдейт до 6.0.1
#1

Здравейте,

Искам да споделя проблемите си след ъпдейт до 6.0.1, ако евентуално някой е имал подобни да помогне. 

Телефона го имам от 2г без няколко месеца и до преди ъпдейта бях много щастлив с него, ползвайки го с 64гб ССД карта и 2 оригинални батерии като едната стои в зарядното (купени комплект от магазин в чужбина и 100% оригинални) и когато ми трябва бърз ток, просто ги сменям....

След като го ъпдейтнах веднага забелязах 3 проблема:

1. Плейването на видео в различни апликейшъни (включително ЮТюб и дефолтната самсунгска) забиваше произволно и не се оправяше дори с убиване на процесите - само с рестарт на телефона- оправи се след като ресетнах кеша на целия телефон през скритото меню   

2. Едната от 2те батерии почна да пада напълно на 15% като първо телефона без предопреждение губи обхват и след минута две угасва- отдавам го на това че едната батерия е по-стара и реално има по-малко капацитет останал, но явно с новия софтуер телефона не разбира когато ги сменям че трябва да очаква различни стойности.

3. След смяна на батериите (което правя общо взето всеки ден преди да си тръгна от офиса за да имам 100% заряд за вечерта) телефонът спира да се чува само по време на разговори. При набиране от моя страна чувам в слушалката как звъни и в момента в който ми вдигнат преставам да чувам нито аз, нито мен ме чуват. Ако съм с БТ хендсфрий тогава само те не ме чуват. Единственото нещо което оправя този проблем е повторен рестарт. Интересното е че преди набиране мисля че се появява за секунда надписче "Call forwarding active", но не успях да видя откъде да го изключа. След рестарт проблемът изчезва и такъв надпис няма. 

Отделно редовно телефонът ми губи обхват- хора ми казват че ми дава "Телефонът на абонатът е изключен" и веднага след това получават смс че е включен. Аз съм пълен с смс-и че някой ме е търсил- това не съм сиг дали зачести с новия софтуер, но със сиг зачести когато почнах да ползвам 4G то на Мтел. Предполагам при смяна на типа мрежа 3G-4G-Edge телефона гличва за момент и ако го нацелят се получава така, но реално е доста дразнещо.
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз само за покритието мога да ти потвърдя, защото и аз откакто Мтел пуснаха 4G постоянно полуавам съобщения, че са ме търсили и хората ми се оплакват, че ми е изключен телефонът, а той ми е в ръката. Когато го спра да хваща 4G всичко е наред. Най-вероятно е Мтел...

П.П.

Аз си седя с Lollipop.
Цитирай
#3

Сложи си телефона на 3g и тествай или си върни на 5.1.1 и пак тествай това за мен си е голям проблем то така нямаш gsm.Да може да е от мтел след ъпдейта направили  Wipe Data Factory Reset & Wipe Cache не само кеш

/SonyXperia Neo 4.0.4/GS1/GS2/Galaxy S4/NOTE2 4.1.2 Hawkish Exv2/LG G3 4.4.2 ROOT/NOTE3/NEXUS5/SONY XPERIA Z ULTRA 4.4.4/Iphone5s/Note 4/Galaxy S8/Galaxy S8+/NOTE8 DS
Цитирай
#4

Колега как стигна до 6.0.1 предполагам по WiFi с OTA , а не с Один нали? Ресет задължително трябва да се направи. А стойностите на батерията се променят защото сменяш различни батерии и нормално софтуера да се обърква. Купи си нова батерия сам казваш, че 2 години ползваш две батерии нормално е да си отидат заедно.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#5

(2016-07-16, 23:36:10)nzeus2k написа:  Сложи си телефона на 3g и тествай или си върни на 5.1.1 и пак тествай това за мен си е голям проблем то така нямаш gsm.Да може да е от мтел след ъпдейта направили  Wipe Data Factory Reset & Wipe Cache не само кеш

А как може да се върне старата версия на NOTE 4?








-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Galaxy Note 9
Galaxy S22 Ultra
Galaxy Buds 2
Цитирай
#6

Download от Sammobile и фласваш с Odin.

SAMSUNG Galaxy NOTE Blue - JB 4.1.2 AryaMod V8 & Forest HelloWorld-Make-II v1.9 GL2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)