Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с GPS
#1

Някой от вас има ли проблеми с GPS? Намира лш ви местоположението? Например на Instagram ве мога да добавя местоположение на снимките.

Huawei P8 Lite | iPad Air 2
Цитирай
Аксесоари
#2

Мале, сега се сетих, че винаги съм искал да напиша тук, че GPS-а на този телефон е един от най-здравите му козове. GPS-а е безотказен, смело твърдя това. До сега не бях срещал апарат да намира местоположение за 4-5 секунди, но P8 Lite може. Явно антената, която са му сложили китайците е доста масивна. Ползвам Google Maps както и Sygic за навигация и отказ не е имал никакъв. Явно при теб Instagram-а дава проблема.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#3

За този не знам но на моя Р9 lite GPSa е приказка, две офлайн навигации ползвам и се връзва за нула време така че и на Р8 не би трябвало да има проблем нали са сходни.
Цитирай
#4

И аз имах проблем с локацията с приложението flightradar24 разрешавах достъп до gps ,но не успяваше да получи така и не намерих причината вероятно проблем с гугъл мапс или услугите ... Оправи се по следния начин. Пуснах wifi и се локализира след това спрях излязох от приложението минах на мобилния интернет и като отворих приложението вече и с моб.данни ми намираше gps-a локацията.

Изпратено от моят ALE-L21
Цитирай
#5

Как проверявате състоянието на GPS?

Huawei P8 Lite | iPad Air 2
Цитирай
#6

Нещо не разбрах въпроса ти за какво състояние на gps става дума..

Изпратено от моят ALE-L21
Цитирай
#7

(2016-07-17, 23:10:01)roumen_s написа:  Как проверявате състоянието на GPS?

Като си инсталнеш навигация, спреш интернета и излезеш навън и я пуснеш, трябва да те локализира под 3-4 минути време. Тогава GPS-а ти е ОК.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#8

При мен проблема с местоположението е следния. Приложението за времето не актоализира местоположението седи си от от една седмица едно и също. А преди си се обновяваше на всеки час както съм му задал. изписвами остаряла информация за времето като се опитам да го рефрешна. P8 Lite, android 6.0 EMUI4.0 b574. Някой да има идея каква може да е болката. Благодаря предварително
Цитирай
#9

И при мен на B564 забелязах от седмица насам, че не се ъпдейтва коректно времето. От няколко часа съм с ОТА B574, ще го видим...

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай
#10

@ blajev Вкючено ли е автоматичното обновяване?
   

Huawei P8 lite, HUAWEI Mate 10 lite
Цитирай
#11

Включено е при мен и пак има проблем, В574.

Siemens C35i--> Samsung X100--> SE K750i--> SE P1i--> Nokia N82--> Alcatel X'pop--> Alcatel Idol 2 mini--> Huawei P8 Lite--> Samsung Note 8--> Samsung Z Fold 2 5G --> Samsung Note 9 US Heart
Цитирай
#12

Аз карам на ръчно зададен град. Мога да потвардя ,че не се обновява автоматично точно през 1 час само понякога да понякога през по голям интервал до 2 часа ако обновиш ръчно веднага се обновява а нямам представа защо се бави може би си е до приложението а не проблем от gps

Изпратено от моят ALE-L21
Цитирай
#13

При мен се актуализира веднага щом включа WIFI. Като се прибера в къщи ми показва местоположението веднага, когато отида на работа там ми показва новото местоположение и паралелно и това в къщи където съм бил преди това. В достъп до местоположението съм му дал да използва WI-FI и мобилни данни.

Най скъпите играчки са на мъжете!!!
Цитирай
#14

Като ползвам Google Карти и задам начална и крайна точка, натискам бутона за започване на навигацията. Пита ме дали да включи GPS, давам ОК и само изписва търсене на GPS и дотам. На жена ми стария Алкател намира за секунди и стартира навигацията. Също чат пат не иска да ъпдейтва времето, Какъв му е проблемът и как да се оправи, предложения?

Huawei P8 Lite | iPad Air 2
Цитирай
#15

Пробвай първо да изтеглиш A-GPS данните с GPS Test примерно, изчакай го да се свърже и тогава чак пусни навигацията. И пусни GPS и локализацията преди да пуснеш програмите.

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#16

Изписва ми в програмата за GPS която свалих от Google play store "Platform does not support injecting XTRA data." Има някакъв бъг на тоя телефон с това местоположение и GPS и навигацията не бачка и времето не се ъпдейтва, това е голямо разочарование.

Huawei P8 Lite | iPad Air 2
Цитирай
#17

Как бъга е в телефона като при другите го няма, а единствено при теб е?
Цитирай
#18

Мда, днес пропътувах над 300 километра с включена навигация на Google карти и нямах никакви проблеми.

Huawei P8 lite, HUAWEI Mate 10 lite
Цитирай
#19

(2016-08-14, 23:03:34)dobs7z написа:  Как бъга е в телефона като при другите го няма, а единствено при теб е?

Ами може моят нещо да е дефектен, ако знаех добре щеше да е.

(2016-08-14, 23:09:36)Dent написа:  Мда, днес пропътувах над 300 километра с включена навигация на Google карти и нямах никакви проблеми.

С включен GPS или само мобилни данни?

Huawei P8 Lite | iPad Air 2
Цитирай
#20

^В настройките съм задал само GPS, без мобилни данни.

Huawei P8 lite, HUAWEI Mate 10 lite
Цитирай
#21

Най вероятно проблема е в апарата моят се локализира за секунди.Би трябвало още да е в гаранция защо него оставиш да го погледнат.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай
#22

(2016-08-15, 15:47:29)Dent написа:  ^В настройките съм задал само GPS, без мобилни данни.

Пусни му мобилните данни, трябва да имаш три опции в GPS менюто, сложи го на мобилни, Wi-Fi + GPS ако не е така няма да тегли A-GPS. Ползваш мапса а си спрял мобилните за няколко кб?
Цитирай
#23

^ Мерси Smile

Huawei P8 lite, HUAWEI Mate 10 lite
Цитирай
#24

Май накрая ще се наложи да го върна на Мтел за поправка... Знаете ли колко време мотаят?

Huawei P8 Lite | iPad Air 2
Цитирай
#25

Ще го върнеш, но след 3 посещения в сервиза и след това молба за смяна и ако се съгласят от сервиза може да ти го заменят или да ти върнат парите. /ама надали/
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)