Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia (F8331) с ексклузивни снимки показващи нов дизайн
#76

@smiley
Не е вярно това. Оптималното е на гърба на телефона.
И това трябва да ти отговаря на въпроса - за общото в случая, че дизайна е далеч от "личното мнение" и желание.
Цитирай
Аксесоари
#77

Ако е на гърба има доста ситуации, в които сензора няма да можеш да го ползваш. Как това е оптимално? Не ми казвай, че е защото "пръста там ти лежи". Това е рефлекс, който спокойно можеш да промениш.
И отново... не виждам как всичко това има нещо общо с първоначалната дискусия - ако Самсунг и Епъл не си сменят дизайна 2 години подред и отнасят всичката храна на света. Обаче като Сони за 4-та година подред се разминават само с заоблянето на някой ъгъл и смяна на положението на високоговорителите и някак всички са във възторг? Again... double standards much?

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#78

Не мисля да ти влизам в риториката. Дениализмът ти е ясно изразен.
В такива следствия изпадай, чрез разговор с tonkata07...
Цитирай
#79

I mean... what!?! ((:
След като те попитах как една компания може да се размине с нещо, за което другите компании отнасят много хейт ти ми отговори "не всички харесваме това което ти" (или нещо от тоя сорт). После дениализма ми бил ясно изразен?? В кое - в това, че не ти разбирам логиката? Усещаш ли как изобщо не сме на една и съща страница в тази дискусия? Аз питам едно ти ми говориш тотално друго нещо.
Ениуей - явно няма да получа отговор.

По темата - от качената снимка на предната страница и от анализа на AndroidPolice разбрах едно: синия телефон ще бъде единствения (от показаните 4) със dual sim capabilities. Също той и черния ще имат laser autofocus и color spectrum сензор (a la G4 предполагам).

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#80

@cinizam спри да се заблуждаваш, @smiley е много прав, сега какъв е смисъла да намесваш Samsung, LG и Apple, LG G5 телефон с модули, не се хареса на хората, недоразумение се получи, и LG след това не направиха модулен телефон, но пък поне опитаха, Samsung с Edge си докараха фенове и много печалби, та невиждам за какво ги намесваш, LG, SONY и HTC са на загуба, но това не пречи да ги харесвам, но да твърдиш, че SONY като не променяли дизайна е добре и така трябва, малко не се връзва, пак красиви са,  но по-добре да има промяна.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#81

Е тия от Сони направо ще си направят харакири ако не променят дизайна на тези телефони. Това е крайно нелепо. От първото Sony Z до сега все едно гледам един телефон. Смениха името, дизайна - йок Big Grin Предполагам с новият им флагман ще пуснат и някой уникален сензор за камера, който на хартия ще е приказен и ще показва пълните си способности само при конкуренцията, която е решила да избере въпросния сензор.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#82

Сони не дават сензорите от собствените си телефони на други
Иначе да - има телефони на конкуренцията с техни сензори снимащи по-добре

Конкретно в случая дизайна май ще е като на XZ / X Compact
Премиума ще е с 821 поради простата причина че Самсунг оставят всичко за себе си
4 РАМ и новия сензор
http://www.xperiablog.net/2017/02/22/son...ria-range/
Цитирай
#83

Това за сензорите как можа да го изплюеш нямам идея.
Сони е най-големият производител на сензори в света, доказано най-добрите в сферата. При това не само за телефони, но и за фотоапарати висок клас (то не че ще остане друг клас скоро, ама това е друга тема). И да, в мнооого други телефони се слагат техните сензори, да не кажа във всички, които наистина могат да снимат.

По темата няма какво да кажа. Тези дни имаше някакъв лийк за силно редуцирани рамки в телефон на сони, даже мислех да го постна, ама явно реалността ще си остане болезнено позната.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#84

май не разбра
сензор сложен в телефон на Сони не се продава на друг производител
продават им други, с които конкурентите снимат по-добре
Цитирай
#85

Няма такова нещо.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#86

и все пак ще е с 835 премиума
Цитирай
#87

(2017-02-27, 09:29:40)bobyn написа:  Това за сензорите как можа да го изплюеш нямам идея.
Сони е най-големият производител на сензори в света, доказано най-добрите в сферата. При това не само за телефони, но и за фотоапарати висок клас (то не че ще остане друг клас скоро, ама това е друга тема). И да, в мнооого други телефони се слагат техните сензори, да не кажа във всички, които наистина могат да снимат.

По темата няма какво да кажа. Тези дни имаше някакъв лийк за силно редуцирани рамки в телефон на сони, даже мислех да го постна, ама явно реалността ще си остане болезнено позната.

Може да не си ме разбрал ти мен. Всички производители купуват сензори от Сони и всеки флагман от конкуренцията на Сони снима по-добре от Сони.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#88

(2017-02-27, 09:51:40)bobyn написа:  Няма такова нещо.

Хайде да го кажем така - Сони не дават флагманските си сензори
Актуалните до днес модели бяха с IMX300, ползва се само от Сони
Цитирай
#89

XZ Premium / XZs

XA1 / XA1 Ultra

Фейслифт за серията XA, но същото като цяло.
Премиум модела има най-добрата камера и дисплей на пазара до момента!
Цитирай
#90

XZs и той е с новата камера
Цитирай
#91

Не знaм, обаче Сони показаха какво значи ФЛАГМАН!
И като визия, и като материали, и като иновации при камерата и екрана! Просто е чудесен телефона. Цената се очаква да е 1500лв. И това на фона на G6, и S8 който се спекулира за 2000лв....

Xn3k, знам че ще купуваш ;-)
Цитирай
#92

Не знам,много ме накефиха тези новите!Не мога да кажа същото за ЛъЖъ.. aka LG

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#93

Лично за мен, 69% SBT при Premium и 2700mAh батерия при Ultra-та (6" дисплей), не са добри показатели за това което могат Sony.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#94

Xperia XZ premim има абсолютно всичко премиум, което трябва да има един телефон 2017-та. Процесор, екран, камера....

Сега относно толкова дъвканите нагоре огромни рамки. Да, не са малки като на G6 или S8, но нека да сравним с друг флагмански телефон, появил се тези дни: Huawei P10 Plus.

[Изображение: 9053582S.png]

[Изображение: 9053586t.png]

Да поанализираме:
  • Еднакви дисплеи - 5,5 инча.
  • P10 Plus - 153.5 mm, XZ Prem - 156 mm височина
  • разлика между двата телефона е колосалните 2,5 мм
  • разделяме на 2, за да получим колко долната рамка на XZp e по-голяма от на P10 Plus и получаваме завидните 1,25 мм или 0,125 см по дълга рамка.
  • измамна разлика между двата безъла, поради силно заобления дизайн на P10 Plus

Човека горе искаше да каже, че някакви микрони по дълги рамки от на другите флагмански телефони не са болка за умиране...вие го напададе, че не били микрони, а цели сантиметри.

Е, не видях в темата за P10 някой да се оплака от огромните рамки на P10 Plus. Че то по дяволите и моя OnePlus 3Т e същите рамки, а никой не съм видял по форуми да се е оплаквал. Дори е много хвален телефон.

Вас ви заблуждава това, че телефона е супер правоъгълен и визулно нещата се променят. И все пак този динайн не е на Пет години, както всички го изкараха, а е миналогодишен...представен за пръв път в XZ. Дизайна няма ама нищо общо със Z серията, освен визията на предните говорители. Нищо друго не е същото. Нито гърба, нито 4-те страни, нито предницата със заобления 2.5D дисплей.
Цитирай
#95

На мен ми харесва, прав е колегата @ghostface, че правите ъгли заблуждават, естествено винаги може и повече, но пък всичко друго му е подобрено. Ще изчакам поне половин година и ще мисляSmile
Цитирай
#96

(2017-02-27, 11:41:34)GH0STFACE написа:  Xperia XZ premim ... да сравним с друг флагмански телефон, появил се тези дни: Huawei P10 Plus.

"Ками"-то(духът) на създателя на Sony би си направило сепуку, ако можеше, след такова сравнение. Компания, от която Стив Джобс се е учил, да я сравняват с изгряващ китайски производител. И то за дизайн, който, айде, не е като на водещите производители, ама за китаец става...

Само отбелязвам докъде са я докарали Sony, не е заяждане. Липсва им нещо, което отблъсква потребителите, в това число и в дизайна, колкото и да се опитваме да го оправдаваме. Имам усещането, че догодина, като пуснат телефони с гъвкави дисплеи, пак ще оправдаваме същите големи рамки. Работата не е да си като другите, а да си пред тях.
Цитирай
#97

Избрал съм телефон за сравнение на случаен принцип и за който липсва мрънкане за големите рамки. Искаш с iphone ли да го сравня...Там пък ситуацията ще е фрапираща в полза на Sony. Ooo изненада, айфона е 2,2 мм по-висок.

Изгряващ китайски производител, хаха. Голям лаф каза!


Феновете не се отблускват от Sony толкова заради дизайна, а заради софтуера на камерата. Тук вече мога да се съглася.

Но да видим тази година и с оптичната стабилизация, за които толкова мрънкаха че липсва на старите Соните, нещата ще се подредят ли.
Цитирай
#98

Аз ги виждам така нещата. Сони до тук от представените телефони са единствените постарали се с нещо различно от дизайна. На практика всичко е подобрено и то значително в тоя телефон. Новата камера, поне на хартия, е .. уау. Екран, чипсет и пр. Или трябваше да направят, акто ЛГ - да сменат кутията, за да докарат по-добро съотношение екран/тяло и да тупнат по-висока цена? До тук овациите на конгреса ги обират те (Сони). Да видим и Самсунг какво са сътворили, но ако и при тях новоъведенията са само STB и прословутия ипсет 835 може и да си остана на същото мнение.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#99

Тоя новият сензор, който ще бъде използван, може да снима 960 fps slow motion или не съм разбрал правилно от линка по-горе за “Motion Eye”?
http://www.xperiablog.net/2017/02/07/son...ge-sensor/
Цитирай

Камерата си е супер feature. Поне изглежда супер и ще я видим в действие.
Що се отнася до рамки...ами нали G6 е почти без рамки, а не видях да предизвика някакъв фурор. Е предизвика де, но сякаш не позитивен такъв.

Един апарат се определя от балансирани комплексни качества, не само от едно такова. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)