Темата е заключена
Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S8 и S8 plus - представени на 29.03.2017г.

Доста яко изглежда, май извивката е една идея по-малка
Аксесоари

Отпред изглежда супер - доста повече ми харесва от LG-то в другата тема. Тук заоблените ъгли реално съответстват на заоблените ъгли на самия телефон.
Само където малко не са се справили с оптимизирането на показваната информация на дисплея. Има доста ненужни празни места.

p.s. софтуерните бутони хем са в правилния ред (макар че четох, че ще могат да се сменят) хем изглежда много добре. Good job.

Trust nobody who smiles before 10am...

(2017-02-21, 23:26:25)Anastasia123 написа:  [Изображение: gsmarena_005.jpg]

Май май това ще е модела, не е лош!
Дано да има голяма версия 6.2, дано дано... !

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black

(2017-02-22, 00:32:49)smiley написа:  p.s. софтуерните бутони хем са в правилния ред (макар че четох, че ще могат да се сменят) хем изглежда много добре. Good job.

Да видим как ще оправдаете доста широката лента на софтуерните бутони...По всичко личи,че тя ще си е там през цялото време и това май ще е ефекта от този формат 18.5/9.
Това беше много сериозен минус при HTC за доста дълъг период от време,но при Самсунг явно ще си е "плюс" ?Smile

Целият свят се научи как да подрежда бутоните, няма известен ривюър, който да не недоволства, обаче на Самсунг явно им е нужно още време да ги уцелят. Няма как всички други производители да спазват една подредба, всички известни блогъри, ривюъри и тестери, които имат възможност да ползват доста телефони, да те критикуват и да ти казват, че така е дразнещо и ти пак да объркаш. На С10 може и да ги подредят правилно. Сигурен съм, че ще излезе някой форумен философ, който разбира повече от всички изброени горе, но ако няма опция за пренареждане ще е много лошо.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9

добре де това са софт бутони,колко да му отнеме на разработчика да сложи опции за разместване+височина на нав. бар

Снимката която гледате, на Гескин, пак си е рендър, и то негово творение.
Вижте колко неестествено седят пръстите му спрямо контура на телефона.

@WiLD bear,
Туй си го мислим ние с теб и e34v8. Но 3мата софтуеристи дето правят ромовете на Самсунг, явно не могат. Не виждам друго реално обяснение. Това оправдава и забавянето от половин година на новите версии Андроид и за флагманите! А за S6,S5....даже са ги забравили...

Не виждам нищо трудно в това да направят бутоните с възможност за подредба по желание. LG го правят, Хуавей, макар и да не можеш да смениш мястото на всеки бутон, поне може да се обърнат огледално. А бутончето, което въведоха LG за пускане на щората (на Хуавей плъзгането по пръстовия отпечатък също е удобно, а имат и софтуерен бутон) е незаменимо, особено на голям дисплей...

Няма страшно, както е било винаги, след 2-3 години и Samsung ще има тази функция. Lol

Само аз ли си мисля, че за да свикнеш с тия прословути бутони, с тоя непоправим проблем и бич за човечеството, на човек ще му отнеме един ден, или само на мен ми отне толкова?

Цитат:........да свикнеш с тия прословути бутони, с тоя непоправим проблем и бич за човечеството, на човек ще му отнеме един ден....

Човек, и с десния волан се свиква от първото качване в колата (щото и там в повечето случаи нямаш избор, както при Самсунг), ама това не променя положението, че е наобратно, не знам как да го обясня по-нагледно.

Pixel XL / Android 9 Pie

И както преди това се питаше - на обратно за кого!? За теб ли? И за още някой? На Самсунг дали им дреме? Едва ли. Предполагам бързо се свиква, скоро взимах един Huawei да си 'поиграя' малко с него, ами доста се бърках с 'правилната' подредба. Предполагам, че ще се свикне. А иначе и моите са наредени грешно, ще взема да пиша на Xiaomi да си оправят нещата! Big Grin

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23

Не става въпрос за свикване. Трябва да има опция за промяна по избор.

(2017-02-22, 10:15:27)bobyn написа:  Човек, и с десния волан се свиква от първото качване в колата (щото и там в повечето случаи нямаш избор, както при Самсунг), ама това не променя положението, че е наобратно, не знам как да го обясня по-нагледно.

Е да де, ама има ли записано някъде, че това е грешно или обратното, че не е, само защото е различно задължително ли е грешно? Извадете ми правило или закон ако щете, че бутоните трябва да са така или иначе, ще се извиня и ще си върна думите назад.

Пак да кажа за десния волан и лявото движение - ние ли сме наобратно (почти целия свят) или те?

Sent from my Moto X Force using Tapatalk

Pixel XL / Android 9 Pie

Да, отиваш там и се съобразяваш с техните правила, или не отиваш...взимаш си Самсунг и свикваш с техните бутони или...не си взимаш Самсунг.

Преди това Xiaomi, с което съм в момента бях със Сони. Дори бях забравил как са там бутоните, та се наложи да гледам снимки, оказа се, че подредбата е 'правилната' Big Grin Но не се сещам да съм имал проблеми със свикването. Дори сега, 'грешния' вариант ми се струва по-добър. Ако при следващия ми телефон са по различен начин съм убеден, че за ден ще свикна. Но може би, наистина ще е най-добре, ако я има функцията сам да си ги нагласяш, тогава няма да има недоволни /може би/. Wink

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23

Или Самсунг си вадят главата от з...ка и пускат една елементарна опция, така всички ще са доволни.

Sent from my Moto X Force using Tapatalk

Pixel XL / Android 9 Pie

А съгласен съм, ето това е проблема, че няма опция и дано да са я предвидили за S8Smile

(2017-02-22, 07:02:39)tonkata07 написа:  Да видим как ще оправдаете доста широката лента на софтуерните бутони...По всичко личи,че тя ще си е там през цялото време и това май ще е ефекта от този формат 18.5/9.
Това беше много сериозен минус при HTC за доста дълъг период от време,но при Самсунг явно ще си е "плюс" ?Smile

Лентата на бутоните, поне от снимката далеч не изглежда толкова голяма, че да ме притеснява. При htc проблема беше съвсем друг - първо софтуерните бутони, под тях прослувутата черна лента и под нея безел (и то не малък). Демек между реално полезната част на екрана и долната част на телефона имаш едно 30 санта месо. Което, ако си свалиш самсунг-хейтърските очила, ще видиш че при S8 далееееч не е случая (:

(2017-02-22, 10:56:21)bobyn написа:  Или Самсунг си вадят главата от з...ка и пускат една елементарна опция, така всички ще са доволни.

Sent from my Moto X Force using Tapatalk

Тъчуиз отдавна е един UI-те с много възможности за пероснализация. Ако трябва да съм честен много бих се учудил от Самсунг да не включат опция за подредба на бутоните.

Trust nobody who smiles before 10am...

Малко китайски рендъри.
[Изображение: QwQ1ngh.jpg]

[Изображение: Qv299qz.jpg]

[Изображение: v5smcFk.jpg]

[Изображение: aY5qu3T.jpg]


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.

Дано фингърпринта е под дисплея и това нещо до задната камера да има други функции...

(2017-02-22, 13:03:46)smiley написа:  Лентата на бутоните, поне от снимката далеч не изглежда толкова голяма, че да ме притеснява. При htc проблема беше съвсем друг - първо софтуерните бутони, под тях прослувутата черна лента и под нея безел (и то не малък). Демек между реално полезната част на екрана и долната част на телефона имаш едно 30 санта месо. Което, ако си свалиш самсунг-хейтърските очила, ще видиш че при S8 далееееч не е случая (:
Ако лентата изчезва когато трябва и може да се вижда видео, игра и т.н на 5.8 екран при малкия и 6.2 при плюса - няма проблем. Hо да рекламираш 5.8 а в действителност да са 5.4,-5 .5, тогава вече е друго


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s

Е то това не е проблем на Самсунг, а на он-скриин бутоните като цяло. Но не смятам, че това е повод за притеснение - мисля, че няма компания, която да не си крие бутоните при възпроизвеждане на медия или игри. 99% съм сигурен, че Самсунг няма да са изключение.

Trust nobody who smiles before 10am...

Onscreen бутоните се скриват при игри и медия, разбира се. На кое у-во му седят бутоните там при гледане на клип, примерно?! То няма смисъл тогава да са екранни, ако не могат да се скрият и с жест "придърпване" да се вадят.

Интересно у-во се очертава, само дано наистина fingerpint-а да е под екрана, а не отзад..
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)